crosssearch

Okruh po Peru

Poznávací zájezdy, Peru

Transfer z hotelu na letiště v Limě, odlet do nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Manco Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cusco znamená v kečuánštině pupek, střed; Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Přílet do Cusca,...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - LIMA

Odlet z Prahy do Limy. Přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

2. den LIMA - CUSCO - TAMBOMACHAY - SACSAYHUAMÁN

Snídaně. Transfer z hotelu na letiště v Limě, odlet do nejhezčího peruánského města Cusca, které bylo založeno koncem 12. stol. Manco Capacem. Jméno města bylo symbolem jeho významu - Cusco znamená v kečuánštině pupek, střed; Cusco leží ve výšce 3.400 metrů nad mořem. Přílet do Cusca, transfer do hotelu, ubytování. Prohlídka Cusca (náměstí Plaza de Armas, koloniální arkády, katedrála s černým Kristem, patronem města; Pizarrův palác, chrám Koricancha, klášter Santo Domingo), zřícenin Q'enqo, Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán. Nocleh v Cuscu.

3. den MACHU PICCHU

Snídaně. Transfer na vlakové nádraží v Cuscu, vlakem z Cusca do Aguas Calientes. Po krátkém úseku autobusem se po zdolání serpentin ocitnete v blízkosti Ma­chu Picchu. Následovat bude prohlídka nejhezčí památky Jižní Ameriky a posvát­ného místa Inků Machu Picchu, které objevil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostřed hor a džungle. Jak je možné, že tady, ve výšce 2.399 metrů nad mo­řem, vystavěli předkolumbovští domorodci tak dokonalé stavby z těžkých kamenů, mezi které nedostanete ani list papíru? Po 3.000 schodech je možné projít všemi náměstími, nástupišti a terasami, a navštívit všechny svatyně, obser­va­toře a obytné budovy. ,,Machu Picchu, navždy už zůstane Tvé jméno vypáleno zlatými paprsky do knihy nesmrtelnosti". Návrat stejnou cestou do Cusca. Nocleh.

4. den SVATÉ ÚDOLÍ

Snídaně. Celodenní výlet do Svatého údolí (Valle Sagrado) řeky Urubamba. Autobusem pomalu sjedete do údolí a pojedete podél řeky Urubamby. Cítíte to magické, rytmické slovo? Voní dálkou. Tahle divoká, kameny a hlubokými srázy spoutaná říčka už totiž patří amazonskému pralesu, vody Urubamby se vlévají do Amazonky. Břehy Urubamby vrou­bí opuncie a agáve. Následuje prohlídka Pisacu a ruin Ollantaytambo. Pozdní oběd (je již v ceně). Nocleh v Cuscu.

5. den CUSCO - PUNO

Snídaně. Transfer na autobusové nádraží v Cuscu, odjezd autobusem z Cusca, panoramatická cesta (špičaté vrcholy And, prudké strže, krásná údolí, po cestě autobusem dosáhnete nadmořské výšky 4.300 metrů) autobusem z Cusca napříč Andami do Puna. Při cestě autobusem je několik zastávek na fotografování a zastávka na oběd (v ceně). Nocleh v Punu.

6. den JEZERO TITICACA - LOS UROS - TAQUILE - PUNO

Snídaně. Plavba po jezeře Titicaca, které je posvátným jezerem Inků, největším vysokohorským jezerem světa a rozkládá se na hranicích Peru a Bolívie ve výšce 3.812 metrů nad mořem. Jezero Titicaca má řadu ostrovů, mezi nimiž budí pozornost plovoucí rákosové ostrovy Los Uros, které také navštívíte. Indiáni, kteří žijí na těchto ostrovech, o sobě říkají, že ma­jí černou krev, která je chrání před chladem jezera, v němž má voda stálou teplotu 13 stupňů Celsia. Vaší další zastávkou bude ostrov Taquile, který si prohlédnete a kde bude připraven oběd (v ceně). Návrat lodí do Puna. Nocleh.

7. den PUNO - SILLUSTANI - JULIACA - AREQUIPA

Snídaně. Prohlídka Puna, největšího města u jezera Titicaca. Puno je městem se širokou paletou památek z doby největšího rozkvětu civilizace Inků. Návštěva kamenných hrobek v Sillustani u laguny Umayo. Sillustani je nejrozsáhlejším pohřebištěm světa. Odjezd na letiště v Juliace, odlet do Arequipy. Transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

8. den AREQUIPA - CHIVAY - LA CALERA

Snídaně. Odjezd z Arequipy do městečka Chivay. Po cestě budete mít možnost pozorovat zasněžené vrcholky hor a lamy. Příjezd do Chivay a pokračování k termálním pramenům La Calera, které leží asi 20 minut jízdy od Chivay. Návrat do Chivay. Nocleh v hotelu Colca Lodge.

9. den CAŇON COLCA - CRUZ DEL CONDOR - CHIVAY - AREQUIPA

Snídaně. Odjezd ke Caňonu Colca a k místu Cruz del Condor (Kříž kondora). Caňon Colca dosahuje hloubky 3.400 metrů, při cestě k němu spatříte krásnou krajinu s typickými inckými terasami, které se táhnou dlouhé kilometry a jsou jedny z nejrozsáhlejších v Peru. Podél cesty jsou vodopády a horké prameny. Prohlídka městeček Pinchollo, Maca a Yanque, návrat do Chivay. Odpoledne odjezd do Arequipy. Příjezd do Arequipy, transfer do hotelu. Nocleh.

10. den AREQUIPA

Snídaně. Prohlídka Arequipy (klášter Santa Catalina, náměstí Plaza de Armas s katedrálou, čtvrť Yanahuara). Arequipa je krásné město obklopené horami, které mají vrcholky pokryté sněhem. Mnoho budov, které spatříte ve městě, je postaveno ze světlé vulkanické horniny, která se nazývá sillar. Proto je Arequipa nazývána Bílým městem. V 17.30 hod. odjezd autobusem do Nazcy.

11. den NAZCA - PARACAS

V 01.00 hod. ráno příjezd do hotelu v Nazce. Snídaně. Dopoledne odpočinek, volný program. Odpoledne let nad planinou Nazca. Jedná se o unikátní místo s obrovskými geometrickými obrazci a figurami roztroušenými po zemském povrchu. Obrazce tvoří více než stovka spi­rál a třicet zvířat a ptáků (kosatka, pavouk, opice, lama, pes, kolibřík, atd.). Některé linie jsou dlouhé kolem 50 km a obrazy zvířat 15 - 300 m a proto jsou viditelné jen z velké výšky. Odjezd autobusem z Nazcy do Paracasu. Nocleh.

12. den PARACAS - BALLESTAS - LIMA

Snídaně. Národní park Paracas se rozkládá na poloostrově Ica, poblíž jsou ostrovy Ballestas. Z Paracasu pojedete na výlet lodí. Tato oblast je známá zejména kvůli velkému množství ptáků a bohatému mořskému životu. Můžete zde spatřit kolonie lvounů, plameňáků, pelikánů, tučňáků a obrovské množství ptáků. Odjezd z Paracasu do Limy. Nocleh v Limě.

13. den LIMA - PRAHA

Snídaně. Prohlídka hlavního peruánské­ho města Limy, kdysi nejbohatšího města světa (koloniální a moderní Lima - centrální náměstí Plaza de Armas s prezidentským palácem a katedrálou Santo Domingo, kostel San Francisco, katakom­­by, prohlídka rezidenčních čtvrtí San Isidro a Miraflores). Lima byla založena roku 1535 španělským dobyvatelem Fran­ciscem Pizarrem na obou březích řeky Rimac. Transfer na letiště, odlet z Limy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Lima (s přestupem), Lima - Cusco, Juliaca - Arequipa, Lima - Praha (s přestupem)
12 noclehů v 3* hotelech během okruhu
12 snídaní, 3 obědy
veškeré autobusové transfery během okruhu
služby česky mluvícího průvodce (při počtu minimálně 16 osob)
služby místních průvodců po trase
asistenci partnerské CK z Peru
vstupné do všech objektů dle programu
všechny prohlídky dle programu
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

odletovou taxu při odletu z Peru 30,- USD
fakultativní výlety a vstupy
pojištění

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000