crosssearch

Národní parky Peru, Bolívie a Chile s lehkou turistikou

Poznávací zájezdy, Peru

Putování po nejznámějších i méně navštěvovaných místech Latinské Ameriky, tajemným světem předkolumbovských civilizací i fascinujícím světem velehor, začíná přímo v srdci říše Inků v Cuzcu a pokračuje přes Altiplano k bájnému jezeru Titicaca s rákosovými ostrovy a do Bolívie -...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt):Odlet z ČR do Limy.

2.den (pá):Přelet do CUZCA - aklimatizace, prohlídka města s křivolakými uličkami, koloniálními paláci a chrámy na inckých základech, Pza de Armas, katedrála, konvent Sto Domingo, Zlatá zahrada Coricancha.

3.den (so):Incké památky v okolí CUZCA: pevnost - svatyně SACSAYHUAMAN, incké lázně TAMBO MACHAY a údolí Vilcanoty neboli POSVÁTNÉ ÚDOLÍ INKŮ, terasy a chrámy v PISACU a poslední útočiště Inků OLLANTAYTAMBO s tajemnými obřími kvádry.

4.den (ne):Přejezd do nižších poloh s tropickou vegetací (banánovníky, kávovníky, koka), nenáročná turistika (cca 10km) a koupání v přírodních termálních pramenech.

5.den (po):Návštěva legendárních ruin paláců a chrámů MACHU PICCHU, možnost výstupu ke Sluneční bráně (INTI PUNKU) s panoramatickým výhledem na celý komplex s dominantou WAYNA PICCHU tyčící se nad ruinami, návrat turistickým vlakem do CUZCA.

6.den (út):Přejezd pohodlným busem přes náhorní planinu ALTIPLANO a průsmyk ABRA LA RAYA (4318m) do města PUNO na březích jezera TITICACA, plavba po jezeře TITICACA na plovoucí rákosové ostrovy LOS UROS.

7.den (st):Přesun do BOLÍVIE - slavné poutní místo COPACABANA na jezeře Titicaca s katedrálou zázračné madony VIRGEN DE COPACABANA, skalní observatoř HORCA DEL INCA a západ slunce na křížovém vrchu CERRO CALVARIA.

8.den (čt):Průjezd pod bílou CORDILLEROU REAL, návštěva nejvýznamnějšího obřadního střediska předinckého období TIWANACU. Nejvýše položená metropole na světě LA PAZ (4200m): stříbrná ulička Sagarnaga a tržiště čarodějnic, mestická architektura kláštera S. Francisco, Muzeum koky, Muzeum zlata.

9.den (pá):Možnost nenáročného výstupu na horu CHACALTAYA (5400m) - za příznivých klimatických podmínek výjezd až na horní parkoviště v nadmořské výšce více než pět tisíc metrů a výhled na okolní fotogenické vrcholy HUAYNA POTOSI a ILLIMANI, a za obzvlášť dobré viditelnosti až na jezero TITICACA.

10.den (so):Přesun pohodlným busem do CHILE: na bolívijské straně průjezd NP SAJAMA se stejnojmenným nejvyšším vrcholem Bolívie vulkánem SAJAMOU (6542m), poté návštěva jednoho z nejkrásnějších chilských národních parků - NP LAUCA s andskou přírodou, vikuňami, viscachami, guanacy, překrásnými výhledy, nádhernými sopkami PARINACOTA a POMERAPE s bílou čepicí, které se zrcadlí v lagunách Chungara a Cotacotani, koupání v termálních pramenech, horská osada PUTRE.

11.den (ne):Přejezd pronajatým minibusem severní částí pouště ATACAMA s typickými kaktusy „candelabros“ a se skalními obrazci – geoglyfy a oázou v údolí Lluta až k pobřeží Tichého oceánu, správní centrum a plážové letovisko ARICA - nejsušší místo na světě, vrchol EL MORO - dějiště nejvýznamnější bitvy pacifické války.

12.den (po):Zpět do Peru, AREQUIPA -„bílé město“ s nejkrásnějšími skvosty španělské koloniální architektury v malebné poloze na úpatí vulkánu Nevado Misti (5600m), prohlídka „města ve městě“ - mystického kláštera SANTA CATALINA.

13.den (út):Přelet do Limy, noční přesun luxusním busem do Huarazu.

14.den (st):HUARÁZ - horské středisko v NP HUASCARÁN (CORDILLERA BLANCA) s výhledem na 15 pětitisícovek: jednodenní výlet ke smaragdově zbarveným jezerům LLANGANUCO s výhledy na nejvyšší horu Peru HUASCARAN (6768m) a s návštěvou pomníčku výpravy čsl. horolezců z roku 1970 a města YUNGAY pohřbeného pod lavinou.

15.den (čt):Návštěva arch. lokality s pozůstatky nejstarší kultury v Peru CHAVÍN DE HUANTAR s podzemními chrámy, alternativně výlet s místní CK na ledovec NEVADO PASTORURI (5200m), cestou zastávka u obřích rostlin, až 7m vysokých Puya Raymondii.

16.den (pá):Návrat do LIMY.

17.den (so):LIMA, prohlídka peruánské metropole (Pizzarova hrobka, katedrála, prezidentský palác, muzeum zlata, Parque de las Leyendas, MercadoIndio - nákup suvenýrů atd.)

18.den (ne):Individuální volno dle času odletu, transfer na letiště.

19.den (po):Přílet do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000