crosssearch

Napříč jihoamerickým kontinentem od Pacifiku k Atlantiku

Poznávací zájezdy, Peru

Lima o Cuzco o Pisac o Ollantaytambo o Machu Picchu o Raqchi o Andahuaylillas o Puno o Titicaca o Uros oTiahuanaco o La Paz o Salar de Uyuni o Potosí o Sucre o Asunción o Iguazu o Itaipú o Rio de Janeiro

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Lima o Cuzco o Pisac o Ollantaytambo o Machu Picchu o Raqchi o Andahuaylillas o Puno o Titicaca o Uros oTiahuanaco o La Paz o Salar de Uyuni o Potosí o Sucre o Asunción o Iguazu o Itaipú o Rio de Janeiro

Program

1.den:
odlet z Prahy do Limy - hlavního města Peru. Transfer do hotelu.

2.den:
ráno přelet do Cuzca, prohlídka nejkrásnějšího města Peru, bývalého hlavního města říše Inků. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město.

3.den:
pobyt v Posvátném údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládají dvě mohutné pevnosti Ollantaytambo a Pisac. Kromě nich navštívíme také pestrobarevný indiánský trh, kde bude možnost nakoupit suvenýry nebo tradiční řemeslné výrobky.

4.den:
Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Zdatnější mohou vyšplhat na vrchol Huayna Picchu (vstup placený na místě cca 10 USD), odkud se nabízí nezapomenutelný pohled na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Návrat autobusem do Aguas Calientes a dále vláčkem podél řeky Urubamba zpět do Ollantaytambo a následně autobusem do Cuzca.

5.den:
přejezd do Puna k jezeru Titicaca, z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4318 m). Cestou prohlídka zbytků inckého chrámu a centrálního skladiště v Raqchi a indiánské vesničky Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17. století.

6.den:
ráno výlet lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu, poté návrat do Puna a přejezd do Bolívie z části podél jezera Titicaca. Cestou zastávka v Tiahuanaco, kde navštívíme muzeum a zbytky staveb po jedné z nejstarších civilizací v Andách, mj. známou Sluneční bránu. Příjezd do La Pazu.

7.den:
prohlídka La Pazu, města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6439 m), Měsíční údolí s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovaných erozí, náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, ulička Jaen s muzei a čarodějnický trh, nákup suvenýrů. Poté přesun po náhorní plošině Altiplano do městečka Oruro a odsud vlakem do Uyuni, transfer a ubytování v hotelu ze soli.

8.den:
výlet do největší solné pláně na světě Salar de Uyuni, cestou zastávka ve vesničce Colchani nedaleko sopky Tunupa. Velkou zajímavostí je ostrov Incahuasi, na kterém roste až 6000 kaktusů, některé až do výšky 6 metrů. Odpoledne přesun do Potosí.

9.den:
Potosí, návštěva kdysi nejlidnatějšího města světa plného koloniálních domů, 35 kostelů a bohatých stříbrných dolů. Exkurze do dolu hory Cerro Rico a také bývalé mincovny Casa de Moneda. Odpoledne přesun do hlavního města Sucre.

10.den:
Sucre, celodenní pobyt v nejkrásnějším městě Bolívie, které je dodnes živým muzeem bohaté španělské aristokracie. Univerzitní městečko, příjemné klima a spousta bílých koloniálních staveb, např. klášter La Recoleta, katedrála, Casa de la Libertad, kde byla podepsána bolívijská nezávislost, dále úžasné muzeum textílií etnických skupin jako Tarabuco či Jalq'a.

11.den:
ráno přelet do paraguayského hlavního města Asunción. Po krátké prohlídce přejezd do města Puerto Iguazu.

12.den:
Iguazu, prohlídka nejkrásnějších vodopádů Jižní Ameriky z argentinské strany, pěší výlet až k okraji 80 metrů hluboké propasti Ďáblova chřtánu nebo ostrůvku San Martín. Fakultativně možnost výletu pralesem s plavbou tryskovým člunem až pod vodopády. Odpoledne se podíváme k soutoku řek Paraná a Iguazu, které tvoří hranice tří států, Argentiny, Brazílie a Paraguaye.

13.den:
Itaipú, návštěva jedné z největších přehrad na světě vybudované na řece Paraná (hráz dlouhá 7,6 km, vysoká téměř 200 metrů), poté pobyt v NP Iguazu s prohlídkou vodopádů na brazilské straně. Cestou možnost návštěvy ptačí rezervace s tukany, papoušky, kolibříky a dalšími druhy jihoamerického ptactva. Večer odlet z Foz do Iguaçu do Rio de Janeiro, transfer do hotelu.

14.den:
Rio de Janeiro, prohlídka města s náměstím Cinelandia, moderní katedrálou Sao Sebastiao, parkem Flamengo, největším fotbalovým stadionem světa Maracana. Dále návštěva Sambódromo, kde se koná během karnevalu přehlídka škol samby a také výjezd zubačkou lesem Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi nejznámější socha Krista, nezapomenutelné pohledy na město s Cukrovou homolí a záliv Guanabara. Večer návštěva typické restaurace churrascaria a po večeři představení brazilské hudby včetně samby.

15.den:
Rio de Janeiro, ráno relaxace na pláži Copacabana či Ipanema, poté výjezd lanovkou na druhý nejznámější kopec města, Cukrovou homoli - Pao de Açúcar (396 m), odkud se naskýtá nádherný pohled na město. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy (nebo případné prodloužení pobytu).

16.den:
přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000