crosssearch

Magická říše Inků s výletem do Bolívie

Poznávací zájezdy, Peru

Trasa zájezdu Lima | Cuzco | Ollantaytambo | Machu Picchu | Jezero Titicaca | La Paz | Tíwanako | Arequipa | údolí Chívay | kaňon Colca | Nazca | Islas Ballestas

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Limy. Přílet do Limy, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Cuzco. Prohlídka Cuzco (Plaza Mayor, chrám Coricancha – exteriér) a okolí: obrovská pevnost z megalitických kamenů Sacsayhuaman, svatyně Quenco, pevnost Puca Pucara, Inkova lázeň Tambo Machay. Přejezd do Valle Sagrado de los Incas – posvátného údolí Inků, prohlídka fascinujících zřícenin Pisac a Ollantaytambo, oběd během dne, večeře a nocleh v turistickém resortu v údolí řeky Vilcanota – Urubamba.

3. den: Časně ráno odchod na vlakové nádraží v Ollantaytambo, jízda malebnou soutěskou do Pueblo Machu Picchu (dříve Aguas Calientes), odtud mikrobusy na horské sedlo se zříceninami Machu Picchu. Prohlídka s místním průvodcem a volno na magickém místě, které se vám navždy vryje do paměti. Během dne oběd. Zpět do údolí a návrat do Cuzco ve večerních hodinách, nocleh.

4. den: Dnes nás čeká celodenní přesun k vysokohorskému jezeru Titicaca (3 800 m n.m.), přes sedlo La Raya (4 200 m n.m.), kde se vyfotografujeme na světovém rozvodí mezi Tichým oceánem a Atlantikem. Cestou návštěva kostela v Andahuaylillas, založeného v roce 1580. Nejkrásnější a nejlevnější svetry z alpaky, jemné vlny peruánských lam, koupíte právě tady na indiánském tržišti. Oběd v Sicuani, nocleh v Puno.

5. den: Po snídani se vydáme do Bolívie. V Copacabaně, slavném poutním místě, se zastavíme v jiskřivě bílé katedrále, kde je uctívána patronka Bolívie, černá soška Panny Marie. Plavba moderním katamaránem po vysokohorském obrovském jezeře Titicaca s vycházkou po posvátném ostrově Inků, Isla de Sol, prohlídka místního muzea a modelů totorových člunů. Pokračování okrajem Altiplana do La Pazu, největšího města Bolívie. Během dne oběd, večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Dopolední prohlídka La Pazu (kostel sv. Františka, katedrála, prezidentský palác, indiánské a čarodějnické tržiště) a fotografická vycházka do nedalekého „Měsíčního údolí“. Erozí modelované pískovcové věže oživené sporadicky kaktusy pojmenoval slavný astronaut Neil Amstrong. Poté odjedeme na proslulou archeologickou lokalitu Tíwanako, kde rozlehlé zříceniny se záhadnými obřími sochami, pevnost Kalasasaya a Brány Slunce a Měsíce nenechají nikoho chladným. Návrat zpět přes jezero Titicaca do Peru, nocleh v Puno.

7. den: Po ránu plavba k plovoucím ostrovům kmene Los Uros, kde si určitě nenechte ujít romantické svezení na domorodém člunu z totory. Cestou na letiště v Juliaca pak budeme obdivovat záhadné pohřební mohyly chullpas na poloostrově Sillustani nad jezerem Umayo. Odlet do Arequipy. Individuální volno. Nocleh v Arequipa.

8. den: Časně ráno se vydáme cestou mezi sopkami Misti, Chachani a Pichu Pichu do údolí Chívay (3 000 m n.m.), navštívíme konvent Santa Catalina a Mirador de Carmen Alto, během dne oběd ve formě balíčku, večeře a nocleh v turistickém resortu Casa Andina. Žádný z turistů si nenechá ujít příležitost vykoupat se pod hvězdami v místních horkých minerálních pramenech.

9. den: Celodenní výlet ke kaňonu Colca, druhému nejhlubšímu na světě. Nezapo - menutelná krajina: milion hektarů miniaturních terásek, Indiánky v typických krojích, vyhlídka od Cruz del Condor na kondory i na dno kaňonu hluboko pod námi. Oběd, návrat do Arequipy, prohlídka města a nocleh.

10. den: Po snídani nás čeká cesta okrajem pouště Atacama, jedné z nejvyprahlejších oblastí světa. Postupně překonáme stovky metrů klesání až k pobřeží Pacifiku, kde zamíříme po Panamerické dálnici směrem na sever do Nazca. Tady možná, na křížení kilometrových čar a stametrových obrazců zvířat, přistávaly kdysi v Pampě kosmické lodě… Teorií je několik a úsudek si uděláte vlastní. Nocleh v Nazca.

11. den: Po snídani možnost fakultativního vyhlídkového letu nad tajemnými nazkanskými obrazci. Nákupy místní unikátní keramiky a prohlídka technické památky, předinckého vodovodu. Cestou na poloostrov Paracas se zastavíme v laguně Huacachino, obklopené stametrovými písečnými dunami. Nocleh v hotelu v Paracas.

12. den: Dopolední plavba k tichomořským ostrovům Islas Ballestas s koloniemi lvounů, tučňáků a ti sí ců kormoránů, kdy cestou lze vyfotografovat záhadný obrazec El Candelabro. Návrat do Limy, orientační prohlídka města s místním průvodcem. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

13. den: Přílet do Prahy. č. 159/1999 Sb.
Informace

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000