crosssearch

Jižní kříž Peru

Poznávací zájezdy, Peru

LIMA - CUZCO - MACHU PICCHU - SACRED VALLEY - JEZERO TITICACA - AREQUIPA. Individuálně zajišťujeme v libovolném termínu. Cena kalkulována na účast minimálně 2 osob.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu


LIMA - CUZCO - MACHU PICCHU - SACRED VALLEY - JEZERO TITICACA - AREQUIPA. Individuálně zajišťujeme v libovolném termínu. Cena kalkulována na účast minimálně 2 osob.

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Prahy s jedním přestupem v Evropě do Limy. Večer přílet do Limy, transfer do hotelu, ubytování.

2. den:
Lima, Cusco. Dopoledne polodenní okruh po Limě - centrální nám. založené roku 1535 Franciscem Pizarrem, radnice, katedrála, vládní palác a další skvosty koloniální architektury zejména z 18. století. Po poledni transfer na letiště a odlet do Cusca. Přivítání místním průvodcem, transfer do hotelu, nocleh v Cuscu.

3. den:
Cusco. Dopoledne polodenní okruh nejvýznamnějším archeologickým centrem Ameriky - Cuscem a jeho okolím. Kulturní a náboženské centrum incké říše Koricancha s ruinami chrámu slunce, katedrála z počátku 17. století, Incké kamenné lázně Tambomachay s vodními prameny, náboženská svatyně Kenko, pevnost Sacsayhuaman, pevnost Puca-Pucara. K večeru volno k procházkám po nejkrásnějším koloniálním městě Jižní Ameriky. Nocleh v hotelu v Cuzcu.

4. den:
Machu Picchu. Celodenní výlet na Machu Picchu - brzy ráno transfer na vlakové nádraží a odjezd turistickým vlakem na Machu Picchu přes slavná údolí Inků Urubamba Valley a Sacred Valley až k vrcholu hory Machu Picchu se známými ruinami. Po příjezdu transfer autobusem až na vrchol ruin a průvodcovaná prohlídka ruinami. Po prohlídce návrat do městečka Aguas Calientes a poté zpět vlakem do Cusca. Nocleh v Cuscu.

5. den:
Sacred Valley. Celodenní výlet s obědem do Sacred Valley. Dopoledne návštěva Pisacu, malebného města 32 km SV od Cusca proslaveného svými trhy a koloniálním chrámem. Po prohlídce Pisacu oběd. Odpoledne pokračování do vesnice Ollantaytambo se strmými inckými terasami, návštěva incké pevnosti, která je nejzachovalejší ukázkou inckého urbanismu. Procházka chrámovou oblastí s úžasnými kamennými stavbami a šesti obrovskými monolity tvořícími Chrám slunce. Po prohlídce návrat do Cusca, nocleh v Cuscu.

6. den:
Odjezd do Puna. Ráno transfer na nádraží a odjezd vlakem podél masívu And a přes řadu malebných vesniček do letoviska Puno na břehu jezera Titicaca, ubytování v hotelu, nocleh v Punu.

7. den:
Jezero Titicaca. Celodenní výlet na jezero Titicaca, které tvoří hranici s Bolívií a má přes 30 ostrovů. Návštěva rákosových ostrovů Uros Islands, kde žije několik stovek obyvatel na ostrovech vytvořených ze svázané slámy kladené na sebe. Na největším z ostrovů je několik budov vytvořených také ze slámy, jako je škola, pošta a obchody se suvenýry. Odpoledne návštěva ostrova Taquile s krásnými výhledy z jeho kopců a všudypřítomnou textilní výrobou, kterou se zabývají místní obyvatelé. Večer návrat do Puna.

8. den:
Odlet do Arequipy. Dopoledne transfer na letiště, cestou zastávka u záhadných kulatých kamenných věží Chullpas of Sillustani, vysokých asi 12 m a postavených již předinckou civilizací. Přelet přes masív And do města Arequipa nazývaného Bílé město pro svou jedinečnou výstavbu z bílého kamene. Transfer do hotelu, ubytování.

9. den:
Arequipa, odlet z Limy. Dopoledne prohlídka koloniálního města Arequipa s klášterem sv. Kateřiny, otevřeným po 400 letech uzavřeného církevního života i pro turisty. Dále centrální náměstí s katedrálou a návštěva typické čtvrti Yanahuara s krásným výhledem na město. Po poledni transfer na letiště a odlet do Limy. Přestup a večer odlet z Limy do Evropy.

10. den:
Přestup v Evropě (Amsterdam nebo Paříž) a odpoledne přílet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000