crosssearch

Perly Střední Ameriky - Panama, Kostarika a Nikaragua

Poznávací zájezdy, Panama

PANAMA | KOSTARIKA | NIKARAGUA: Panama City - Panamský kanál - Gatun Lake - San Jose - Irazu - Cerro Chato - vulkán Arenal - Baldi - NP Manuel Antonio - Ometepe - Maderas - Granada - Managua

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy do Panama City. Po příletu a uvítání průvodcem America Tours transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2.den:

Okružní prohlídka Panama City. Budete překvapeni moderním městem plným výškových budov, čistotou na ulicích a pocitem bezpečí. Kromě moderního downtownu, přístavu a městských parků shlédnete také historické centrum města z koloniální éry. Novověk pak představuje návštěva vzdymadel v úvodní části slavného Panamského průplavu a seznámení s jejich funkcí a historií.

3.den:

Dnes Vás čeká výlet na člunu po Gatun Lake – jezeře které vzniklo jako součást průplavu zatopením lužních pralesů v centru Panamy. Jezero je dnes ohromným ekoparkem se spoustou ostrovů – bývalých vrcholků kopců – porostlých tropickou vegetací, kde žije nesčetně druhů ptactva a zvěře. Během Vaší plavby budete pozorovat nejenom ptáky, opice a záplavu rostlin, ale dostanete se i do těsné blízkosti ohromných námořních lodí, které jezerem proplouvají na cestě z Karibiku do Pacifiku nebo naopak.Navštívíte také zbytky tajné americké radiostanice z dob druhé světové války, které dnes pohlcuje prales...

4.den:

Časně transfer na letiště a odlet do San Jose (Kostarika), po příletu transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne Vás čeká okružní prohlídka San Jose, během které kromě shlédnutých pamětihodností, městských parků a Muzea zlata předkolumbovských kultur poznáte, že na ulicích je bezpečno a místní lidé jsou přátelští a přívětiví.

5.den:

Výlet k nejvyšší kostarické sopce Irazu. Po výjezdu k vrcholu budete mít možnost pohlédnout do impozantního kráteru.Z tohoto místa je za jasného dne vidět Atlantik i Pacifik!! Po prohlídce kráteru navštívíte historické město Cartago, kde bude cílem jedinečná "Bazilika Andělů" s bohatou výzdobou řezbami a malbami.Dalším navštíveným místem budou Lankester Gardens - místo s výskytem více než 800 druhů tropických orchidejí a rostlin. Oběd ( v ceně) Vás čeká na kávové plantáži v Orosi Valley - údolí známém bohatostí půdy a jedinečnými podmínkami pro pěstování kávy. Návrat do hotelu ve večerních hodinách.

6.den:

Dnešní výlet Vás zavede na jedinečný Tortuga Island na Pacifické straně kostarického pobřeží. Po krátkém hodinovém přejezdu k pobřeží se nalodíte na luxusní jachtu, která Vás dopraví k ostrovu známému svými bílými plážemi, křišťálově čistou vodou a jedinečnými podmínkami pro potápění a šnorchlování. Den strávený na ostrově je pobytem v ráji?!! (oběd je v ceně).po návratu na pevninu večer odjezd do resortu Punta Leona rozkládajícího se v tropickém pralese na březích Pacifiku.

7.den:

Časně návštěva národního parku Carara - domova mnoha druhů ptáků, ze kterých nejvyhledávanější je rudý papoušek Scarlet Macaw.Trail parkem,pozorování ptáků a zvířat v jejich přirozeném prostředí. Odpoledne návrat do hotelu, volno k odpočinku na pláži či v hotelovém bazénu.

8.den:

Ráno odjezd do oblasti vulkánu Arenal. Tento vulkán již více než čtvrt století chrlí nepřetržitě lávu z jícnu ve výši více než tisíc metrů nad okolní krajinou. Jedinečný pohled na činnou sopku obklopenou tropickým pralesem plným květů, ptáků a zvířat nenechá nikoho chladným. Po obědě v hotelu pod vulkánem (v ceně) Vás čeká průjezd pralesem k jezeru Arenal spojený s pozorováním nosálů, opic a papoušků. Odpoledne pak navštívíte lázně Tabacon, kde strávíte několik velmi příjemných hodin ponořeni do některého z horkých termálních potoků, budete pozorovat hejna papoušků a tukanů ve větvích pralesních stromů nad hlavou a naslouchat občasnému zahřmění jen pár set metrů vzdáleného vulkánu. Hlavní zážitek dne Vás však čeká po soumraku. Tuhnoucí láva valící se z vrcholu sopky se řítí více než kilometr vysokým svahem, kde vytváří rudé řeky, mizící a znovu a znovu se objevující… fascinující přírodní divadlo je doplněno lomozem kamení a hřměním… Ubytování v hotelu přímo pod vulkánem.

9.den:

Časně odjezd podél jezera Arenal oblastí mlžných pralesů k hranici s Nicaraguou. Po překročení hranice v Peńas Blancas Vás čeká transfer do přístavu u ohromného jezera Managua, a odjezd lodí na ostrov Ometepe, který sestává ze dvou vulkánů tyčících se z vod jezera. Odpoledne prohlídka přírodní rezervace Charto Verde, ubytování v hotelu přímo na ostrově.

10.den:

Výlet do mlžného tropického pralesa obklopujícího vulkán Maderas, prohlídka starobylých indiánských petroglyfů a historických obřadních míst. Odpoledne volno k relaxaci v prostředí jezerní pláže Santo Domingo.
11.den:

Po snídani přejezd lodí na pevninu a transfer do koloniálního města Granada. Prohlídka historického centra města, ubytování.

12.den:

Dopoledne volno v centru Granady. Odpoledne odjezd k prohlídce Masala Market, kde budete mít možnost obdivovat řemeslnou zručnost místních umělců. Pokračování ke stejnojmennému vulkánu, kde nejprve shlédnete kráter Santiago, poté se seznámíte s vulkanickými jeskyněmi a jejich obyvateli – tropickými netopýry. Lávovým podzemním tubusem se vybaveni přilbami a svítilnami dostanete až do vnitřního kráteru vulkánu, odkud již za tmy budete sledovat jezero žhavé vařící se lávy… není mnoho míst na světě, kde můžete zažít takovou podívanou!! Návrat do Granady v pozdních hodinách.

13.den:

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy. Fakultativně prodloužení pobytu na plážích Floridy.

14.den:

Přílet do Prahy Váš krásný zájezd ukončí.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000