crosssearch

Poznejte Omán

Poznávací zájezdy, Omán

Uvidíte a zažijete 1 památka chráněná UNESCO (Bahla), současné i bývalé hlavní město, typické pevnosti, poušť, oázy, malebná vádí, hory, místní tržiště a vesničky, kadidlovníky, zelené město Salalah

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Uvidíte a zažijete památky chráněné UNESCO (Bahla), současné i bývalé hlavní město, typické pevnosti, poušť, oázy, malebná vádí, hory, místní tržiště a vesničky, kadidlovníky, zelené město Salalah.

V ceně programu: veškeré transfery klimatizovaným vozem, anglicky mluvící řidič/průvodce, 7x ubytování se snídaní během poznávacího okruhu, 6x obědy a 1y večeře, vstupy, minerální vodu a nealkoholické nápoje během cesty, zpáteční letenka z Prahy/Vídně vč. let. tax

Cena nezahrnuje: vízum

Program zájezdu

1. den Odlet z ČR/SR.

2. den - Muscat (snídaně) V brzkých ranních hodinách přílet do Muscatu. Transfer do hotelu, odpočinek. Po snídani půldenní prohlídka hlavního města. Návštěva Velké mešity (nutno mít zakryté ruce a nohy, ženy i na hlavě šátek), starého tržiště v Muttrah, Starého Města a muzea ománské kultury a tradic Bait Al Zubair. Fotozastávka u sultánova paláce obklopeného portugalskými pevnostmi z 16. století Jalali a Mirani. Návrat do hotelu v cca 13.30 h, zbytek dne volno.

3. den - Nizwa / Bahla / Jabrin / Misfat Al Abreain (snídaně, oběd) Po snídani cesta do minulosti přes propast, která dělí západní a východní pohoří Hajar, do starého hlavního město Ománu, Nizwa. Po návštěvě místního tržiště se stříbrnými výrobky a velké kulaté pevnosti oběd v místní restauraci. Přesun do města Bahla, jehož obrovská hliněná pevnost je umístěna v seznamu UNESCO památek kulturního dědictví. V městě Jabrin návštěva jedné z nejkrásnějších pevností v Ománu s malovaným stropem. Procházka malebnou horskou vesnicí Misfat Al Abrein. Ubytování v Nizwa.

4. den - Birkat Al Mawz / Al Mansfah / Wahiba Sands (snídaně, oběd, večeře) Návštěva oázy Birkat Al Mawz a ruin majestátní obchodní rezidence v Al Mansfah u Ibra. Po obědě budete pokračovat písečným dunám Wahiba, sledování západu slunce v poušti. Večeře a přenocování v luxusním kempu.

5. den - Wadi Bani Khalid / Sur (snídaně, oběd) Wadi Bani Khalid s průzračnou vodou a bujnou zelení - skutečný ráj na zemi. Oběd v místní restauraci. Zastávka v Sur, které se proslavilo výrobou typických ománských dřevěných lodí. Přejezd do Ras Al Jinz, ubytování v hotelu. Pozdě večer budete pozorovat hnízdící želvy.

6. den - Wadi Shab / Bimah Sinkhole (snídaně, oběd) Výlet do jedné z malebných vádí Ománu - Wadi Shab, oběd formou pikniku. Uvidíte vápencový kráter Bimah Sinkhole a na pobřeží velkolepé horské scenérie. Návrat do Muscatu, let do Salalah, druhého nejvýznamnějšího města Ománu na jihu země. Transfer do hotelu.

7. den - Dhofar (snídaně, oběd) Jízda horami provincie Dhofar. Návštěva hrobu Joba ze Starého zákona, odkud se naskýtá jedinečný panoramatický výhled. Cestou k pobřeží uvidíte divoce rostoucí kadidlovníky. Nádherná písčitá pláž Mughsayl je lemovaná bizarními skalními útvary. Po obědě pojedete směrem na východ. Ve městečku Taqa si můžete prohlédnout zajímavý hrad. Na východ od Taqa se nacházejí ruiny Sumhurum (Khor Rori), dle legendy se zde nacházel legendární palác královny Sáby. Khor Rori byl také významný přístav pro obchod s kadidlem. Podél pobřeží dojedete až do starého města známého obchodem s arabskými koňmi a otroky, Mirbat. Fotozastávka u zajímavé mešity Bin Ali mešity, postavené v 14. století a návštěva místního hradu. Budete zde moci taktéž obdivovat staré obchodní domy, které jsou podobné jemenské architektuře s vyřezávanými dveřmi a okny. Cestou zpět do Salalah potkáte velbloudy a stáda dobytka. Na úpatí hor Qara si prohlédnete přírodní prameny Ain Razat, v jejichž okolí je vytvořen krásný park obklopený horami. Návrat do hotelu.

8. den - Salalah (snídaně, oběd) Uvidíte plantáže kokosových palem, banánů a papáji. Návštěva muzea, které seznamuje s dějinami a kulturou Dhofaru. Stavíte se na starém (tradiční ománské řemeslné výrobky) i novém tržišti. Prohlídka starobylého města Zufar, které navštívil i Ibn Batuta a Marco Polo a popisují ho jako krásné, velké a vznešené. Návrat do hotelu na oběd. Transfer na letiště a odlet. domů.

9. den Přílet do ČR/SR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000