crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Okruh Ománem: Hotel Wyndham Garden Mirbat 8 dnů

Poznávací zájezdy, Omán (zobrazit na mapě) mapa

Projedete krásnými čtvrtěmi města k velké mešitě Sultan Qaboos - náboženskému centru a jednomu z nejkrásnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově (pro vstup do mešity je požadován skromný oděv, pokrývka hlavy, dlouhé kalhoty a zakrytá ramena).

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

CENA ZAHRNUJE:

 • Letenku tam i zpět
 • 3 noci v hotelu Wyndham Garden Mirbat 5* s All Inclusive
 • Obědy během prohlídek
 • Jednosměrný vnitrostátní let Muscat - Salalah
 • Všechny transfery autobusem
 • Služby česky hovořícího průvodce
 • Vstupné do historických památek
 • Místní poplatky

Během okruhu je zajištěno ubytování ve 3* nebo 4* hotelech, viz níže:

 • 1 noc v hotelu AL Falaj nebo jiném podobné kvality ve standardním pokoji s polopenzí
 • 1 noc v Sur Plaza nebo jiném podobné kvality ve standardním pokoji s polopenzí
 • 1 noc v hotelu Al Diyar Nizwa nebo jiném podobné kvality ve standardním pokoji s polopenzí

Program zájezdu

1. DEN: Praha - Muscat

Přílet z Prahy do Ománu. Projedete krásnými čtvrtěmi města k velké mešitě Sultan Qaboos - náboženskému centru a jednomu z nejkrásnějších objektů islámské architektury na Arabském poloostrově (pro vstup do mešity je požadován skromný oděv, pokrývka hlavy, dlouhé kalhoty a zakrytá ramena). Mešita je otevřená pouze od soboty do čtvrtka od 8.00 do 11.00. Následuje transfer do hotelu v Muscatu, ubytování a volný čas. V odpoledních hodinách zastávka a možnost fotografování u slavné Royal Opera House, která je nejznámější institucí tohoto typu v celém kraji. Dále se přesunete do jedné z nejkrásnějších čtvrtí Muscatu - Muttrahu, zde se projdete po promenádě, kde se nacházejí největší módní butiky a značkové obchody. Navštívíte jednu z místních arabských tržnic - Souk, bohatou na množství nabízeného ovoce a zeleniny, koření, šperků, parfémů a koberečků. Prohlídka města končí procházkou po Starém Městě. Cestou uvidíte zvenčí portugalské pevnosti Jalali a Mirani a přiblížíte se i k sultánskému paláci Kasr Al-Alam. Poté navštívíte muzeum Bait Al-Zubair, které se pyšní sbírkami zobrazujícími kulturu a dědictví Ománu. Následuje volný čas na procházku po promenádě nebo individuální prohlídku města. Poté návrat do hotelu v Muscatu.

2. DEN: Muscat - Súr

Po snídani a odhlášení z hotelu se vydáte směr město Súr. Po cestě zastávka na pobřeží Indického oceánu na místě zvaném Bimmah Sinkhole, což je krasová propast, do které se vlévá oceán a vytváří tak krásný vizuální efekt. Další zastávka bude u Wadi Al-Shaby - ústí řeky tekoucí v hluboké rokli. Po krátké procházce budete pokračovat do Súru. Začnete prozkoumáním města Súr - místo, kde slunce vychází nejdříve v celém arabském světě. Súr, vytvářející obchodní vztahy s Indií, Malajsií a Afrikou, bylo místem setkání těchto kultur a oknem do světa pro celý Arabský poloostrov. Díky silným námořním tradicím zůstává Súr dodnes důležitým centrem výroby lodí tradičními metodami. Projdete se mezi komorními budovami, nad kterými se znovu a znovu tyčí obranné věže a minarety. Po prohlídce města následuje ubytování v hotelu v Súru.

3. DEN: Súr - Nazvá

Po snídani odjezd do města Nazvá. Obklopeni překrásnou krajinou skalisek a pouští se dostanete k Birkat al-Mawzu, typické ománské vesnici, jejíž stará část je postavena z hliněných domů a palmových listů. Po krátké procházce budete pokračovat v cestě do města Nazvá. To v minulosti sloužilo jako hlavní město země a dodnes se pyšní krásnými památkami. Uvidíte nádherné městské tržiště, kde si můžete koupit místní produkty - od zeleniny a čerstvých ryb až po rukodělné výrobky, textil a zlatnictví. Následuje volný čas na tržišti. Navštívíte také jednu z největších pevností Ománu, z jejíž věže je možné vidět, že se město nachází v obrovské oáze datlových palem. Dále se zastavíte u pevnosti Bahla, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na závěr se vydáte do pevnosti v Jabrinu, jež je ukázkou skvělých dekorací a inovativních technologií sedmnáctého století. Uvidíte jak místnosti určené pro veřejnost, tak soukromé části pevnosti. Ubytování v hotelu ve městě Nazvá nebo v okolí.

4. DEN: Nazvá - Salalah

Po snídani se vydáte na průzkum do hornaté oblasti Nazvá, která je známá četnými památkami. První zastávkou bude horská vesnice Misfat al-Abrieen, osada na strmých svazích s tradičními domy uprostřed fantastické krajiny pohoří Hajar. Transfer zpět do Muscatu a na letiště, večerní let do Salalahu, ubytování v hotelu Wyndham Garden Mirbat 5*.

5. DEN: Salalah

Volný čas a odpočinek v 5* hotelu Wyndham Garden Mirbat s All Inclusive.

6. DEN: Salalah

Volný čas a odpočinek v 5* hotelu Wyndham Garden Mirbat s All Inclusive.

7. DEN: Salalah - Praha

Odjezd z hotelu na letiště v Salalahu a odlet zpět do České republiky.

LETECKÁ DOPRAVA

Všechny naše lety operujeme na palubě letecké společnosti Salam Air. Létáme do Muscatu i Salalahu. Některé lety mohou být s přestupem. Detailní informace o vašem letu obdržíte týden před odletem - ve vašich cestovních dokumentech.

Poloha

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000