crosssearch

Okouzlující Nový Zéland s možností prodl. na Severní ostrov

Poznávací zájezdy, Nový Zéland

Program zájezdu 1. den: odlet odpoledne z Prahy. 2. den: let na trase s mezipřistáním. 3. den: přílet do Christchurch. Dle času příletu průjezd otevřené části centra Christchurch (díky zemětřesení je většina původních historických budov v rekonstrukci a nepřístupných)....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:
odlet odpoledne z Prahy.

2. den:
let na trase s mezipřistáním.

3. den:
přílet do Christchurch. Dle času příletu průjezd otevřené části centra Christchurch (díky zemětřesení je většina původních historických budov v rekonstrukci a nepřístupných). Přejezd panoramatickou náhorní plošinou McKenzie Country do osady Lake Tekapo na břehu stejnojmenného jezera obklopeného nádhernými sceneriemi Jižních Alp. Nocleh.

4. den:
snídaně. Výlet do NP Mount Cook s nejvyšší horou Nového Zélandu, okouzlujícími ledovcovými morénami a přírodními panoramaty. Odpoledne při cestě do Queenstownu průjezd zajímavým průsmykem Lindis Pass do ovocnářské a vinařské oblasti Central Otago. Nocleh (3 noci).

5. den:
snídaně. Lehká pěší turistika u jezera Wakatipu. Fakultativně možnost jízdy tryskovým člunem kaňonem Skippers po zlatonosné řece Shotover nebo historickým parníkem po jezeře. Nocleh.

6. den:
snídaně. Brzký ranní odjezdu na celodenní výlet po silnici Milford Road s neopakovatelnými vyhlídkami v NP Fjordland a plavba úchvatným fjordem Milford Sound označovaným za osmý div světa. Návrat do Queenstownu. Nocleh.

7. den:
snídaně. Cestou do malebného horského letoviska Wanaka zastávka u světoznámého mostu Kawarau Bridge, kde vznikl bungee jumping. Přejezd po dramatickém Západním pobřeží k zrcadlovému jezírku Matheson s překrásnými výhledy na nejvyšší horu Nového Zélandu Mt Cook. Dle času a počasí výstup k ledovci Fox Glacier. Fakultativně možnost vyhlídkového letu helikoptérou z městečka Fox Glacier, případně následující den z osady Franz Josef. Nocleh.

8. den:
snídaně. Cestou po Západním pobřeží bude prohlídka města Hokitika, známého uměleckým zpracováním jadeitu, ze kterého se zde vyrábějí tradiční maorské šperky. Trasa dále povede nejmladším národním parkem Paparoa se zastávkou u proslulého přírodního útvaru Punakaiki (palačinkové útesy) do Westportu a výběžku Cape Foulwind s kolonií novozélandských lachtanů. Nocleh.

9. den:
snídaně. Přejezd pestrými přírodními sceneriemi vnitrozemím do malebného městečka Kaikoura na východním pobřeží Jižního ostrova. Cestou dle času zastávka v lázeňském městečku Hanmer Springs s horkými prameny. Po dojezdu do Kaikoura pozorování lachtanů ve volné přírodě. Nocleh.

10. den:
snídaně. Ráno možnost fakultativního lodního výletu s pozorováním majestátních velryb. Odpoledne přejezd do Christchurch, fakultativně prohlídka skanzenu - maorské vesnice s možností zúčastnit se tradičního maorského představení a poznat maorskou kulturu. Nocleh.

11. den:
odlet do Prahy s mezipřistáním.

12. den:
přílet do Prahy.
TENTO ZÁJEZD LZE FAKULTATIVNĚ PRODLOUŽIT O NÁVŠTĚVU SEVERNÍHO OSTROVA

11. den:
snídaně. Dopolední cesta vlakem Trans Coastal Pacific do Pictonu. Jedna z nejkrásnějších železničních tratí Nového Zélandu lemuje břeh Pacifiku. Dojezd do malebného přístavního městečka Picton. Nocleh.

12. den:
snídaně. Ranní trajekt a 3hodinová plavba scénickým průplavem Queen Charlotte Sound na Severní ostrov do hlavního města Nového Zélandu Wellingtonu. Prohlídka města, návštěva velkolepého Národního muzea Te Papa, večerní ruch velkoměsta. Nocleh.

13. den:
snídaně. Přejezd po západním pobřeží Severního ostrova – Kapiti Coast – s návštěvou farmy s ochutnávkou proslulých Kapiti sýrů a zmrzliny. Dojezd k úpatí NP Tongariro. Nocleh.

14. den:
snídaně. NP Tongariro – pro zájemce absolvování celodenní horské túry Tongariro Alpine Crossing – klasifikována jako nejhezčí jednodenní horská túra Nového Zélandu. Pro ostatní možnost kratších treků v NP Tongariro, průzkum parku. Nocleh.

15. den:
snídaně. Po stopách “Ring of Fire” – vulkanického prstence, největší novozélandské jezero Taupo, hřmící vodopády Huka Falls, geotermální pole Wai-O-Tapu a konečně maorská kultura a lázeňské centrum města Rotorua. Večerní maorské představení s tradiční večeří – skvělá příležitost spatřit původní obyvatele Nového Zélandu, Maory, v jejich přirozeném prostředí. Nocleh.

16. den:
snídaně. Dokončení prohlídky Rotorua, pokračování na východní pobřeží do Waihi a následně na poloostrov Coromandel do Whitianga. Skvělá Mercury Bay, pláže a pohoda obyčejně teplého přímořského letoviska. Nocleh.

17. den:
snídaně. Legendární Hot Water Beach, Cook’s Cave a pokračování přes zlatokopecký Coromandel a stromy kauri do největšího města Nového Zélandu Auckland. Nocleh.

18. den:
snídaně. Křížem krážem po zajímavostech Auckland City – a že má co nabídnout! Vyhlídky na centrum města, starý přístav, aquarium, 328m vysoká věž Sky Tower, muzeum Aucklandu. Možnost volna v centru, příležitost k nákupu suvenýrů. Nocleh.

19. den:
transfer na letiště, odlet do Prahy s mezipřístáním.

20. den:
přílet do Prahy.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000