crosssearch

Nový Zéland od severu k jihu

Poznávací zájezdy, Nový Zéland

Maori Aotearoa - země dlouhého bílého mraku

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den Odlet z Prahy. Sraz skupiny na letišti Praha - Ruzyně a odlet z Prahy do Aucklandu.

2. den let na trase Let na trase s mezipřistáním.

3. den Auckland. Přílet do Aucklandu, transfer do hotelu, ubytování, volný program na dorovnání časového posunu.

4. den Auckland. Snídaně. Prohlídka města, při které navštívíte akvárium se známou antarktickou expozicí a kolonií tučňáků, televizní věž, vyhlídkové místo Mt. Eden.

5. den Waitomo Caves. Snídaně. Odjezd přes Hamilton do centra termální činnosti, Rotorua s mnoha působivými vřídly a gejzíry. Cestou se zastavíme na prohlídku jeskyní, kde žije unikátní druh světlušek.

6. den Rotorua. Snídaně. Prohlídka termální oblasti Whakarewarewa a malebného městečka. Zhlédneme ovčí show a dozvíme se řadu zajímavostí o novozélandské floře a fauně. Den můžeme zakončit stylově v Polynéských lázních.

7. den Wai-O-Tapu – Turangi. Snídaně. Cestou k jezeru Taupo navštívíme nejbarevnější termální oblast Nového Zélandu. Dále budeme pokračovat kolem vodopádů Huka Falls a jezera Taupo k Národnímu parku Tongariro.
8. den Tongariro N.P.. Snídaně. Výlet do okolí aktivních sopek v Národním parku Tongariro nebo možnost letu nad horou – respektive činným vulkánem Mt. Ruapehu. Návštěva horského střediska, ubytování, nocleh.

9. den Wellington. Snídaně. Přejezd do Wellingtonu. Prohlídka města s vyhlídkou z hory Mt. Victoria. Zájemci mohou navštívit národní muzeum, jehož expozice o historii a přírodě zodpoví všechny otázky o Novém Zélandu. Ubytování, volno, nocleh.

10. den Přejezd na Jižní Ostrov. Snídaně. Plavba trajektem na Jižní ostrov. Z Pictonu budeme pokračovat oblastí vinohradů k východnímu pobřeží do městečka Kaikoura.

11. den Kaikoura – Christchurch. Snídaně. Časně ráno jedinečná možnost výpravné plavby za velrybami. Poté pokračujeme přes horské pásmo Hundalee Hills do Christchurch. Odpolední prohlídka města. Ubytování, nocleh.

12. den Christchurch – Fox Glacier. Snídaně. Dopoledne se vydáme vlakem alpinskou krajinou napříč Jižním ostrovem přes Novozélandské Alpy do Arthur’s Pass. Dále potom po tropickém západním pobřeží ostrova až k ledovci Fox Glacier, jehož spodní část se nachází ve výšce pouhých 250 m nad mořem, a který na své 13 km pouti k zemi padá z výšky 2.600 metrů.

13. den Fox Glacier – Queenstown. Snídaně. Fakultativně let helikoptérou nad ledovci. Přejezd přes Národní park Mount Aspiring okolo krásných horských jezer a lesů do Queenstownu, novozélandského centra adrenalinových sportů, ale také místa s vyhlášenými víny.

14. den Queenstown. Snídaně. Celý den v Queenstownu a jeho přenádherném horském okolí. Možnost výběru z pestré nabídky fakultativních výletů či adrenalinových aktivit. Nabízí se kupříkladu jízda raftem po divoké vodě, bungee jumping, jízda na proudovém člunu skalními soutěskami Shotover River či závěsné létání. Nocleh v Queenstownu.

15. den Milford Sound. Snídaně. Cesta výpravnou krajinou k fjordu Milford Sound nebo Doubtfull Sound, kde nás čeká výpravná plavba lodí (fakultativně) až k samotnému hrdlu Tasmanova moře s fascinující krajinou a s vodopády. Odpoledne příjezd k jezeru Te Anau, ubytování, nocleh.

16. den Te Anau - Dunedin. Snídaně. Přejezd od jezera Te Anau do města Dunedin ležícího u zálivu Otago. Ikonou tohoto města je především pivovar známé značky Speight´s, nejstarší novozélandská univerzita nebo také nejfotografovanější novozélandská stavba – nádherné vlakové nádraží postavené v roce 1906.

17. den Odlet do Prahy. Snídaně. Následuje transfer na letiště a odlet do Prahy.

18. den Přílet do Prahy. Přílet do Prahy. Konec programu.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000