crosssearch

Za půlnočním sluncem přes Lofoty a Vesterály

Poznávací zájezdy, Norsko

Program: 1.den odjezd ve večerních hodinách 2. den průjezd Polskem, trajekt, pokračování do Stockholmu 3.den Stockholm - prohlídka hlavních atraktivit města 4.den Uppsala - prohlídka univerzitního města s proslulou katedrálou. Gävle - nejstarší město Nordlandu, Gamla Gefle...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program:

1.den odjezd ve večerních hodinách

2. den průjezd Polskem, trajekt, pokračování do Stockholmu

3.den Stockholm - prohlídka hlavních atraktivit města

4.den Uppsala - prohlídka univerzitního města s proslulou katedrálou. Gävle - nejstarší město Nordlandu, Gamla Gefle - unikátní rezervace s dřefěnými domy. Pokračování na sever.

5. den překročení Polárního kruhu - laponské centrum Jokkmokk. Cesta přes národní park Mudus s hlubokými soutěskami do Gällivare - prohlídka skanzenu, poté do Kiruny - nejvýše položeného města Švédska (579m)

6.den nár. park Abisko s vysokohorskou severskou přírodou, v případě příznivého počasí možnost výjezdu lanovkou na vrchol Nuolja. Přejezd do Norska, zastávka v Narviku - nejseverněji položeném měste v Norsku. Pokračování podél herjangsfjordu na Vesterály.

7.den Ostrovy Vesteralen jako jedny z mála nabízejí možnost pozorování velryb. Možnost zůstastnit se velrybího safari (několikahodinová plavba. Přejezd do Lofot

8. den Lofoty - které patří k nejmalebnějším místům z celé Skandinávie. Svolvaer - hlavní město Lofot, prohlídka unikátních rybářských vesnic.

9. den Pozorování půlnočního slunce - trajekt na pevninu. Nezvyklá krajina ledovcového původu s nesčetnými jezery a horami neuvěřitelných tvarů. Fauske - město mramorových dolů - překročení Polárního kruhu. Ledovec Svartisen - pěší túra. Kolem divokých vodopádů Laksfossen k jezeru Snana.

10. den středověké hlavní město Norska - Trondheim. Prohlídka města s velkolepou katedrálou. Pokračování, zastávka u Trolí stěny - jedné nejvyšších skalních stěn Evropy. Dojezd do Andalsnes - krásně položeného rybářského městečka.

11. den jedna z nejrkásnějších oblastí Norska. Výjezd serpentýnami trolí cesty. Sjezd do Linge - trajekt do Eidsdalu, výjezd Cestou orlů na vyhlídku na nejkrásnější norský fjord Geiranger. sjezd do Geirangeru - zastávka. poté stoupání pod Dalsnibu (1476m) z jehož vrcholu je vidět to pravé norsko

12.den Jotunheimen, nejvyšší horský hřeben v Evropě na sever od Alp. Procházka v okolí nejvyššího vrcholu - Galdhopiggenu (2496m), zastávka v malebné obci Lom se starým dřevěným kostelíkem. Krátká zastávka u olympijského skokanského areálu v Lillehameru.

13.den Oslo - prohlídka historické částy města, ostrov Bygdoy s muzei Fram, Kon-tiki. Přes Svinesund do Švédska na noční trajekt.

14.den cesta zpět. návrat pozdě večer.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000