crosssearch

Za kouzlem Špicberků, Lofot a Vesterálů

Poznávací zájezdy, Norsko

Oslo o Longyearbyen o Isfjorden o Barentsburg o Esmarksbreen o Troms? o Narvik o Hinn?ia o Svolvaeru o Hennigsvaer Trollfjord o Nusfjord o Reine o A i Lofoten o Moskenes o Bod? o Oslo

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den::
večer odlet z Prahy na letiště Gardermoen Oslo. Transfer na ubytování. Nocleh.

2. den::
snídaně. Transfer na letiště a odlet za polární kruh. Po příletu do Longyearbyen - správního střediska souostroví Špicberky (Svalbard) transfer na ubytování. Navečer pěší prohlídka městečka Longyearbyen s krásnými výhledy na polární pustinu a ,,ledový fjord" Isfjorden. Večeře a nocleh.

3. den::
snídaně. Celodenní výlet lodí do ruské hornické osady Barentsburg, který je ruským územím na Špicberkách. Po prohlídce osady s asi 850ti obyvateli bude v případě dobrého počasí následovat plavba k překrásnému ledovci Esmarksbreen, jehož splaz ústí přímo do moře. (Agentura si vyhrazuje s ohledem na počasí právo alternativně uskutečnit na místo plavby do Barenstburgu plavbu do opuštěného ,,města duchů" Pyramiden, které patří k nejtajemnějším a zajímavějším na ostrovech. Večeře a nocleh.

4. den::
snídaně. Volný program s možností se fakultativně vydat na jízdu s husky spřežením, výlet pod ptačí útesy do údolí Bjorndalen apod.. Odpoledne odlet do Troms?, které Karel Čapek nazval Paříží severu. Po prohlídce univerzitního města a Arktické katedrály povede trasa směrem na Narvik. Ubytování v pozdních večerních hodinách. Večeře a nocleh.

5. den::
snídaně. Přejezd do přístavního města Narviku známého z dějin 2. světové války. Za dobrého počasí výjezd lanovkou na vyhlídku na přístav a Ofotfjord. Panoramatická cesta přes Vesterály  (ostrov Hinn?ya) do oblasti hlavního města Lofot Svolvaeru a ubytování (2 noci). Večeře a nocleh.

6. den::
snídaně. Výlet po Lofotech v jehož programu nebudou chybět panoramatické scenérie písčitých pláží, šérového pobřeží, ostrých horských štítů, rybářská vesnice Hennigsvaer a vikingské muzeum Lofotr. V podvečer fakultativní výlet lodí ze Svolvaeru do pohádkového Trollfjordu (cca 3,5hodinová plavba za příplatek). Večeře a nocleh.

7. den::
snídaně. Cesta nejkrásnějšími scenériemi Lofot a návštěva rybářských vesniček Nusfjord, Reine a  A i Lofoten. Odpoledne plavba z Moskenes do Bod? a přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den::
Transfer na letiště a odlet přes Oslo do Prahy. Přílet odpoledne.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000