crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Z Trondheimu za vodopady a fjordy Norska

Poznávací zájezdy, Norsko

NOVINKA ROKU 2018 - pohodlí letecké dopravy - známé přírodní krásy Norska

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

NOVINKA ROKU 2018 - pohodlí letecké dopravy - známé přírodní krásy Norska

Program

1. den: V dopoledních hodinách odlet (s přestupem v Amsterdamu, při dobrých časových možnostech individuální prohlídka města)) do Trondheimu. Transfer do hotelu. Možnost

krátké orientační prohlídky města nebo individuální volno. Fakultativně večeře. Nocleh v okolí Trondheimu.

2. den: Po snídani prohlídka města. Trondheim je třetí největší město Norska, obchodní a kulturní

centrum s bohatou historií. Již před více než 1000 lety si zde král Olav nechal postavit první

dřevěný kostel. V Trondheimu je nejkrásnější středověká budova ve Skandinávii, impozantní

katedrála Nidaros (102 m dlouhá) s nádhernou vitráží a výzdobou, místo korunovace

norských králů. Možnost návštěvy. Posléze se vydáme směrem na západ k městu Kristiansund, kde se nachází známá ,,Atlanterhavsveien" neboli atlantická cesta, soustava několika mostů, spojující jednotlivé ostrůvky v délce více než 8000 metrů. Jsou vybudovány z náspu a pilířů, tyčí se nad rybářskými domky a drsnými skalisky ostrovů a svou jedinečností přitahují zájem turistů z

celého světa. Krásu unikátní stavby umocňuje i okolní drsná severská příroda s množstvím

ptáků a není výjimkou zde spatřit i tuleně. Dále pak budeme pokračovat do města Molde u ,,Moldefjordu", města jazzu a růží. Molde obklopuje 222 převážně zasněžených kopců a štítů. Zajímavá je radnice se stovkami růží na terase. Nocleh nás čeká v okolí městečka Alesund, známém architekturou ve stylu secese (Jugendstill). Fakultativně večeře. Nocleh.

3. den: Po snídani v hotelu se vydáme krajem ,,Moere og Romsdal" za poznáním této překrásné krajiny západního Norska. Nejprve navštívíme městecko Andalsnes. Panoramatickou cestou trollů ,,Trollstigen" (nejstrmější horská silnice s 11 serpentinami) pokračujeme na trajekt přes

Nordalsfjor z Linge do Eidsdalu. K nejznámějšímu norskému fjordu Geiranger sestoupáme cestou orlů ,,OErneveien". Při cestě si uděláme samozřejmě fotografické zastávky. V případě příznivého počasí se podíváme i na vyhlídku Dalsniba (vstupné není v ceně zájezdu). Údolím ,,Ottadalen" podél ledovcové řeky ,,Otta" doputujeme až do městečka Lom, kde je k vidění krásný sloupový kostelík z roku 1158, který svému účelu slouží i dnes. Fakultativně večeře. Nocleh v okolí Lomu.

4. den: Snídaně. Další etapa našeho putování nás zavede do srdce národního parku Jotunheimen, jenž je znám jako domov trollů a skřítků. Pojedeme po horské silnici Sognefjellveien, která je oblíbena zejména pro své panoramatické výhledy na okolní zasněžené hory (například Galdhoepiggen 2469 m) a široké planiny bez vegetace. U břehů Lustrafjordu působí náhlým kontrastem vesničky Skjolden a Luster s množstvím ovocných stromů. Uvidíme též Urnes Stavkirke, srubový kostelík z roku 1150! Přes nejdelší a nejhlubší z Norských fjordů Sognefjord se přeplavíme trajektem Hella - Vangsnes. Na závěr dnešního dne musíme ještě překonat dramatickou krajinu pohoří Vikafjell s nesčetnými vodopády i serpentinami. Nocleh v okolí Bergenu.

5. den: Snídaně. Prohlídka města. Bryggen - stará dřevěná část hanzovního města z počátku 18 st. S malými obchůdky, dílnami řemeslníků a výtvarníků, rybí trh, při dostatku času výjezd lanovou dráhou na Floien, odkud je nádherný výhled na celé město. Krajem Hordaland se přesuneme až k Hardangerfjordu, přes který vede nový moderní most Bruravik - Brimnes. Na druhé straně nás čeká stoupání úzkým kaňonem Maboedal do vesničky Fossli. Zde zastavíme u úchvatného vodopádu Voeringfoss, jenž se svými 182 m vertikálního spádu vody nabídne nádhernou podívanou. Trasa vede dále přes náhorní plošinu Hardangervidda do turistického střediska zimních sportů Geilo. Nocleh v okolí.

6. den: Po snídani pojedeme malebným údolím Hallingdalen, přes Hoenefoss a podél překrásného Tyrifjordu až do hlavního města Oslo. Prohlídka města, navštívíme muzea vikingských lodí Fram, Kon-Tiki a Ra II, projdeme se po hlavní třídě Johansgate ke královskému paláci, parlamentu a radnici, obdivuhodné jsou Vigelandovy sochy ve Fragnerově parku a výhled na město ze skokanského můstku Hollmenkollen. Nocleh.

7. den: Snídaně. Individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště Gardermoen. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha-Trondheim a Oslo-Praha (s přestupem v Amsterdamu)
  • dopravu autokarem po trase zájezdu o průvodce
  • 5 noclehů v hotelech *** s bufetovou snídaní o lokální trajekty v Norsku
  • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Fakultativní služby

  • příplatek na jednolůžkový pokoj 6690 Kč o příplatek na 6 večeří 4990 Kč

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob. Cena nezahrnuje vstupy do muzeí a jiných objektů (cca. 500 NOK) Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly). Změna programu dle aktuální situace vyhrazena. Při zakoupení zájezdu do 31.1.2019 knižní průvodce Norskem ZDARMA.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000