crosssearch

Z Bergenu za vodopády a ledovci

Poznávací zájezdy, Norsko

Bergen | Sognefjord | Huldrefossen | Hardangerfjord | Jostedalsbreen | Sognefjord | Nordfjord | Briksdalsbreen | Alesund Andalsnes | Trollí cesta | Eidsdal | Cesta Orlů | Geiranger | Jostedalsbreen| Sogndal | Hemsedalen | Oslo

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: Odlet z Prahy, přílet do Bergenu v pozdních nočních hodinách, transfer z letiště do hotelu, ubytování a nocleh.

2. den: Snídaně, okružní jízda a prohlídka Bergenu, projdeme se městem, navštívíme známá a vyhledávaná místa jako jsou přístav Bryggen, stará dřevěná část hanzovního města z počátku 18. st. s malými obchůdky, dílnami řemeslníků a výtvarníků, rybí trh a tržiště Torget, můžeme navštívit pevnost Bergenhus, kostel Panny Marie, široký bulvár Ole Bulls Plass, který končí u budovy Národního divadla. Při dostatku a času si můžeme udělat vyhlídkovou plavbu okolo města, nebo výjezd lanovou dráhou na horu Floien, odkud je nádherný výhled na celé město a fjord. V odpoledních hodinách odjezd z Bergenu zajímavou krajinou fjordů, pojedeme k nejdelšímu fjordu Sognefjord a dále pokračujeme trajektem Oppedal – Lavik do místa ubytování ve Förde. Ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně, vydáme se dále podél západního pobřeží na sever. První zastávku a vycházku si uděláme k vodopádu Huldrefossen, dále pokračujeme podél jezera Jölstervatn přes městečko Skei do Ulviku, který se rozkládá na severním konci Hardangerfjordu. Mezi zajímavosti tohoto malebného městečka patří i nejstarší Zahradnická škola a zajímavý je i kostel s růžovým interiérem. Cesta pokračuje do Oldenu, kde si uděláme vycházku ke známému ledovci Jostedalsbreen, který je mimo Islandu největším evropským ledovcem. Pokrývá horské vrcholy až do výše 2083 m n.m. v oblasti mezi Sognefjordem a Nordfjordem. Do údolí spadá několik ledovcových splazů, které jsou oblíbeným místem pro turisty. Z Oldenu je přístupný splaz Briksdalsbreen. Pokračujeme dále kolem Nordfjordu do městečka Stryn, ze kterého je také možné dojít k některému ze splazů ledovce, známé je i jako výchozí středisko pro „letní“ lyžování na ledovci. Překonáme další fjord Storfjorden a dostaneme se do malebného městečka Alesund, které se rozkládá na několika ostrovech a poloostrově. Po požáru r. 1904 bylo nově vystavěno ve stylu secese. Fasády domů jsou kromě secesních, květinových vzorů zdobeny i tradičními norskými motivy. Nad městem je pěkná vyhlídka Akkala (418 schodů). Ubytování, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně, trasa opět vede malebnou krajinou fjordů, do Andalsnes k další atraktivitě – k vyhlídkové silnici zvané Trollí cesta, která patří k nejkrásnější horské scenérii v Norsku, cesta se vine četnými serpentinami kolem vodopádů a překonává rozdíl téměř 900 m. Z Linge se přeplavíme místní „férou“ přes Norddalsfjord do Eidsdalu a čeká nás další ze známých vyhlídkových cest – Cesta Orlů a poté přijedeme k nejznámnějšímu fjordu Geiranger, ve stejnojmenném městečku si uděláme krátkou zastávku. Pokud čas a počasí dovolí vyjedeme na vyhlídkovou horu Dalsnibba, podél říčky Otta na které je několik peřejových vodopádů dojedeme údolím Ottadalen do Lomu, kde můžeme vidět jeden z typických srubových kostelíků. Ubytování a nocleh ve velmi zajímavém, stylovém hotelu v Elveseteru. Večeře a nocleh.

5. den: Snídaně, vydáme se panoramatickou cestou po náhorní plošině s nádhernými výhledy na ledovec Jostedalsbreen a národní park Jotunheimen (v překladu je to Domov Obrů), kde se nacházejí desítky, krásných údolí, ledovcových jezer a vodopádů. Při dobrém počasí a dostatku času si uděláme ještě jednu vycházku k ledovcovému splazu v oblasti Jostedalu. Dále pokračujeme přes Sogndal na trajekt Manheller – Fodnes, zastavíme se u známého dřevěného kostela v Burgundu a údolím Hemsedalen s dostaneme do místa ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

6. den: Snídaně, přes Hönefoss se vydáme do hlavního města Norska do Osla, prohlídka města, mimo jiné můžete vidět muzeum vikingských lodí, Fram a Kon-Tiki, projdeme se po hlavní třídě Johansgate ke královskému paláci, parlamentu a radnici, můžeme obdivovat Vigelandovy sochy ve Frognerově parku. V odpoledních hodinách odjezd kolem Oslofjordu do Larviku, malého přístavního města na jihu Norska. Mezi zajímavosti patří návštěva přístavu, tržní náměstí Torget, zámek Herregärden, městské muzeum, námořní muzeum, kostel sv. Trojice apod. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.

7. den: Snídaně v časných ranních hodinách, odjezd na trajekt do Dánska, v poledních hodinách vylodění v Hirtshalsu, přejezd přes Dánsko do Německa.

8.den: V ranních hodinách příjezd do ČR, možnost výstupu v Ústí n. L., Teplicích, Praze, Berouně (dálnice) a Plzni.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000