crosssearch

Velký okruh norskými fjordy

Poznávací zájezdy, Norsko

Sarpsborg, Lillehammer, Rigebu, Cesta Trollů, Cesta orlů, Geirangerfjord, Dalsniba, Jostedalsbreen, Sognefjord, Hopperstad, Tvindefoss, Bergen, Hardangerfjord, Eidfjord, Vöringsfossen, Tyrifjord, Oslo

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Sarpsborg, Lillehammer, Rigebu, Cesta Trollů, Cesta orlů, Geirangerfjord, Dalsniba, Jostedalsbreen, Sognefjord, Hopperstad, Tvindefoss, Bergen, Hardangerfjord, Eidfjord, Vöringsfossen, Tyrifjord, Oslo

Program zájezdu

1. den:
Odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN do Rostocku, noční trajekt do švédského Trelleborgu.

2. den:
Přejezd západním pobřežím Švédska k norské hranici a do Sarpsborgu. Zastávka v rodišti legendárního polárníka R. Amundsena. Nocleh.

3. den:
Snídaně. Odjezd do Lillehammeru a návštěva olympijského areálu. Cesta údolím Gudbrandsdalen se zastávkou u stavkirke v Ringebu do Sjoa. Před ubytováním výjezd podél stejnojmenné řeky k nejvyššímu pohoří norska Jotunheimen. Nocleh.

4. den:
Snídaně. Jízda mezi vodopády a horskými štíty k úpatí nejvyšší kolmé skalní stěny Evropy, odkud začíná trasa nevšedních krás nazývaná "Zlatá cesta" - neopakovatelná Cesta Trollů, průjezd horským masivem Romsdalu, plavba trajektem Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do Geirangerfjordu a výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba. Nocleh u Nordfjordu.

5. den:
Snídaně. Vyjížďka k úpatí největšího ledovce Evropy Jostedalsbreen a procházka krásným horským údolím k splazu Brigsdalsbreen. Plavba přes největší fjord Norska Sognefjord a cestou do Bergenu návštěva stavkirke v Hopperstadu a vodopádů Tvindefoss. Nocleh (2 noci).

6. den:
Snídaně. Prohlídka starobylého Bergenu s unikátními hansovními domy, starobylou přístavní pevností, středověkými kostely s nejkrásnějším Mariánským, starými čtvrtěmi dřevěných domů, akváriem mořských živočichů, pověstným rybím trhem i lanovkou na místa s nádhernou vyhlídkou na město a okolní zálivy. Nocleh.

7. den:
Snídaně. Zastávka u vodopádů Steinsdalfossen a plavba přes Hardangerfjord na cestě k nejnavštěvovanějším vodopádům Hardangeru mohutným Vöringsfossen. Odpoledne přejezd Hardangerskou náhorní planinou do horského střediska Geilo. Zastávka u stavkirke v Torpo a cesta přes Hönefoss a pobřežím Tyrifjordu do Oslo. Nocleh.

8. den:
Snídaně. Celodenní prohlídka Oslo s pevností Akershus, královským palácem, katedrálou, radnicí, unikátní budovou opery, muzeem vikingských lodí, expozicemi dokumentujícími úspěchy norských polárníků, parkem se sochami Gustava Vigelanda. Večer odjezd zpět přes Švédsko.

9. den:
Trajekt do Dánska, tranzit přes Dánsko, trajekt Gedser-Rostock a tranzit přes SRN. Návrat večer do ČR.

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu: 35

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autokarem • trajekty dle programu • 6 nocí v hostelech ve 4lůžkových pokojích se snídaní • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona 159/99 Sb.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000