crosssearch

Velká cesta za perlami Norska

Poznávací zájezdy, Norsko

1. den: Odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN do Rostocku. Noční trajekt do Trelleborgu.

Konečná cena za osobu od: 38 631 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN do Rostocku. Noční trajekt do Trelleborgu.

2. den: Cesta podél západního pobřeží Švédska s krátkou zastávkou v Göteborgu na hraniční přechod Svinesund a dále do Oslo. V hotelu setkání s účastníky letecké varianty zájezdu. Nocleh.

3. den: Snídaně. Panoramatická cesta po březích Randsfjordu a přes Leiru povede k úpatí nejvyššího pohoří Norska Jotunheimen a bude pokračovat údolím řeky Sjoa do Dombasu a horského střediska Björli. Nocleh.

4. den: Snídaně. Jízda mezi vodopády a horskými štíty k nejvyšší kolmé skalní stěně Evropy, odkud začíná trasa nevšedních krás nazývaná "Zlatá cesta" – neopakovatelná Cesta Trollů, průjezd horským masivem Romsdalu, plavba trajektem Linde–Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do Geirangerfjordu, výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba a sjezd k Nordfjordu. Nocleh.

5. den: Snídaně. Dopoledne vyjížďka k úpatí největšího ledovce Evropy Jostedalsbreen a procházka krásným horským údolím k splazu Brigsdals­breen. Odpoledne trasa zamíří podél jezera Jölstravatnet k největšímu fjordu Norska Sognefjordu. Po jeho přeplutí panoramatickou cestou podél pobřežních fjordů do Bergenu. Nocleh.

6. den: Snídaně. Prohlídka starobylého Bergenu s unikátními hansovními domy, starobylou přístavní pevností, středověkými kostely s nejkrásnějším Mariánským, starými čtvrtěmi dřevěných domů, akváriem mořských živočichů, pověstným rybím trhem i lanovkou na místa s nádhernou vyhlídkou na město a okolní zálivy. Nocleh.

7. den: Snídaně. Po zastávce u vodopádů Steinsdalfossen cesta po březích Hardangerfjordu na dohled ledovce Folgefon zamíří na trajekt Kvanndal–Utne a Sorfjordem přes Oddu k divokým vodopádům Latefoss. Odpoledne přejezd na pobřeží Atlantiku a po plavbě trajektem Ars­vagen–Mortavik krátké zastavení ve starobylém Stavangeru. Nocleh.

8. den: Snídaně. Po zastávce u Hafrs­fjordu, kde tři kamenné meče zaťaté do země připomínají, kde tkví kořeny Norského království. Plavba lodí kouzelným Lysefjordem pod pověstnou skalní plošinou Prekestolen tyčící se 600 m nad jeho hladinou. Po přistání v Lysebotnu výjezd unikátní silnicí serpentin a tunelů na vyhlídku na fjord. Přejezd liduprázdnou náhorní planinou do Telemarku. Nocleh.

9. den: Snídaně. V celodenním putování monumentálními přírodními scenériemi Telemarku bude dominovat Rjukanský kaňon, hora Gausta, z jejíhož vrcholu je jeden z nejkrásnějších pohledů na divokou norskou krajinu a cesta podél jezera Tinnsjo. Po zastávce u nejvýstavnějšího z norských stavkirke v Heddalu přejezd do Oslo. Nocleh.

10. den: Snídaně. Celodenní prohlídka Oslo s pevností Akershus, královským palácem, katedrálou, radnicí, unikátní budovou opery, muzeem vikingských lodí, expozicemi dokumentujícími úspěchy norských polárníků, parkem se sochami Gustava Vigelanda. Účastníci letecké varianty zájezdu budou mít program zkrácen z důvodu odpoledního transferu na letiště – čas bude uveden v pokynech k zájezdu. Večer odjezd zpět přes Švédsko.

11. den: Trajekt do Dánska, tranzit přes Dánsko, trajekt Gedser–Rostoc­k a tranzit přes SRN. Návrat večer do ČR.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000