crosssearch

Skandinávské metropole a Norské fjordy

Poznávací zájezdy, Norsko

Co si představit pod pojmem skandinávské metropole - to jsou hlavní města Oslo se slavnými muzei, "Benátky severu" Sockholm a romantická Kodaň s Malou mořskou vílou. Norské fjordy nabízejí kouzlo tisíců vodopádů, rozsáhlých ledovců i monumentálních hor, dřevěných kostelíků a...

Konečná cena za osobu od: 11 790 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Co si představit pod pojmem skandinávské metropole - to jsou hlavní města Oslo se slavnými muzei, "Benátky severu" Sockholm a romantická Kodaň s Malou mořskou vílou. Norské fjordy nabízejí kouzlo tisíců vodopádů, rozsáhlých ledovců i monumentálních hor, dřevěných kostelíků a skokanských můstků.

Program zájezdu:

1.den (pá): Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2.den (so): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU. Nocleh.

3.den (ne): OSLO – vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei. Příjezd do „srdce“ Norska – údolí GUDBRANDSDALEN. Nocleh.

4.den (po): Průjezd divokým údolím ROMSDALEN, jejž lemují strmé a rozeklané vrcholy. Zastávka u pověstné převislé horolezecké stěny Trollů – TROLLTINDAN. Výjezd věhlasnou cestou Trollů – TROLLSTIGVEIEN. Prohlídka města. ALESUND, které je nazýŹvané klenotnicí secesního umění a je překrásně položené na břehu a ostrůvcích Atlantského oceánu. Vyhlídková jízda podél ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocleh.

5.den (út): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBBA s úchvatnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER, jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami nádherných vodopádů. LOM – městečko s rázovitým dřevěným kostelíkem a další zajímavou architekturou. Nocleh.

6.den (st): Průjezd údolím říčky SJA mezi našimi sportovci známé raftovými sjezdy. Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) – výlet na vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem Gjende (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy). Pro slabší turisty možnost procházky kolem jezera. Městečko VAGAMO – krásná ukázka staré norské dřevěné architektury. Nocleh.

7.den (čt): Přejezd do Švédska. Zastávka v městečku LILLEHAMMER – turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen. Nocleh.

8.den (pá): STOCKHOLM – překrásná švédská metropole, Benátky Severu. Radnice s vyhlídkovou věží, královský palác, malebné staré město na ostrově, unikátní muzeum lodi Vasa. Noční přejezd.

9.den (so): Prohlídka KODANĚ - královský palác Amalienborg, Christianborg, velkolepá radnice, možnost okružní plavby přístavem. Dánsko nemůžete opustit bez fotografie Malé mořské víly, symbolu Kodaně. Noční přejezd.

10.den (ne): Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Ubytování:

2x ubytování ve Švédsku, 4x v 4-5 lůžkových chatičkách v Norsku s možností vaření

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu autobusem
- trajekty
- průvodce
- 6x ubytování v 4-5 lůžkových chatičkách

Cena nezahrnuje:

- malá dvoulůžková chatička v Norsku(4 noci) (příplatek: 1200 Kč)

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000