crosssearch

Skandinávská mozaika

Poznávací zájezdy, Norsko

Trasa zájezdu: Rostock o Gedser o Kodaň o Angelholm o Örebro o Vesteras o Stockholm o Drottingholm o Hamar o Lillehammer o Rigebu o Björli o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geirangerfjord o Dalsniba o Forde o Sognefjord o Hopperstad o Tvindefoss o Bergen o Steinsdalfossen o...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Rostock o Gedser o Kodaň o Angelholm o Örebro o Vesteras o Stockholm o Drottingholm o Hamar o Lillehammer o Rigebu o Björli o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geirangerfjord o Dalsniba o Forde o Sognefjord o Hopperstad o Tvindefoss o Bergen o Steinsdalfossen o Hardangerfjord o Eidfjord o Vöringsfossen o Torpo o Hönefoss o Tyrifjord o Oslo

Program: 1. den: odjezd večer. Tranzit přes SRN do Rostocku.

2. den: po ranním trajektu Rostock-Gedser odjezd do Kodaně a prohlídka nejzajímavějších míst dánské metropole - Christianborg, královský palác Amelienborg, Mramorový kostel, přístav s Andersenovou Malou mořskou vílou, Nyhavn, radnice a pěší zóna. Odjezd na trajekt do Švédska. Nocleh.

3. den: snídaně. Přejezd romantickou krajinou jižního Švédska k břehům jezera Vättern. Po krátké prohlídce kolébky švédské oceli Örebro odjezd do Stockholmu. Nocleh (2 noci).

4. den: snídaně. Odjezd do Stockholmu. Po okružní jízdě prohlídka nejzajímavějších míst švédské metropole - Gamla Stan (staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyrkan. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní Vasa muzeum. Na závěr vyhlídka z televizní věže na město a okolní zálivy. Nocleh.

5. den: snídaně. Po krátké zastávce na královském sídle Drottingholm cesta podél největšího jezera Švédska Vänern k norské hranici dále do Hamaru. Nocleh.

6. den: snídaně. Návštěva olympijského areálu a skansenu Maihaugen v Lillehammeru. Cesta údolím Gudbrandsdalen se zastávkou u stavkirke v Ringebu do horského střediska Björli s možností příjemné večerní procházky k nedalekým vodopádům. Nocleh.

7. den: snídaně. Jízda údolím řeky Rauma mezi vodopády a horskými štíty k úpatí nejvyšší kolmé stěny Evrop­y. Neopakovatelná Cesta Trollů, průjezd horským masivem Romsdalu, trajekt Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do Geirangerfjordu a výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba tvoří trasu právem nazývanou "Zlatá cesta". Následuje sjezd k břehům Nordfjordu a dále do Forde. Nocleh.

8. den: snídaně. Kouzelné přírodní scenérie a plavba přes největší fjord Norska Sognefjord vyplní cestu do brány fjordů Bergenu. Prohlídka starobylého centra, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří unikátní hansovní domy, starobylá přístavní pevnost, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským a staré čtvrti dřevěných domů. Nocleh.

9. den: snídaně. Po zastávce u vodopádů Steinsdalfossen plavba přes Hardangerfjord a výjezd k monumentálním vodopádům Vöringsfossen. Následuje přejezd Hardangerskou náhorní planinou do Geilo. Zastávka u stavkirke v Torpo a cesta přes Hönefoss a pobřežím Tyrifjordu do Oslo. Nocleh.

10. den: snídaně. Celodenní prohlídka Oslo s pevností Akershus, královským palácem, muzeem vikingských lodí, expozicemi dokumentujícími úspěchy norských polárníků, parkem se sochami Gustava Vigelanda a známým Holmenkollenem s okouzlující vyhlídkou na město a Oslofjord. Večer odjezd zpět přes Švédsko.

11. den: trajekt do Dánska, tranzit přes Dánsko, trajekt Gedser-Rostoc­k a tranzit přes SRN. Návrat večer do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000