crosssearch

Perly severu - Stockholm, Oslo a Kodaň

Poznávací zájezdy, Norsko

Nejlepší místa severu. Návštěva Malmö, Kalmaru, Stockholmu, Orebra, Osla, Kodaně a dalších míst.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Nejlepší místa severu. Návštěva Malmö, Kalmaru, Stockholmu, Orebra, Osla, Kodaně a dalších míst.

Program zájezdu

1. den: Odjezd v poledních hodinách z Prahy, přejezd SRN, příjezd do Dánska a hlavního města Kodaně, odkud se vydáme zajímavou cestou po mostě, který spojuje Dánsko se Skandinávií, do Švédského Malmö.

2.den: Ráno následuje cesta podél jihovýchodního pobřeží Švédska, zastávka v historickém Kalmaru s krásným renesančním zámkem. Trasa pokračuje přes více než 6 km dlouhý Ölandský most vedoucí z Kalmaru na turisticky atraktivní ostrov Öland, na kterém má letní sídlo i švédská královská rodina a který je zajímavý svou krásnou přírodou a mnoha otočnými větrnými mlýny, prohlídka ostrova, při dostatku času a dobrém počasí možnost koupání nebo procházky po ostrově. Ve večerních hodinách návrat do Kalmaru, ubytování a nocleh.

3.den: Snídaně, odjezd do švédského hlavního města Stockholmu, kterému se díky poloze na 14 ostrovech říká Benátky severu. Odpolední pěší prohlídka, v níž je zahrnuta světoznámá radnice, Staré město Gamlastan s královským zámkem, parlamentem, kostelem Storkyrkan, ve kterém se již od 15. stol. koná korunovace švédských králů, labyrint křivolakých uliček, unikátní muzeum Vasa, představující nejstarší zrestaurovanou válečnou loď, která ležela více než 300 let na mořském dně. Ubytování a nocleh ve Stockholmu.

4.den: Snídaně, ráno přejezd drsnou švédskou krajinou směrem k západní hranici s Norskem, přes Vasteras, Orebro a Karlstadt kde si uděláme krátkou zastávku, ubytování a nocleh v Oslo.

5.den: Snídaně, prohlídka Osla , kde nebude chybět návštěva olympijského areálu Holmenkollen se skokanským můstkem, odkud je nádherný výhled na město a nezapomenutelný Oslo fjord, návštěva známých muzeí Fram a Kon-Tiki na poloostrově Bygd y, která dokumentují polární výpravy Fridtjofa Nansena a výpravy proslulého Thora Heyerdahla, ojedinělý Frognerův park se sochami významného norského sochaře Gustava Vigelanda, moderní radnice v centru města. V odpoledních hodinách odjezd zpět do Švédska, ubytování v okolí Göteborgu.

6.den: Snídaně, přejezd do přístavu v Helsingborgu, trajektem do Dánska, odpoledne prohlídka Kodaně, radnice, královský palác Amalienborg, který je sídlem královské rodiny, zámek Christiansborg, architektonicky zajímavá budova Burzy s věží s tzv. dračí špicí, starobylý malebný přístav Nyhavn s mnoha rázovitými hospůdkami, pulzující pěší zóna Stroget a především proslulý symbol Kodaně Malá mořská víla. Večer nalodění na trajekt v dánském Gedseru a přeprava do SRN.

7.den: Příjezd v ranních hodinách do Prahy.

Informace

• minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 32 osob • cena nezahrnuje vstupy do muzeí, a jiných objektů • cena nezahrnuje jiné služby neuvedené v bodu „Základní cena zahrnuje“ • doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly) • změna programu dle aktuální situace vyhrazena

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autokarem po trase zájezdu • 4 noclehy v hotelích ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím • 4 snídaně v hotelu formou bufetových stolů • mezinárodní a místní trajekty • průvodce • zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000