crosssearch

Okruh Norskem

Poznávací zájezdy, Norsko

Proč se nevydat do Skandinávie a neprocestovat ji s pohodlím pěkného ubytování, se stravováním a zároveň se seznámit s největšími přírodními zajímavostmi Norska a přidat si k tomu ještě krásná města a několik zastávek ve Švédsku.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Proč se nevydat do Skandinávie a neprocestovat ji s pohodlím pěkného ubytování, se stravováním a zároveň se seznámit s největšími přírodními zajímavostmi Norska a přidat si k tomu ještě krásná města a několik zastávek ve Švédsku.

Program zájezdu:

1.den (st): Ranní odjezd, přejezd SRN, noční trajekt do švédského Trelleborgu (pohodlná plavba, možnost kabin, občerstvení).

2.den (čt): GÖTEBORG - přístavní město protkané kanály. K hraničnímu fjordu Iddefjord, OSLO - okružní jízda a zahájení prohlídky norské metropole malebně položené na březích Oslofjordu.

3.den (pá): OSLO - pokračování prohlídky - loď Fram, Kon-tiki a Ra II, Vigelandův park, královský palác, parlament, Národní divadlo, univerzita, pevnost Akershus, rušný přístav, skokanské můstky Holmenkollen s impozantní vyhlídkou a zajímavým muzeem atd., úrodným krajem kolem HONEFOSSU, podél jezera Kröderer a řeky Brommy do střediska oblasti Hallingdal městečka GOL, po proudu řeky Laerdalselva nazývané královnou řek pro hojnost lososů k jednomu z nejhezčích dřevěných kostelů v BORGUNDU, trajektem přes výběžek Sognefjorden zvaný Ardalsfjorden.

4.den (so): Od nejdelšího a nejhlubšího norského fjordu SOGNEFJORDEN k největšímu horskému ledovci Evropy JOSTEDALSBREEN s jeho jedinečnou modrozelenou barvou (možnost výletu lodí až ke splazu Nigardsbreen), údolími Boverdalen, Leirdalen, Breiseterdalen nejvyššího horského masivu Skandinávie JOTUNHEIMEN ("Domov obrů"), podél jezera Vagavatn do Dombassu.

5.den (ne): Soutěskou ROMSDALEN pod nejvyšší převislou skalní stěnou v Evropě do městečka ANDALSNES na břehu Romsdalfjordu při ústí řeky Raumy, pověstnou "Cestou Trollů" až k fjordu Storfjorden, trajektem přes jeho rameno - Norddalsfjorden, pohádkovými výhledy "Cestou orlů" k fjordu GEIRANGER. Možnost výjezdu na vyhlídku DALSNIBA, přes sedlo Grotti kolem peřejí řeky Otta do městečka LOM s cenným dřevěným kostelem.

6.den (po): Údolím GUDBRANDSDALEN - tzv. "Srdcem Norska" do turistického a sportovního centra LILLEHAMMERU - dějiště zimních olympijských her v roce 1994 (návštěva skokanských můstků a věhlasného skanzenu), kolem jezera Mjosa do GJOVIKU (unikátní sportovní hala vybudovaná přímo ve skále u příležitosti ZOH 1994).

7.den (út): BOHUSLAND - oblíbená rekreační oblast s úchvatnou scenérií žulových skal omývaných Severním mořem (dopoledne možnost koupání a procházek romantickým přístavem), v poledne odjezd do HELSINGBORGU - přístavní město, pohled přes úžinu na dánský Helsingor, Trelleborg - nočním trajektem do SRN.

8.den (st): Návrat ve večerních hodinách.

Ubytování:

4x kvalitní ubytovny/chatky - dvoulůžkové pokoje, 1x hotel: dependance - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování: snídaně formou švédského stolu

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu klimat. autobusem
- 2x trajekt SRN - Švédsko (s možností přikoupení kabin)
- trajekty přes fjordy
- průvodce
- 5x ubytování (4x kvalitní ubytovny/chatky - 2L.pokoje, 1x hotel depandance - 2L.pokoje)
- 5x snídaně formou švédského stolu
- 1x večeře

Cena nezahrnuje:

- celá 4lůžk.kabina na lodi - 3500 Kč/1 cesta

Fakultativně:

- 4x večeře(2-5den) - 1880 Kč
- 2x večeře(2-3den) - 940 Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000