crosssearch

Norsko - Země Fjordů A Ledovců

Poznávací zájezdy, Norsko

Program zájezdu 1. den: Odlet z Prahy do Oslo. Dle letového řádu bude prohlídka rozložena do části prvního dne (světlo je v létě až do pozdních večerních hodin) a do druhého dne. Nocleh (2 noci). 2. den: snídaně. V centru Oslo budeme...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy do Oslo. Dle letového řádu bude prohlídka rozložena do části prvního dne (světlo je v létě až do pozdních večerních hodin) a do druhého dne. Nocleh (2 noci).

2. den:

 snídaně. V centru Oslo budeme obdivovat světoznámou budovu radnice i novější architektonický skvost – budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Projdeme se parkemu Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště Hollmenkollen s novým skokanským můstkem uvidíme pěkně celé město. Nocleh.

3. den:

 snídaně. Během dnešní cesty se seznámíme s rozmanitou norskou krajinou. Mohutné řeky, nekonečné lesy a dlouhá jezera v dlouhém údolí Hallingsdalen vystřídá v horských partiích pod mohutným hřebenem Hallingskarvet krajina s nádechem tundry. Pak začneme klesat údolím Aurlandsdalen ke hluboko zařezaným fjordům. Za dobrého počasí si vychutnáme z moderní vyhlídkové plošiny ve výšce 600 m pohled na Aurlandfjord. Ne nadarmo je celá oblast fjordů pod ochranou UNESCO. Nocleh (2 noci).

4. den:

 snídaně. Dnes se seznámíme s dalším z norských „nej“. Největší ledovec evropského kontinentu se jmenuje Jostedalsbreen a my se vydáme k jednomu z jeho nejhezčích splazů Nigardsbreen (tam a zpět 1,5 hodiny, případně lze část cesty zkrátit plavbou lodičkou po ledovcovém jezeře). Cestu si zpříjemníme plavbou přívozem přes rameno fjordu Lusterfjorden a krátkou vycházkou ke kostelíku Ornes zapsanému na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nocleh.

5. den:

 snídaně. Ze Sogndalu pokračujeme malebnou oblastí Fjaeland po silnicích zařezaných v hlubokých malebných údolích, mířících do tunelů i šplhajících vzhůru do hor. To vše stále pod dohledem hřebene ledovce Jostedalsbreen vysoko nad námi. Za obcí Loen přijedeme k jednomu z nejkrásnějších ledovcových jezer světa – Loenvatnet. Fakultativně se po jeho hladině můžeme projet lodičkou anebo, rovněž za příplatek, dojedeme autobusem na konec ledovcem vytvarovaného údolí, kde po krátké vycházce budeme obdivovat ledovcový splaz Kjendalsbreen. Nocleh (2 noci).

6. den:

 snídaně. Po snídani se vydáme do města Ålesund, postaveného po požáru v r. 1904 v secesním stylu. Prohlédneme si centrum a dojedeme na vyhlídkovou horu Aksla, odkud je vidět celé město jako na dlani. Odpoledne se zastavíme v městečku Åndalsnes, a pak už se vydáme vzhůru do skalní stěny 11 serpentinami slavné Trolí stezky. Na vrcholu nás překvapí moderní stavby informačního centra a vyhlídkové plošiny, které nám umožní neskutečný pohled do údolí přímo pod námi. Ze sedla se jahodovým údolím Valldalen spustíme až k mořské hladině. Návrat na nocleh.

7. den:

 snídaně. Ráno poplujeme trajektem po Geirangerfjordu (UNESCO). Obklopují ho hory, opuštěné farmy ve svazích a fotogenické vodopády Sedm sester, Nápadník a Naděje. V případě příznivého počasí vystoupáme autobusem na vyhlídku Dalsnibba (1 500 m n. m.). Liduprázdnou horskou krajinou doplněnou atraktivními říčními vodopády Polfoss a Donfoss pokračujeme do podhorského střediska Lom, jednoho z nejsušších míst v Norsku. Po příjezdu do nejdéle obydleného údolí Gudbrandsdalen budeme s krátkou zastávkou v Lillehammeru pokračovat v cestě na jih. Nocleh.

8. den:

 snídaně. Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000