crosssearch

Norské panorama hor, fjordů, vodopádů, ledovců a moře

Poznávací zájezdy, Norsko

1. den: Odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN do Rostocku. Noční trajekt do Trelleborgu. 2. den: Cesta podél západního pobřeží Švédska s krátkou zastávkou v Göteborgu na hraniční přechod Svinesund a dále do Oslo. Nocleh. 3. den: Snídaně. Přejezd do Telemarku se zastávkou u...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

1. den: Odjezd dopoledne. Tranzit přes SRN do Rostocku. Noční trajekt do Trelleborgu.

2. den: Cesta podél západního pobřeží Švédska s krátkou zastávkou v Göteborgu na hraniční přechod Svinesund a dále do Oslo. Nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd do Telemarku se zastávkou u jednoho z nejznámějších stavkirke v Heddalu. Výjezd k úpatí hory Gausta a v případě příznivých klimatických podmínek výstup na vrchol skýtající jeden z nejúchvatnějších pohledů na panorama divoké norské přírody. Dále trasa povede podél jezera Tinsjo a Rjukanským kaňonem a na jih Hardangerské náhorní planiny. Nocleh.

4. den: Snídaně. Cesta do metropole fjordů Bergenu povede k mohutným vodopádům Latefoss, do městečka Odda, podél břehů Sorfjordu na trajekt přes druhý největší fjord Norska Hardangerfjord z Utne do Kvanndalu, na dohled ledovce Folgefon k vodopádům Steinsdalfossen a fjordy v okolí Arna. Nocleh (2 noci).

5. den: Snídaně. Celodenní prohlídka starobylého Bergenu s unikátními hansovními domy, starobylou přístavní pevností, středověkými kostely s nejkrásnějším z nich Mariánským, starými čtvrtěmi dřevěných domů, akváriem mořských živočichů, pověstným rybím trhem i lanovkou na místa s nádhernou vyhlídkou na město a okolní zálivy. Zájemci se mohou vydat na některý z lodních výletů do zálivů Atlantiku v okolí. Nocleh.

6. den: Snídaně. Cesta podél pobřežních fjordů k největšímu fjordu Norska Sognefjordu. Po jeho přeplutí zamíří trasa podél jezera Jölstravatnet k Nordfjordu. Výjezd k úpatí největšího ledovce Evropy Jostedalsbreen a procházka krásným horským údolím k splazu Brigsdalsbreen. Nocleh.

7. den: Snídaně. Trasa nevšedních krás nazývaná "Zlatá cesta" – výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba, sjezd do kouzelného Geirangerfjordu, dobrodružná Cesta orlů, plavba trajektem Eidsdal–Linde, průjezd horským masivem Romsdalu, neopakovatelná Cesta Trollů a zastávka u nejvyšší kolmé skalní stěny v Evropě vyplní program dne stráveného doslova v srdci norské přírody. Nocleh.

8. den: Snídaně. Dopoledne přejezd panoramatickou cestou podél pobřeží do Trondheimu. Prohlídka nejstaršího hlavního města Norska – staré město, královský palác a především velkolepá katedrála Nidaros s norskými korunovačními klenoty. Zájemci se mohou stejně jako v Bergenu vydat na některý z lodních výletů do zálivů Atlantiku v okolí. Nocleh.

9. den: Časně ráno transfer na letiště a odlet do Prahy. Přílet dopoledne.
 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000