crosssearch

Norské Fjordy, Švédsko A Dánsko

Poznávací zájezdy, Norsko

Program zájezdu 1. den: dopoledne odjezd z ČR, tranzit přes Německo do Rostocku nebo do polského Swinoujscie. Večer nalodění na trajekt do Švédska. Nocleh (lůžko v kajutě, bez snídaně). 2. den: ráno vylodění v přístavu Trelleborg....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den:

 dopoledne odjezd z ČR, tranzit přes Německo do Rostocku nebo do polského Swinoujscie. Večer nalodění na trajekt do Švédska. Nocleh (lůžko v kajutě, bez snídaně). 

2. den:

ráno vylodění v přístavu Trelleborg. Následuje přejezd pobřežím jihozápadního Švédska do malebného městečka Fjällbacka a dále do oblasti Tanum (UNESCO), známé četnými nálezy skalních kreseb. Místní skalní kresby ve švédské žule jsou staré až 3 tisíce let. Poblíž také nalezneme muzeum a zrekonstruovaný dům z doby bronzové. Pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po mostě Svinesundsbron. Poté dorazíme k fjordu Oslofjorden a pak se již dostaneme na ubytování. Nocleh.

3. den:

snídaně. Dopoledne zamíříme do oblasti ZOH 1994 u největšího norského jezera Mjösa. V Lillehammeru navštívíme skanzen Maihaugen a ze skokanských můstků se nám nabídne krásný pohled dolů na město. Pokračujeme údolím Gudbrandsdalen ke sloupovému kostelu v Ringebu. Podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma v monumentálním údolí Romsdalen dojedeme pod nejvyšší kolmou stěnu v Evropě – Trollveggen (v překladu Trolí stěna). Pak nás čeká jeden z nejkrásnějších úseků naší cesty – stoupání jedenácti serpentinami proslulé silnice Trollstigen (v překladu Trolí stezka). Z horského sedla budeme klesat k soutěsce Gudbrandsjuvet a pak nás již polapí pavučiny ramen mnoha fjordů. Přeplavíme se trajektem přes fjord Norddalsfjorden a dojedeme na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den:

 snídaně. Ráno po snídani poplujeme trajektem po fjordu Geirangerfjord, mj. kolem vodopádů Sedm sester. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 497 m n. m.). Pokračujeme horami k jezeru Strynsvatn za městečko Stryn, nad nímž se táhne hřeben největšího ledovce evropské pevniny Jostedalsbreen. Pěšky dojdeme k jednomu z jeho splazů. Poté dojedeme na další ubytování. Nocleh.

5. den:

 snídaně. Trajektem přeplujeme nejdelší fjord světa Sognefjorden. Pěknou zastávku si uděláme u fotogenického vodopádu Tvindefossen. Soustavou desítek tunelů pak dojedeme do města Bergen. Prohlídka centra druhého největšího města Norska, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, unikátní hansovní domy na nábřeží Bryggen (UNESCO), starobylá pevnost Bergenhus, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským kostelem a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Pěkný pohled na centrum města nabízí vyhlídka Fløyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Odjezd na ubytování mimo Bergen. Nocleh.

6. den:

 snídaně. V průběhu dneška projedeme Norsko od západu k východu, od malebného fjordu Hardangerfjorden až na dosah hlavního města Oslo. Cesta překonává největší evropskou náhorní plošinu Hardangervidda, která má místy charakter tundry a za městečkem Geilo pojedeme údolím Hallingdalen. Večeře a nocleh. 

7. den:

 snídaně. Prohlídku metropole Oslo zahájíme procházkou od nové dominanty města – budovy Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem které jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. V parku Frognerpark, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, se setkáme se symbolem města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí Bygdøy. Zde nalezla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si prohlédnout vor Kon-Tiki, papyrovou loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré přes tisíc let, anebo zajít do muzea námořní plavby. Do centra k cihlové budově radnice se můžeme vrátit lodičkou. V podvečer opustíme Oslo a přejedeme na ubytování. Nocleh.

8. den:

 snídaně. Dnes navštívíme skandinávské země Švédsko a Dánsko. Spojuje je nejen velmi blízká historie, ale též blízká poloha u Øresundské úžiny. Mezi městy Helsingborg a Helsingor plují nepřetržitě trajekty. Z paluby uvidíme Hamletův hrad Kronborg. Navečer uskutečníme okružní jízdu Kodaní - hlavním městem Dánska a projdeme se ke slavné sošce Malé mořské víly. Večer odjedeme na ubytování. Nocleh.

9. den:

 snídaně. Dopoledne přeplujeme Baltské moře trajektem a po vylodění v Německu přejezd do ČR. 

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000