crosssearch

Nejkrásnější turistické trasy středního Norska

Poznávací zájezdy, Norsko

Neobyčejné přírodní krásy, romantické fjordy, členité pobřeží, největší ledovce, velké množství úchvatných vodopádů a svérázná architektura. Určitě budete obdivovat zajímavé kaňony a divoké hory. V programu jsou krásné horské túry s dalekými výhledy, kdy budete mít ideální...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Neobyčejné přírodní krásy, romantické fjordy, členité pobřeží, největší ledovce, velké množství úchvatných vodopádů a svérázná architektura. Určitě budete obdivovat zajímavé kaňony a divoké hory. V programu jsou krásné horské túry s dalekými výhledy, kdy budete mít ideální příležitost poznat divokou krásu norské přírody.

Program zájezdu:

1.den (so): Odjezd z Prahy v poledních hodinách.

2.den (ne): Prohlídka druhého největšího města Švédska GÖTEBORGU.

3.den (po): Zastávka u hraničního fjordu IDDEFJORD. OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i se známými muzei. Příjezd do srdce Norska - údolí GUDBRANDSDALEN.

4.den (út): Největší norské pohoří JOTUNHEIMEN (Domov obrů) - výlet na vyhlídku BESSEGEN nad jezerem GJENDE (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy a na různobarevná jezera), možno spojit s plavbou lodí po jezeře Gjende a přechodem na vyhlídku Bessegen.

5.den (st): Vyhlídková jízda malebným údolím OTTADALEN. Výjezd na vyhlášenou vyhlídku DALSNIBA s krásnými pohledy na fjordy. Nejkrásnější fjord GEIRANGER, jehož strmé stěny jsou zdobeny desítkami nádherných vodopádů. Přejezd do Strynu na ubytování.

6.den (čt): Vyhlídková trasa mezi Nordfjordem a Jostedalsbreenem. Možnost vystoupit na vrchol VESLESKALA, příp. pro náročnější turisty až na SKALU (1843 m), odkud se naskýtají jedinečné pohledy na Jostedalsbreen a na fjordy a vrcholky v západonorském Sogn og Fjordane.

7.den (pá): Polodenní vycházka k jednomu ze splazů největšího norského ledovce Jostedal-sbreen - BRIGSDALSBREENU. Přejezd krajinou monumentálních fjordů k největšímu norskému fjordu - Sognefjor-den, přes něj krátkým trajektem a přejezd horskou krajinou STÖLS-HEIMEN do Vossu na ubytování.

8.den (so): BERGEN - druhé největší město Norska a také druhý největší přístav, malebná nábřežní část Bryggen, zapsaná do seznamu chráněných památek UNESCO, známý rybí trh, pevnost Bergenhus, pohled ne město z některé z jeho vyhlídek. Vodopád STEINDALSFOSSEN, za jehož vodní stěnu se dostaneme vyhlídkovou cestou.

9.den (ne): Celodenní výlet v pohoří VOSS - malebná cesta k jezeru STORE PIKSVATN.

10.den (po): Cestou z Vossu se zastavíme v pohoří HARDANGERVIDDA, která je největší náhorní plošinou v Evropě. Charakteristická jsou pro ni jezera, vřesoviště, bažiny a glaciálně zaoblené kopce a také obrovské vodopády. Zastávka u vodopádů VÖRINGSFOSSEN. Procházka v oblasti rozlehlých jezer Hardangervidy. Dojezd na ubytování.

11.den (út): Přejezd Švédskem na trajekt do Dánska. Prohlídka Hamletova renesančního zámku KRONBORG. Noční přejezd.

12.den (st): Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Ubytování:

ve 4-5 lůžkových chatách s možností vaření

Cena zahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna
- dopravu autobusem
- trajekty
- vedoucí zájezdu
- 9x ubytování ve 4-5/L chatách s možností vaření

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000