crosssearch

Nejkrásnější místa Norska i s lehkou pěší turistikou

Poznávací zájezdy, Norsko

Obrázek není k dispozici

Tento zájezd by se mohl nazývat ,,Norsko pro fajnšmekry", protože mapuje všechna top místa v Norsku. Na jihu zahrnuje možnost projížďky turistickým vláčkem ve Flamu, jedno z nejkrásnějších měst Bergen, průjezdy fjordy, ledovec Jostedalsbreen i nejvyšší pohoří Jotunheimen....

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (so):Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. V noci trajekt do Švédska.
2.den (ne):Průjezd jižním Švédskem a jižní částí Norska. Cesta krajem starobylých dřevěných kostelů, zastávka u některých z nich – GOL, TORPO. Městečko GEILO, jedno z nejznámějších norských lyžařských středisek. Nocleh.
3.den (po):Působivá zadumaná krajina HARDANGERVIDDY, největší náhorní roviny Evropy. Výlet s výhledy na její impozantní ledovec HARDANGERJØKULEN. Zastávka u mohutného vodopádu VØRINSFOSSEN, vysokého přes 180 metrů. Nocleh.
4.den (út):BERGEN, jedno z nejkrásnějších měst Norska a také druhý největší přístav, malebná nábřežní část Bryggen zapsaná do seznamu chráněných památek UNESCO, známý rybí trh, pevnost Bergenhus, pohled na město z některé z jeho vyhlídek. Vodopád STEINDALSFOSSEN, za jehož vodní stěnu se dostaneme vyhlídkovou cestou. Nocleh.
5.den (st):Plavba nejužším norským fjordem NÆRØYFJORD, místy pouze 500 m širokým, sevřeným mezi vysoké skály, zapsaným do seznamu světového dědictví UNESCO. Vyhlídková jízda slavnou horskou železnicí Flåmsbanen z FLÅMU do MYRDALU a zpět, jedna z nejúchvatnějších železnic světa. (Nutno rezervovat již při přihlášení.) Vlak překonává největší stoupání v Evropě bez použití ozubnice, když na trase dlouhé 20 km vystoupá téměř 900 m. Vlak zastavuje na několika místech, kde jsou různorodé a vždy uchvacující výhledy na krajinu plnou strmých kopců, hor, obrovských vodopádů, horských samot a skalních útvarů. Nocleh.
6.den (čt):Průjezd nejdelším silničním tunelem na světě (Lærdal – 24,5 km) a dále přejezd krátkým trajektem přes největší norský fjord – SOGNEFJORDEN. Vycházka k jednomu ze splazů největšího norského ledovce JOSTEDALSBREEN – NIGARDSBREEN. Nocleh.
7.den (pá):Výlet v pohoří JOTUNHEIMEN na proslulou vyhlídku BESSEGGEN nad jezerem GJENDE (panoramatické rozhledy na rozeklané a zasněžené vrcholy a na různobarevná jezera), možno spojit s plavbou lodí po jezeře Gjende a přechodem na vyhlídku Bessegen. Nocleh.
8.den (so):Průjezd nejdelším norským údolím GUDBRANDSDALEN, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem DOVREFJELL s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka TRONDHEIMU – čtvrté největší město Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.
9.den (ne):Příjezd na souostroví LOFOTY, patřící k nejmalebnějším místům ve Skandinávii a považované za ráj turistů, malířů a rybářů. Pro zájemce krátký výlet do vršků nad hlavním městem SVOLVÆR s výhledem na okolní hory, zálivy a jezera. Nocleh na Lofotech.
10.den (po):10. – 11. den – Pokračování programu na LOFOTECH. Rybářské vesničky rozprostřené podél mořských zálivů a obklopené rozeklanými vrcholky hor, městečka HENNINGSVÆR, LEKNES, NUSFJORD či REINE, vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, městečko Å na nejjižnějším cípu Lofot aj. Lehké turistické výlety na místa, ze kterých lze vychutnat působivou scenérii souostroví. Nocleh na Lofotech.
12.den (st):Přejezd nově otevřenou silnicí s mnoha dlouhými tunely a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou NORDLANDU podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Turistika v jedinečném NÁRODNÍM PARKU RAGO – cesta vinoucí se údolím horské říčky, borovým lesem a po povalovém chodníčku přes slatiny vám poskytuje nádherné výhledy na ledovcem vyhlazené žulové plotny, vodopády a meandry řeky. Nocleh.
13.den (čt):Zastávka na POLÁRNÍM KRUHU – prohlídka návštěvního centra. SVARTISEN – výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce, který přetvořil údolí v krajinu připomínající obří schody. MO I RANA – město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.
14.den (pá):Procházka tundrou v DOVREFJELLU v okolí Dombåsu. Královská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Nocleh.
15.den (so):ZLATÁ CESTA SEVERU – začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí TROLLSTIGVEIEN s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k NORDDALSFJORDU a po jeho přeplutí trajektem dále k světově proslulému fjordu GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím OTTADALEN se zastávkou v městečku LOM s kostelíkem a dřevěnou architekturou. Nocleh.
16.den (ne):Průjezd jižním Norskem a Švédskem, noční trajekt do Německa.
17.den (po):Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000