crosssearch

Lofoty a Vesterály

Poznávací zájezdy, Norsko

V časných ranních hodinách odlet z Prahy přímým charterem na letiště Harstad / Evenes. Po příletu následuje prohlídka města Harstad, dříve známé jako mocenské centru z vikingských dob a které se rovněž významně vepsalo do dějin za druhé světové války.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: V časných ranních hodinách odlet z Prahy přímým charterem na letiště Harstad / Evenes. Po příletu následuje prohlídka města Harstad, dříve známé jako mocenské centru z vikingských dob a které se rovněž významně vepsalo do dějin za druhé světové války. Následně se vydáme nádhernou krajinou na Lofoty. Nalodíme se na trajekt do Melbu, kde budeme následně ubytováni. Možnost fakultativních služeb (vyzkoušet si můžete rybaření ve fjordu, nebo se vydat na prohlídku ptačího safari). Odpoledne navštívíme Hurtigruten museum a M?ysalen, národní park, který byl zvolen Nory za nejlepší přírodní atrakci roku 2010.

2. den: Dopoledne po snídani pojedeme trajektem z Melbu do Fiskeb?l a navštívíme slavné ledové muzeum ve Svolvaeru. v neoficiálním hlavním městě Lofot. Prohlédneme si toto malebné městečko, jehož symbolem je nedaleký skalní výběžek Svolvaergeita (v překl. Svolvaerská koza). Dále zamíříme do romantické rybářské osady Henningsvaer. Odpoledne následuje prohlídka nejstarší dochované rybářské vesnice v Nusfjordu. Návrat zpět do Melbu.

3. den: Po snídani následuje prohlídka Vesterálů. Nejprve se vypravíme do městečka Nyksund, jednoho ze dvou největších rybářských přístavů v oblasti. Panenskou přírodou se následně vypravíme do malebných městeček Hoveden a Jennested. Večer návrat do Melbu (možnost fakultativních výletů).

4. den: Po snídani vyklizení pokojů. Dopoledne zastávka ve městečku Stokmarknes a krátká prohlídka. Následně podél nádherného fjordu Eidfjord do Sortlandu, kde si budete moci nakoupit nějaké suvenýry a vyslechnout si povídky o místních Trollech. Cestou můžete obdivovat nádhernou místní krajinu. Večer příjezd na letiště Evenes odkud odletíme zpět do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000