crosssearch

Královská cesta Norskem

Poznávací zájezdy, Norsko

Trasa zájezdu: Trondheim o Molde o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geirangerfjord o Dalsniba o Nordfjord o Jostedalsbreen o Briksdalsbreen o Jölstravatnet o Sognefjord o Bergen o Steinsdalfossen Hardangerfjord o Vöringsfossen o Geilo o Torpo o Oslo Program: 1. den: odlet...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Trondheim o Molde o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geirangerfjord o Dalsniba o Nordfjord o Jostedalsbreen o Briksdalsbreen o Jölstravatnet o Sognefjord o Bergen o Steinsdalfossen Hardangerfjord o Vöringsfossen o Geilo o Torpo o Oslo Program:

1. den: odlet odpoledne z Prahy do Trondheimu. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den: snídaně. Prohlídka nejstaršího hlavního města Norska - staré město, královský palác a především velkolepá katedrála Nidaros s norskými korunovačními klenoty. Odpo­ledne přejezd panoramatickou Atlantickou cestou podél pobřeží do Molde. Nocleh.

3. den: snídaně. Jízda mezi vodopády a horskými štíty k úpatí nejvyšší kolmé skalní stěny Evropy, odkud začíná trasa nevšedních krás nazývaná "Zlatá cesta" - neopakovatelná Cesta Trollů, průjezd horským masivem Romsdalu, plavba trajektem Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do Geirangerfjordu, výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba a sjezd k Nordfjordu vyplní program dne stráveného doslova v srdci norské přírody. Nocleh.

4. den: snídaně. Dopoledne vyjížďka k úpatí největšího ledovce Evropy Jostedalsbreen a procházka krásným horským údolím k splazu Brigsdalsbreen. Odpoledne trasa zamíří podél jezera Jölstravatnet k největšímu fjordu Norska Sognefjordu. Po jeho přeplutí panoramatickou cestou podél pobřežních fjordů do Bergenu. Nocleh.

5. den: snídaně. Prohlídka starobylého Bergenu s unikátními hansovními domy, starobylou přístavní pevností, středověkými kostely s nejkrásnějším z nich Mariánským, akváriem mořských živočichů, pověstným rybím trhem i lanovkou na místa s nádhernou vyhlídkou na město a okolní zálivy. Nocleh.

6. den: snídaně. Po zastávce u vodopádů Steinsdalfossen a plavbě přes Hardangerfjord cesta k nejnavštěvovanějším vodopádům Hardangeru mohutným Vöringsfossen a přejezd Hardangerskou náhorní planinou do Geilo. Zastávce u stavkirke v Torpo a přejezd do Oslo. Nocleh.

7. den: snídaně. Celodenní prohlídka Oslo s pevností Akershus, královským palácem, muzeem vikingských lodí, expozicemi dokumentujícími úspěchy norských polárníků, parkem se sochami Gustava Vigelanda. Večer odjezd zpět přes Švédsko.

8. den: trajekt do Dánska, tranzit přes Dánsko, trajekt Gedser-Rostock a tranzit přes SRN. Návrat do ČR večer.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000