crosssearch

Grand tour Norskem, Laponskem a Nordcap

Poznávací zájezdy, Norsko

Trasa zájezdu: Rovaniemi o Polární kruh o vesnice Santa Clause o Tankavaara o Inari o Saariselkä o Cesta sobů o Kafjordu Honnigsvag o Nordcapp o Alta o Tromso o Narvik o Vesterály a Lofoty o Svolvaer o Kabelvag o Hennigsvaer o Nusfjord o Moskenes o Bodo o Laksfossen o Snasa...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu: Rovaniemi o Polární kruh o vesnice Santa Clause o Tankavaara o Inari o Saariselkä o Cesta sobů o Kafjordu Honnigsvag o Nordcapp o Alta o Tromso o Narvik o Vesterály a Lofoty o Svolvaer o Kabelvag o Hennigsvaer o Nusfjord o Moskenes o Bodo o Laksfossen o Snasa o Trondheim o Björli o Cesta Trollů o Cesta orlů o Geirangerfjord o Dalsniba o Jostedalsbreen o Sognefjord o Jölstravatnet o Bergen o Haugesund o Egersund o Hanstholm

Program: 1. den: odlet kolem poledne z Prahy přes Helsinky do Rovaniemi. Transfer do hotelu. Nocleh.

2. den: snídaně. Krátká prohlídka města moderně vybudovaného po úplném zničení za druhé světové války a návštěva Arktického centra, umožňující nahlédnout do historie i současnosti života v arktické oblasti a finské části Laponska. Přejezd na Polární kruh do vesnice Santa Clause. Po překročení Polárního kruhu povede trasa půvabnou laponskou krajinou tundry, bažin a jezer přes NP Urho Kekkonena. Po prohlídce zlatokopecké vesničky Tankavaara přejezd do Saariselkä. Nocleh.

3. den: snídaně. Prohlídka skanzenu v Inari a přejezd do "laponské metropole" a sídla laponského parlamentu norského Karasjoku. Po krátké prohlídce zamíří putování na sever "Cestou sobů" vedoucí pohádkovou krajinou tunder a strmých hor k Porsangerskému fjordu do Kafjordu a tunelem do Honnigsvagu na ostrově Mageroya. Po ubytování návštěva nejsevernějšího koutu starého kontinentu Nordcapu, z něhož je nezapomenutelný pohled na oceán a půlnoční slunce, které zde v létě nezapadá. Nocleh.

4. den: snídaně. Návrat na pevninu a přejezd divokou krajinou se stády sobů k malebnému Altafjordu do nádherně situovaného městečka Alta. Návštěva přírodního muzea s unikátními prehistorickými skalními rytinami. Přejezd podél fjordů Norského moře do hlavního města evropského severu Tromso, proslaveného jako základna polárních výprav. Cestou zastávka v některém z laponských kempů. Nocleh (2 noci).

5. den: snídaně. Dopoledne přejezd velkolepými přírodními scenériemi do nejdůležitějšího přístavu severu Narviku, tolik známého z dějin II. světové války. Po krátké prohlídce začne putování po kouzelném souostroví Vesterálů a Lofot panoramatickou cestou přes Vesterály do Svolvaeru na Lofotech. Nocleh (2 noci v Kabelvagu).

6. den: snídaně. Tříhodinový výlet lodí do pohádkového Trollfjordu (cca 500 NOK), návštěva zajímavého akvária v Kabelvagu, prohlídka Svolvaeru či některá ze zajímavých turistických tras v okolí umožní aktivně strávit volný den na Lofotech. Na Lofotech a Vesterálech budete obklopeni mořem, horskými štíty vyrůstajícími z hladiny jako kulisy, rybářskými osadami a drsnou severskou přírodou, mající zde svůj zvláštní půvab. Budou vás doprovázet hejna mořských ptáků, pro něž jsou ostrovy domovem, či mraky, bez nichž by tento nádherný obraz panenské přírody, kde v létě den nekončí, nebyl úplný. Nocleh.

7. den: snídaně. Návštěva typických rybářských osad Lofot - malebného Hennigsvaeru a Nusfjordu (UNESCO) a čtyřhodinová plavba z Moskenes do Bodo, při níž se ve chvíli, kdy zmizí poslední vrcholy ostrovů, objeví horská hradba pobřeží. Cesta podél Saltfjordu s pověstnými mořskými víry a dále k Polárnímu kruhu. Nocleh.

8. den: snídaně. Přes horské sedlo Korgfjellet s nádhernou vyhlídkou na horské štíty a ledovec Okstibreen, burácející vodopády Laksfossen povede trasa k jezeru Snasa. U jezera prohlídka unikátních skalních rytin starších než pyramidy a přejezd do Trondheimu. Nocleh.

9. den: snídaně. Prohlídka nejstaršího hlavního města Norska Trond­heimu - staré město, královský palác a především velkolepá katedrála Nidaros s norskými korunovačními klenoty. Odpoledne odjezd přes Dombas do horského střediska Björli. Nocleh.

10. den: snídaně. Jízda mezi vodopády a horskými štíty k úpatí nejvyšší kolmé skalní stěny Evropy, odkud začíná trasa nevšedních krás nazývaná "Zlatá cesta" - neopakovatelná Cesta Trollů, průjezd horským masivem Romsdalu, plavba trajektem Linde-Eidsdal a dobrodružná Cesta orlů do Geirangerfjordu a výjezd do drsné horské krajiny na vyhlídku z hory Dalsniba vyplní program dne stráveného doslova v srdci norské přírody. Nocleh.

11. den: snídaně. Dopoledne vyjížďka k úpatí největšího ledovce Evropy Jostedalsbreen a procházka krásným horským údolím k splazu Brigsdals­breen. Odpoledne trasa zamíří podél jezera Jölstravatnet k největšímu fjordu Norska Sognefjordu. Po jeho přeplutí panoramatickou cestou podél pobřežních fjordů do Bergenu. Nocleh.

12. den: snídaně. Prohlídka starobylého Bergenu s unikátními hansovními domy, starobylou přístavní pevností, středověkými kostely s nejkrásnějším Mariánským, starými čtvrtěmi dřevěných domů, akváriem mořských živočichů, pověstným rybím trhem i lanovkou na místa s nádhernou vyhlídkou na město a okolní zálivy. Odpoledne nalodění na trajekt společnosti Fjord Line a nádherná plavba podél norského pobřeží kolem ústí Hardangerfjordu, na dohled ledovce Folgefon, přístavu a loděnic v Haugesundu a po nočním mezipřistání v Egersundu do dánského Hanstholmu. Nocleh na lodi.

13. den: ráno po přistání tranzit přes Dánsko a SRN. Příjezd do ČR kolem půlnoci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000