crosssearch

Do srdce norských fjordů - letecky

Poznávací zájezdy, Norsko

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, která si většina lidí přeje vidět. Budete tedy moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, olympijské město Lillehammer s nejznámějším norským skanzenem...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, která si většina lidí přeje vidět. Budete tedy moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, olympijské město Lillehammer s nejznámějším norským skanzenem Maihaugen, věhlasnou a impozantní serpentinovou silnici ,,Trolí stezka a největší kontinentální ledovec Jostedalsb-reen. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po tom nejznámějším z nich - Geirangerfjordu a královské, malebné město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží.

Program:

1. den: Odpoledne odlet z Prahy na letiště Garder-moen severně od Oslo. Transfer do hlavního města Norska - OSLO, krátká okružní jízda zakončená vyhlídkou na fjord a město z vrchu HOLMENKOLLEN (je znám skokanským můstkem a dalšími lyžařskými sportovišti). Ubytování v hotelu (2 noci).

2. den: Prohlídka OSLO - procházkou od nové dominanty města - budovy Opery až ke královskému paláci. Navštívíme park Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda i poloostrov muzeí Bygd0y (muzeum Fram, Kon Tiki či Vikinské). Návrat na ubytování.

3. den: Cesta kolem největšího norského jezera MJ0SA. V GJ0VIKU si prohlédneme víceúčelovou halu Fjellhallen, která je největší civilní stavbou na světě, ukrytou pod povrchem země. V LILLEHAMMERU návštěva skanzenu Maihaugen a areál skokanských můstků Lysg0rdsbackene, odkud se nabízí krásný pohled dolů na město. Dále na ubytování mohutným údolím Gudbrandsdalen.

4. den: Podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma v monumentálním údolí Romsdalen dojezd až k největší kolmé stěně Evropy - TROLL-VEGGEN (TROLÍ STĚNA). Pak jeden z nejkrásnějších úseků cesty - stoupání jedenácti serpentinami proslulé silnice TROLLSTIGEN (TROLÍ STEZKA). Z horského sedla dolů k soutěsce Gud-brandsjuvet. Plavba trajektem přes fjord Norddalsfjorden a dojezd na ubytování.

5. den: Dopoledne plavba po světoznámém fjordu GEIRANGERFJORDEN. Jízdné je v ceně. Z obce Geiranger výjezd, pokud bude přát počasí, na vyhlídku na hoře Dalsnibba (1 486 m), odkud je, jak Norové říkají ,,vidět to pravé Norsko. Dále návštěva některého ze splazů největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Přejezd na ubytování.

6. den: Ráno k nejdelšímu a nejhlubšímu skandinávskému fjordu SOGNEFJORDEN, přejezd krátkým trajektem. Dále BERGEN, procházka historickým centrem kolem hanzovních domů BRYGGEN, vyhlášený rybí trh. Pro zájemce možnost vyjet lanovkou na horský hřeben nad městem, odkud se otevírá panoramatický výhled na město obklopené desítkami ostrovů. V podvečer odjezd na ubytování.

7. den: V dopoledních hodinách odlet z letiště u Bergenu přímo do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000