crosssearch

Bergen, Fjordy a Krásy Norska

Poznávací zájezdy, Norsko

Kodaň, Oslo, Jotunheimen, Geiranger, Dalsnibba, Gullveien, Trollstigveien, Orneveien, Jostedalsbreen, Nigardsbreen, Sognefjord, Geilo, Vőringfoss, Hardangervidda, Hardangenfjord, Bergen

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Kodaň, Oslo, Jotunheimen, Geiranger, Dalsnibba, Gullveien, Trollstigveien, Orneveien, Jostedalsbreen, Nigardsbreen, Sognefjord, Geilo, Vőringfoss, Hardangervidda, Hardangenfjord, Bergen

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR, možnost nástupu z potvrzených nástupních míst, přejezd přes Německo, trajekt Rostock -Gedser.

2. den: V ranních hodinách příjezd do Gedseru. Odjezd do Kodaně, následuje prohlídka města, přístav Nyhavn, královský palác Amalienborg, pěší zóna Stoget, soška Malé mořské víly z Andersenovy pohádky, při dostatku času možnost plavby vyhlídkovou lodičkou. Odjezd na trajekt Helsingor - Helsingborg, kolem slavného Kronborgu, podél západního pobřeží Švédska a největšího přístavu Göteborg, odjezd do místa ubytování v okolí Sarpsborgu, večeře, nocleh.

3. den: Snídaně, odjezd do hlavního města Osla, prohlídka města, navštívíme muzea vikingských lodí Fram, Kon-Tiki a Ra II, projdeme se po hlavní třídě Johansgate ke královskému paláci, parlamentu a radnici, obdivuhodné jsou Vigelandovy sochy ve Fragnerově parku a výhled na město ze skokanského můstku Hollmenkollen. Dojezd do Gjoviku, ubytování, večeře, nocleh.

4. den: Snídaně, přes středisko Beitostolen do národního parku Jotunheimen, kde uděláme malou zastávku, dále do Randverkua přejedeme kaňonem podle raftingové řeky Sjoa, přes Otta starobylé městečko do místa ubytování v okolí Dombasu.

5. den: Snídaně, údolím Romsdallen, trajekt Eidsdal-Linge, a dále k fjordu Geiranger, při dobrém počasí výjezd na vyhlídkovou horu Dalsnibba, peřejovitý vodopád na řece Otta, Grotli, pozoruhodnou silniční trasou zvanou Gullveien (Zlatá cesta) která se skládá z Trollstigveien (Cesta trollů) a Orneveien (Cesty orlů) do místa ubytování, večeře, nocleh.

6. den: Snídaně, odjezd k národnímu parku a největšímu ledovci Jostedalsbreen, za příznivého počasí se vydáme až k nejkrásnějšímu splazu Nigardsbreen (pěší túra cca 5 km a část. lodičkou), pokračujeme na Gaupne a Sogndal, přes jeden z „cípů“ nejdelšího fjordu Norska Sognefjord, trajektem na Fodnes, projedeme několik tunelů, údolím Aurlandsdal, které je nazýváno norským „Grand kaňonem“, pokračujeme do místa ubytování, večeře, nocleh.

7. den: Snídaně , navštívíme horské středisko Geilo, poté k nejznámějším norským vodopádům Voringfoss, dolní bránou do náhorní plošiny Hardangervidda, k trajektu Brimmes - Bruravik, podél Hardangen - fjordu, příjezd do Bergenu, prohlídka města, Bryggen - stará dřevěná část hanzovního města z počátku 18.st. s malými obchůdky, dílnami řemeslníků a výtvarníků, rybí trh, při dostatku času výjezd lanovou dráhou na Floien, odkud je nádherný výhled na celé město, ubytování, večeře, nocleh.

8. den: Snídaně, v časných ranních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 32 osob.

Cena nezahrnuje vstupy do muzeí, a jiných objektů.
Cena nezahrnuje jiné služby neuvedené v bodu „Cena zahrnuje“.

Doporučujeme dokoupení večeří (dvouchodové menu nebo bufetové stoly).
Změna programu dle aktuální situace vyhrazena.

Cena zahrnuje

• dopravu luxusním autokarem po trase zájezdu
• leteckou dopravu Bergen – Praha (s přestupem ve Frankfurtu)
• 6 noclehů v hotelích *** ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
• 6 snídaní v hotelu formou bufetových stolů
• trajekty mezi SRN, Dánskem a Švédskem
• trajekty v Norsku
• průvodce
• zák. pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Fakultativní služby

• příplatek na jednolůžkový pokoj 6 190,- Kč
• příplatek na 6 večeří 3 290,- Kč
• pojištění Evropa Basic 175,- Kč
• pojištění Evropa Standard (limit plnění storna 30 tis. Kč) 295,- Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000