crosssearch

To nejlepší z Beneluxu

Poznávací zájezdy, Nizozemsko

Odjezd z ČR po trase, s bezpečnostními přestávkami průjezd přes SRN. V ranních hodinách příjezd do Amsterdamu & pě&í prohlídka města, náv&těva brusírny diamantů, květinového trhu, možnost fakultativní plavby po pověstných grachtech.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR po trase, s bezpečnostními přestávkami průjezd přes SRN.

2. den: V ranních hodinách příjezd do Amsterdamu – pěší prohlídka města, návštěva brusírny diamantů, květinového trhu, možnost fakultativní plavby po pověstných grachtech. Volno, které jistě mnozí využijí k návštěvě muzea Madame Tussauds, Rijksmusea, muzea Van Gogha či mnoha dalších atrakcí. V podvečerních hodinách odjezd do místa ubytování. Nocleh.

3. den: Po snídani odjezd do Zaanse Schans zajímavého skanzenu s větrnými mlýny, kde můžeme zhlédnout ukázku výroby tradičních dřeváků. Pokračujeme ke slavné sýrárně Alida Hoeve, kde se nejen můžeme seznámit s tradiční výrobou pověstných holandských sýrů, ale samozřejmě i ochutnat. Poté navštívíme rázovitou rybářskou vesnici Volendam, kterou proslavila tradice uzených úhořů. V odpoledních hodinách nás čeká fakultativní návštěva Zuider zeemusea, nádherného živého skanzenu zdejší rázovité architektury. Na zpáteční cestě pokračujeme přes 30 km dlouhý Houtribdijk, který vede po hrázi, dělící bývalý mořský záliv na dvě jezera. Návrat do hotelu kolem Lelystadu se zastávkou u repliky lodi Batavia. Nocleh.

4. den: Po snídani navštívíme Kinderdijk, pověstnou oblast větrných mlýnů. Pokračujeme k návštěvě Delftu, kde navštívíme jednu ze dvou posledních manufaktur, kde se můžeme seznámit s tradiční výrobou fajánse, která toto město proslavila. Pokračujeme do Scheveningenu, malebného přímořského lázeňského města. Možnost procházky po nádherné promenádě. Pokračujeme do hlavního města Den Haag, kde napřed pojedeme kolem monumentální budovy Mezinárodního soudního dvora, následuje krátká procházka městským centrem a pak fakultativní návštěva Madurodamu, kde lze zhlédnout věrné modely nejzajímavějších staveb Holandska v měřítku 1:25 v parku propojené více než dvěma kilometry modelových železnic. Návrat do hotelu, nocleh.

5. den: Po snídani odjezd za krásami nám neznámé oblasti Zeelandu. Navštívíme malebné městečko Zierikzee, kde jistě budeme obdivovat historická zátiší přístavu či pověstnou městskou bránu. Přes monumentální dílo hrází Delta pokračujeme romantickou krajinou jižního pobřeží k návštěvě dalších dvou historických skvostů, městeček Veere a Middelburg. Cestou do místa ubytování se zastavíme v historickém městě Bruggy, kde nás zaujme centrum s cenným patrovým kostelem se vzácnou relikvií Kristovy krve. Nádherný pohled se nám nabízí z ochozu staré zvonice, kam při dobrých časových možnostech můžeme vystoupit. Ve zdejším chrámu můžeme obdivovat plastiku geniálního Michelangela. Odjezd do Antwerp, ubytování, nocleh.

6. den: Po snídani navštívíme Gent. Při fakultativní projížďce lodí po zdejších grachtech se nám otevře nejedno romantické zákoutí. Při další cestě se krátce zastavíme ve Waterloo dojedeme do Bruselu. Krátká pěší prohlídka města, kde navštívíme nedokončenou katedrálu, na náměstí budeme obdivovat nádhernou radnici a konečně navštívíme i sošku Manneken Pis, čurajícího chlapce, který se stal symbolem města. V pozdních odpoledních hodinách návrat do Antwerp, nocleh.

7. den: Po snídani odjedeme do malebného Luxembourgu. Celodenní pobyt v hlavním městě stejnojmenného velkovévodství. Mimo jiné zde můžete navštívit některé z místních muzeí, podle možností i expozici v zámku, či vychutnat v jedné z bezpočtu kavárniček šálek dobré kávy a seznámit se s chutí nefalšovaného moselského vína z blízkých vinic. V podvečerních hodinách odjíždíme jen s nejnutnějšími zastávkami přes území SRN do ČR.

8. den: Příjezd v dopoledních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000