crosssearch

Rotterdam a Amsterdam

Poznávací zájezdy, Nizozemsko

V srdci Nizozemského království vznikla prorůstáním čtyř velkých měst - Rotterdamu, Amsterdamu, Haagu a Utrechtu - jedna velká konurbace, takže o jednotlivých částech můžeme mluvit jako o městu ve městě. Města jsou navíc propojena rychlým vlakovým spojením, a tak ubytování v...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

V srdci Nizozemského království vznikla prorůstáním čtyř velkých měst - Rotterdamu, Amsterdamu, Haagu a Utrechtu - jedna velká konurbace, takže o jednotlivých částech můžeme mluvit jako o městu ve městě. Města jsou navíc propojena rychlým vlakovým spojením, a tak ubytování v jednom místě umožňuje bezproblémové poznání míst dalších.

Amsterdam je městem historickým, s řadou památek, muzeí, domem Anny Frankové, ale i s vyhlášenou uličkou červených lamp a obchodů s lehkými drogami. Rotterdam po léta nemohl Amsterdamu stavebně konkurovat, ale v posledních letech došlo k obrovským investicím do rekonstrukce města, která dala vyniknout přístavní části, moderní architektuře, muzeím a také podpoře obrovského množství nejrůznějších kulturních akcí, jež se ve městě celoročně odehrávají. Haag je politické centrum státu, od 15. st. tu najdeme sídlo většiny nizozemských i evropslých institucí.

Popis okruhu

1. DEN - Přílet do Rotterdamu, transfer do hotelu v centru města, ubytování.

2. DEN - Pěší prohlídka města (s průvodcem), které bylo za 2. sv. války značně vybombardováno, takže dnešní střed města je kombinací moderní architektury a citlivě zrekonstruovaných starých částí města, včetně přístavu. Odpoledne fakultativní možnost vyhlídky na město z věže Euromast z výšky 180 m nebo návštěva muzea Boijmans Van Beuningen s cennou sbírkou evropského umění (Bruegel st., Rubens, Rembrandt), ale i rozsáhlou sbírkou moderního umění. Případně individuální možnost výletu vlakem do města Haag.

3. DEN - Celodenní výlet vlakem do Amsterdamu s průvodcem. Dopolední prohlídka. Toto město bylo vystavěno na bažinách, a tak typické štítové domy ve staré části města stojí všechny na dřevěných kůlech. Typickým znakem města jsou grachty, vodní kanály a klenuté nebo zvedací mosty. K nejzajímavějším místům patří náměstí Dam ze 13. st. s královským palácem a Nový kostel, místo korunovace nizozemských králů a královen, budova stavby hlavního nádraží ve stylu nizozemské gotiky, před kterou se nachází největší půjčovna kol na světě, Rembrandtovo náměstí se sousoším Noční hlídky nebo neočekávaný buddhistický chrám. Odpoledne volno, možnost návštěvy některého ze slavných muzeí nebo projížďka po lodí po kanálech.

4. DEN - Individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Amsterdam - Praha; letištní taxy a další poplatky
- transfer letiště - hotel - letiště
- 3 noci v hotelu 3*
- 3x snídaně
- přeprava vlakem Rotterdam - Amsterdam - Rotterdam
- služby česky mluvícího průvodce CK

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- individuální vstupy

Poznámka: Minimální počet účastníků: 15.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000