crosssearch

Holandsko - letecky z Prahy

Poznávací zájezdy, Nizozemsko

AMSTERODAM - AALSMEER - VOLENDAM - ZAANSE SCHANS - ZAANSTAD - ROTTERDAM

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

AMSTERODAM - AALSMEER - VOLENDAM - ZAANSE SCHANS - ZAANSTAD - ROTTERDAM

1. den:

Odlet z Prahy do Amsterodamu, transfer do hotelu, ubytování. Společná procházka večerním Amsterodamem. Podíváme se na čilý noční ruch na grachtech v centru nočního života na náměstí Leidseplein.

2. den:

Po brzké snídani odjedeme místní dopravou do Aalsmeeru, nejvýznamnějšího nizozemského střediska pěstování květin, abychom z galerie pro návštěvníky zachytili ty nejrušnější okamžiky na největší květinové burze na světě. Poté se vydáme do Amsterodamu a prohlídku začneme projížďkou po grachtech, které městu dodávají neopakovatelnou atmosféru, stejně jako starobylé uzoučké domy na jejich březích. Kanály ze 17. století, které kolem dokola obepínají centrum města, byly dokonce v roce 2010 zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO. Vydáme se do centra města na náměstí Dam s Královským palácem a Novým kostelem, kde kontrastem ke shonu hlavních tříd jsou tichá, romantická zákoutí, kanály lemované měšťanskými domy nebo oku lahodící barevná krása květinových trhů. Kde půvabné fasády domů, prodavači tulipánů, pouliční hudebníci a šplouchání vody vytvářejí osobitou atmosféru, která osloví srdce každého turisty. Amsterodam je městem trhů bleších i květinových a my proto navštívíme Waterlooplein i plovoucí květinový trh u Mincovní věže. Budeme se proplétat mezi stovkami cyklistů a žasnout nejen nad památkami, ale i nad pulzujícím životem tohoto velkoměsta. Odpoledne volno k návštěvě věhlasných muzeí Van Gogh muzeum s nejucelenější sbírkou Van Goghových děl, Rijks muzeum se slavnou Noční hlídkou od Rembrandta, Muzeum Anny Frankové, židovské dívky, která se zde ukrývala před nacisty, Stedelijk muzeum se sbírkami současného umění, ale i Diamantové muzeum či Muzeum hašiše. Unikátem je Námořní muzeum, ke kterému patří i opodál kotvící kopie trojstěžníku Holandské Východoindické společnosti z počátku 18. století, jehož paluby si můžeme prohlédnout.

3. den:

Po snídani pojedeme na amsterodamské hlavní nádraží a odtud budeme pokračovat do Volendamu původně staré rybářské osady na břehu moře se spoustou obchůdků se suvenýry a všudypřítomné vůně místních lahůdek. V odpoledních hodinách navštívíme skanzen Zaanse Schans, kde se seznámíme s výrobou dřeváků, holandskými mlýny a životem na venkově. Zastavíme se také ve městě Zaanstad, které nás zaujme nevšední moderní architekturou. Po návratu do Amsterodamu absolvujeme malou večerní procházku čtvrtí červených luceren.

4. den:

Tento den si vyrazíme na výlet vlakem do Rotterdamu, největšího přístavu Evropy. Z věže Euromast, která je nejvyšší vyhlídkovou věží v Holandsku, se naskýtá fantastický panoramatický výhled na město s jeho moderní architekturou. Jedním z takových projektů jsou například avantgardní budovy ultramoderních obytných kostek Kijk-Kubus, které si pak prohlédneme ve starém přístavu. V Rotterdamu můžete navštívit jeden z největších trhů v Holandsku, Námořní muzeum nebo Kunsthale.

5. den:

Transfer na letiště, odlet do Prahy.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000