crosssearch

Brusel a Bruggy - města pro požitkáře

Poznávací zájezdy, Nizozemsko

Brusel patří mezi města, kde se nikdy nenudíte. Jeho stará část kolem náměstí je od r. 1998 zapsaná jako památka UNESCO. Je to belgická metropole, sídlo nejvyšších úřadů Evropské unie a dalších mezinárodních politických a ekonomických institucí.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Brusel patří mezi města, kde se nikdy nenudíte. Jeho stará část kolem náměstí je od r. 1998 zapsaná jako památka UNESCO. Je to belgická metropole, sídlo nejvyšších úřadů Evropské unie a dalších mezinárodních politických a ekonomických institucí. Kosmopolitní tvář Bruselu lehce zastiňuje starou zástavbu, jejíž srdce je kolem Velkého náměstí s renesanční radnicí a obří zlatou sochou archanděla Michaela, patrona města. Je to město, jehož nezapomenutelným symbolem je socha čurajícího panáčka Juliánka. A místo, které bezesporu patří mezi kulinářské evropské ráje - s neobvykle připravovanými mořskými plody, bezpočtem lokálních piv a lahodnou čokoládou, jejíž výroba je povýšena na umění. A co byste možná nečekali - Brusel je město komiksů. V roce 1989 zde vzniklo jejich muzeum, kresbami nejoblíbenějšího Tintina nebo šmoulů jsou vyzdobeny fasády budov.

Popis okruhu

1.DEN - Přílet do Bruselu, transfer do hotelu, ubytování.

2.DEN - Pěší prohlídka města – stará část města v okolí náměstí Grote Markt se slavnými cechovními domy a radnicí, katedrála Sv. Michala a Guduly, porla gotické architektury, a gurmánská ulice. Odpoledne volno – možnost prohlídky nové části města, kde se nachází největší symbol města - Atomium. Tato stavba vznikla v roce 1958 pro Expo a představuje atom železa zvětšený 165 miliardkrát. V jeho blízkosti se nachází velmi oblíbené místo nejen pro rodiny s dětmi - Mini Europe, park s 300 známými stavbami a místy Evropy v měřítku 1:25. Další oblíbenou rodinnou atrakcí je Oceáde, subtropický zábavní park. Najdete zde nejdelší tobogán v Belgii, kryté i venkovní části.

3.DEN - Celodenní výlet vlakem do města Bruggy – půldenní pěší prohlídka s průvodcem a následné volno na detailní prohlídku tohoto malebného města, které se nachází 100 km od Bruselu. Tyto Benátky severu jsou považovány za jedno z nejromantičtějších míst Evropy, jsou položeny na husté síti kanálů. Dominantou města je náměstí Markt s řadou štítových domů a zvonicí Belfort ze 13. st., z jejíž vyhlídky můžete vidět město jako na dlani. Možnost plavby po kanálech. Město kromě památek nabízí i populární atrakci pro děti, mořský zábavní park Boudewijnpark s obrovským delfináriem a více než 25 tématickými atrakcemi zaměřenými na moře a podmořský svět, jako je obrovská vodní skluzavka nebo zaoceánská loď.

4.DEN - Individuální volno do odjezdu, transfer na letiště, odlet.

Cena zahrnuje

- leteckou přepravu Praha - Brusel - Praha; letištní taxy a další poplatky
- transfer letiště - hotel - letiště
- 3 noci v hotelu 3*
- 3x snídani
- jízdné na vlak Brusel - Bruggy - Brusel
- služby česky mluvícího průvodce CK

Fakultativní příplatky

- jednolůžkový pokoj 3 500 Kč
- hotel 4* - dvoulůžkový pokoj/osoba 4 300 Kč
- hotel 4* - jednolůžkový pokoj 7 800 Kč

Cena nezahrnuje

- cestovní pojištění
- individuální vstupy

Poznámka

Minimální počet účastníků: 15.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000