crosssearch

Nepál - Sikkim - Bhútán

Poznávací zájezdy, Nepál

Přílet do Káthmándú Transfer na hotel. Odpoledne prohlídka centra Káthmándú včetně paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairab a chrámu Swayambhunáth na pahorku nad městem, odkud se otevírá nádherný výhled na káth­mándské údolí.

Konečná cena za osobu od: 106 941 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY

Odlet z letiště Praha - Ruzyně.

2. den PŘÍLET DO KÁTHMÁNDÚ

Přílet do Káthmándú Transfer na hotel. Odpoledne prohlídka centra Káthmándú včetně paláce Živoucí bohyně Kumarí Dévi, sochy hrozivého vtělení boha Šivy Kala Bhairab a chrámu Swayambhunáth na pahorku nad městem, odkud se otevírá nádherný výhled na káth­mándské údolí. Nocleh v Káthmándú.

3. den KÁTHMÁNDÚ

Snídaně. Dopoledne prohlídka unikát­ní­ho historického centra města Patan v okolí ústředního náměstí Durbar. Po obě­dě návštěva historického Bhakta­puru s chrámem Nyatapola, Zlatou bránou, královským palácem, scénic­kým náměs­tíč­kem hrnčířů a desítkami dalších chrá­mů, mistrovských děl ne­vár­ského řezbářství. Nocleh v Káth­mándú.

4. den BHADRAPUR - SIKKIM

Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Bhadrapuru. Po přejezdu nepálsko-indic­ké hranice vjíždíme na území někdy uváděné jako jedno z posledních tibet­ských rájů Šangri-la. Po horské silnici dojedeme do hlavního města Sikimu - Gángtóku. Ubytování. Nocleh.

5. den GÁNGTÓK

Snídaně. Dopoledne návštěva Nagmyal­ského institutu tibetologie s největší sbírkou knih a vzácných buddhistických rukopisů, kláštera Do-Drul, vyhlídka na pohoří Kančendžunga, třetí nejvyšší hory světa. Odpoledne odjezd do ves­nice Rumtek se stejnojmenným klášte- rem, sídlem buddhistického řádu Kagyu. Nocleh.

6. den DÁRDŽILING

Po snídani odjezd do města Dárdžiling v Západním Bengálsku. Město bylo oblíbené Brity počátkem 19. století jako rekreační a odpočinkové stře­disko. Dnes je tato oblast světově pro­slulá plan­tážemi čajovníků nejvyšší kvality. Uby­tování. Odpoledne prohlíd­ka města (Himálajský zoologický park, Himálajský horolezecký institut a samozřejmě čajovna). Nocleh.

7. den DÁRDŽILING

Brzy ráno odjezd na Tygří kopec. Budeme zde pozorovat východ slunce nad vrcholky Himálají. Při dobrém počasí můžete spatřit čtyři osmitisí­cové vrcholy, včetně nejvyšší hory světa Everestu. Po snídani se projedete himálajskou úzkorozchodnou železnicí do Ghúmu. Zde navštívíte železniční muzeum a klášter Yiga Choling Pompa, který patří k nejvýznamnějším v této oblasti. Návrat do Dárdžilingu. Volné odpoledne. Odvážlivci si mohou vy­zkou­šet sjet na raftu některou z divokých řek. Nocleh.

8. den PHUENTSHOLING

Snídaně. Volné dopoledne. Odjezd do měs­­ta Phuentsholing, které leží na území Bhútánu. Ubytování. Večeře a nocleh.

9. den THIMPÚ

Snídaně. Odjezd do Thimpú, hlavního města Bhútánu. Cestou návštěva pev­nosti Simthoka Dzong, jedné z nejstar­ších pevností v Bhútánu, kde se dnes nachází buddhistická univerzita. Příjezd do Thimpú. Ubytování. Večeře a nocleh.

10. den THIMPÚ

Snídaně. Dopoledne návštěva budovy Národní knihovny se sbírkou tradičních rukopisů na palmových listech, školy malířství buddhistických thangk a tradičního lékařského ústavu, kde se dodnes vyučují staré lékařské metody. Oběd. Návštěva čh?rtenu, zasvěceného králi Džigme Dordže Wangčukovi, považovaného za otce moderního Bhútánu. Poté přejezd do zlatnického a šperkařského střediska v Dečenč­cholingu. Navečer návštěva pevnosti Tašičchodzong, která byla postavena bez využití hřebíků či jiných výdobytků moderní technologie. Večeře, nocleh v Thimpú.

11. den PUNAKHA - WANGDI PHODRANG - PARO

Snídaně. Odjezd do Punakhy, zimního sí­dla nejvyššího bhútánského duchov­ního představitele s titulem Dže Khampo. Návštěva pevnosti Punakha Dzong, která leží na ostrohu nad řekami Po Čhu a Mo Čhu. V zimních měsících zde sídlí stovky mnichů. Pokračování cesty údolím do vesničky Wangdi Phodrang s dominantou pevnosti Wangdi Phodrang Dzong. Po­kračování do Para se zastávkou v prů­smy­ku Doču La (3100 m n.m.), odkud se otevírá nádherné panorama Himálaje. Nocleh v Paro.

12. den PARO

Snídaně. Prohlídka památné pevnosti Drukgyel Dzong, kde Bhútánci odrazili útočníky z Tibetu. Pod pevností leží horská vesnička s typickými bhútánskými domky. Za jasných dnů se nad pevností tyčí panoráma posvátné hory Čomolhari. Oběd. Odpoledne prohlídka Národního muzea s jednou z nejlepších světových sbírek thangk a dalších artefaktů bhú­tánského umění. Odjezd údolími do Thimpú. Večeře. Nocleh v Thimpú.

13. den ODLET DO PRAHY

Snídaně. Volné dopoledne. Po obědě následuje odlet do Prahy.

14. den PŘÍLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu Praha - Káthmándú - Bhadrapur a Paro - Praha s přestupy
ubytování po trase v hotelech 3* se snídaní
5x oběd, 5x večeře
dopravu a program se vstupy dle itineráře
místní průvodce
průvodce pořádající CK (min. 16 osob)
konečná cena zájezdu zahrnuje letištní a bezpečnostní taxy

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE


nepálské a bhútánské vízum 50,- USD
indické vízum 1.800,- Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000