crosssearch

Za krásami Švábska hradní stezkou

Poznávací zájezdy, Německo

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes Rozvadov do SRN. Cestou do Švábska se zastavíme v pevnostním městě Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, kde kromě návštěvy zdejších památek můžeme okusit cukrářské pečivo či navštívit celoročně...

Konečná cena za osobu od: 4 790 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1. den

 (květnový termín): odjezd z ČR v časných ranních hodinách přes Rozvadov do SRN. Cestou do Švábska se zastavíme v pevnostním městě Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, kde kromě návštěvy zdejších památek můžeme okusit cukrářské pečivo či navštívit celoročně otevřený obchod s vánočními dekoracemi. Dále pokračujeme k návštěvě automobilového a leteckého muzea v Sinnsheimu, kde je k vidění např. legendární Concorde či TU 144. Nocleh v okolí Heidelbergu.

1. den

 (zářijový termín): odjezd z Prahy v časných ranních hodinách přes Rozvadov do SRN. Cestou do Švábska se zastavíme v pevnostním městě Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, kde kromě návštěvy zdejších památek můžeme okusit cukrářské pečivo či navštívit celoročně otevřený obchod s vánočními dekoracemi. Dále budeme pokračovat k návštěvě zámku Neuenstein, který pochází ze 14. století, ale v 16. století byl přestavěn na monumentální rezidenci v renesančním stylu. V tomto významném zámku je nyní bohatá středověká expozice, např.  v císařském sále velká sbírka zbraní či nádherně zařízený rytířský sál. Za pozornost určitě stojí plně funkční pozdně středověká kuchyně v originálním stavu z r. 1495. Nocleh v okolí Heidelbergu.

2. den:

 snídaně a odjezd na zámek Schwetzingen, který je pod patronací UNESCO. Uvidíme  nejen zámek, který si kurfiřt Carl Theodor v 18. století přestavěl na letní rezidenci, ale i nádherné zámecké zahrady v kombinaci francouzského šarmu  a anglického stylu. Dále pokračujeme do nejstaršího univerzitního města Německa, Heidelbergu, malebně rozloženého v údolí Neckaru. Během prohlídky města uvidíme Marktplatz s barokní radnicí, Starý most se středověkými věžemi, studentské lokály či vězení, kde bývávali uvězněni studenti za své prohřešky, projdeme se po nejdelší pěší zóně v Německu. Poté lanovkou vyjedeme k okouzlujícímu polorozpadlému zámku, který patří nepochybně k dominantě města. Zámecké sklepy ukrývají největší sud na světě s kapacitou 222 tis. litrů. Nocleh v okolí Heidelbergu.

3. den:

 po snídani se vydáme nádherným údolím Neckaru, lemovaným spoustou hradů a zřícenin, do městečka Bad Wimpfen, jež bylo původně dvorským městem, které se pyšní nádherně udržovaným historickým centrem plným hrázděnek a kterému vévodí gotický klášterní kostel. Hezký výhled na město, ale i údolí Neckaru nabízí 32 m vysoká Modrá věž, která je dominantou města, a pokud dorazíme kolem poledního, zatroubí nám z věže trubač. Posledním zastavením je malebné a kulturní městečko Schwäbisch Hall, které leží v údolí řeky Kocher. Zde se citlivě prolíná moderní a původní výstavba. Centrum města je soustředěno kolem kostela sv. Michala, kde se na monumentálním schodišti konají divadelní představení. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

 

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000