crosssearch
myway.cz
Na našem Facebooku denně zveřejňujeme zlevněné zájezdy

Velký okruh Německem

Poznávací zájezdy, Německo

Norimberk o Rothenburg o Heidelberg o Schwarzwald o Freiburg o Titisee o Baden-Baden o Bad Dürkheim o Mainz o Rüdesheim o St. Goarhausen o Koblenz o Kolín nad Rýnem o Münster o Brémy o Hamburg o Berlín o Postupim (Postdam) o Dresden (Drážďany)

Konečná cena za osobu od: 12 871 Kč Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Trasa zájezdu

Norimberk o Rothenburg o Heidelberg o Schwarzwald o Freiburg o Titisee o Baden-Baden o Bad Dürkheim o Mainz o Rüdesheim o St. Goarhausen o Koblenz o Kolín nad Rýnem o Münster o Brémy o Hamburg o Berlín o Postupim (Postdam) o Dresden (Drážďany)

Program

1. den: odjezd z ČR v časných ranních hodinách do SRN přes Norimberk do Rothenburgu ob der Tauber - nejvyhledávanějšho turistického cíle Německa, starobylého města hradeb, městských bran a kašen. Gotická radnice, Chrám sv. Vavřince. Přejezd na ubytování do oblasti Heidelbergu, nocleh.

2. den: celodenní výlet do Schwarzwaldu. Freiburg - univerzitní město lesů, vína a gotiky na rozhraní 3 států (Německa, Francie a Švýcarska). Titisee, o němž se dochovaly první zprávy již z roku 1111, jméno Titisee začalo město používat až od roku 1750. Cestou přes Schwarzwald­hochstrasse do lázní Baden-Baden, kde vyvěrají solné horké prameny a kde již Římané postavili první lázně. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den: Heidelberg, nejstarší německé univerzitní město (od roku 1386), bývalá rezidence rýnských kurfiřtů s muzei, galeriemi a divadly, prohlídka. Návštěva lázní Bad Dürkheim v oblasti s 2000 let starou římskou historií německé vinné cesty, po které pokračuje program do Mainzu (Mohuče). Leží na soutoku řek Rýn a Main a povstalo z původně římské usedlosti Moguntiacum založené již roku 73 př. n. l. Výjevy z Bible najdete např. v biblických scénách modrých oken od Marca Chagallla v kostele sv. Štěpána. Přejezd do Rüdesheimu, plavba lodí po Rýnu romantickým údolím hradů a zámků do St. Goarshausen kolem známé Loreley. Přejezd na ubytování do oblasti Koblenze, městě na soutoku Rýna a Moselly, nocleh.

4. den: Kolín nad Rýnem, prohlídka města založeného roku 38 př. n. l. a katedrálou zapsanou na seznamu UNESCO, sídla německých TV stanic. Kolem Dortmundu do historického města Münster (okolo 793 n. l.). Přejezd na ubytování do oblasti Brém, nocleh.

5. den: světový přístav a hanzovní město Brémy na řece Weser, prohlídka města s tržním náměstím s gotickou radnicí s renesanční fasádou, Dóm sv. Petra, zvonkohra. Přejezd do Hamburgu, svobodného hanzovního města a největšího říčního přístavu Evropy s jeho extravagantními nákupními pasážemi, typickými námořnickými hospodami a vodními kanály. Plavba lodí přístavem. Přejezd na ubytování, nocleh.

6. den: v ranních hodinách odjezd do Berlína, prohlídka hlavního města Německa, města od roku 1961 rozděleného "berlínskou zdí", okružní jízda městem, Říšský sněm, Braniborská brána, náměstí Alexanderplatz, olympijský stadion. Ubytování, nocleh.

7. den: Postupim, město zámků a zahrad - Sanssouci, zámek Cecilienhof, kde byla podepsána Postupimská dohoda. Odjezd do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny

Z nabídky dalších hotelů

Doporučit dovolenou? Napište nám - Kontakty
Máte dotazy? Zavolejte nám      777 080 000