crosssearch

Stezka Bockl-Radwegněmecko

Poznávací zájezdy, Německo

Úzkokolejka z Neustadtu do Wohenstrausu byla zprovozněna r. 1886, později prodloužena až do Eslarnu a téměř sto let sloužily funící lokomotivy místním obyvatelům a k přepravě dřeva. Rokem 1975 začíná postupný útlum, což vrcholí rokem 1995, kdy dochází k ukončení železničního...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Úzkokolejka z Neustadtu do Wohenstrausu byla zprovozněna r. 1886, později prodloužena až do Eslarnu a téměř sto let sloužily funící lokomotivy místním obyvatelům a k přepravě dřeva. Rokem 1975 začíná postupný útlum, což vrcholí rokem 1995, kdy dochází k ukončení železničního provozu. Tím se však v těchto místech pohyb lidí nezastavil - ba právě naopak! Jen místo pasažérů a nákladů s dřevem se na těchto místech prohání cyklisté a „inlajnisté“. V letech 1996 - 2005 byla tato železnice přebudována na nejdelší bavorskou železniční cyklostezku. Od té doby její návštěvnost prudce roste. Důvodů je celá řada - nenáročnost z hlediska převýšení, kvalita povrchu i značení, infrastruktura (množství odpočívadel a občerstvovacích možností), pobyt v krásné přírodě - lesy, louky, možnost koupání v případě přejícího počasí. Ideální podmínky jsou zde pro všechny - cyklisty, bruslaře, nordic walking vyznavače, běžkaře. Celá stezka navíc leží na území Bavorsko - českého geoparku a v přírodním parku Severní Hornofalcký les, vede napříč prvohorami severovýchodního Bavorska, kde se setkáváme s pozoruhodnými horninami a zřídka viděnými nálezy minerálů. A další bodík pro tuto destinaci - je součástí Panevropské cyklotrasy z Paříže do Prahy. Zkrátka ideální cíl, pojeďte se o tom všem s námi přesvědčit. Naše bonusy? Servis kol, perfektní mapové podklady, tradičně kvalitní ubytování se snídaní, doprava a hlavně realizační tým jako vždy - kvalita! A ještě něco navíc? Pro dvoudenní model není třeba ani den dovolené!

1. den

Dopoledne se přesuneme do Neustadtu (200 km z Prahy) a odtud se vydáme celou 52 km dlouhou „úzkokolejkou“ na jihovýchod až do Eslarnu. Nečekají na nás žádné prudké výšlapy, to už železniční trasy zaručují, díky svému mírnému stoupání maximálně do 1,5% je Bocklradweg bezproblémová pro děti a cyklisty všech kategorií. V celkovém součtu počítejme cca 250 výškových metrů za celý den, kdy budeme střídat rovinky, sjezdy, ale samozřejmě i mírné kopčúriky. Z Neustadtu (400 m n.m.) projedeme údolím romantické říčky Floss do stejnojmenného městečka, dále na Albertsried, Wohenstrauss s renesančním zámkem Friedrichsburg, za nímž dosáhneme nejvyššího bodu pro tento den, výšku 600 m n.m. Díky svému perfektnímu povrchu je tato první část etapy vhodná i pro in - ine brusle ( celkem 27 km). Naše cesta bude pokračovat dále po jemně a výborně upraveném šotolinovém povrchu ke státní hranici, tedy přes Pleystein s výstavním poutním kostelem na bílé skále, Waidhaus s nádherným koupalištěm, kterým určitě v případě teplého počasí nepohrdnete, a také s upraveným vagónem, připomínajícími dobu slávy zdejší železnice. Cílem prvního dne se stane městečko Eslarn ve výšce 500 m n.m., kde přenocujeme a kde naleznete na bývalém nádraží taktéž nepřehlédnutelnou vzpomínku na parní provoz. Našlapáno budeme mít cca 52 km.

2.den

Z Eslarnu vyrazíme nejdříve na jih na Schönsee, kde dosáhneme vůbec nejvyššího bodu celého víkendového putování (630 m n.m.). Od této chvíle už budeme směrem do bavorského vnitrozemí výrazně a převážně klesat. Přes městečko Oberviertach došlapeme až k řece Naab a tuto 63 km dlouhou etapu a celé naše putování ukončíme v malebném středověkém Nabburgu (380 m n.m.). Sečteno podtrženo - 115 km pohodových cyklokilometrů ve dvou dnech.

V ČR dosud nepříliš známá cyklostezka, o to více oblíbená za hranicemi. 200 km z Prahy znamená bezproblémové dojetí na akci i z ní. Navazujeme na Vámi stále více oblíbené víkendovky bez nočního přejezdu. Dvoudenní model = ani den dovolené! Parádní stezka na náspu bývalé úzkokolejky na bavorské straně Českého lesa, terén pro všechny, zajímavá lokalita z mnoha pohledů!

Cena zahrnuje:
Ubytování v hotelu či pensionu se snídaní na 1 noc (dvoulůžkový pokoj s vlastním soc. zařízením), kompletní dopravu vč. přepravy kol, průvodce cyklistu, cyklomechanika profesionála, barevné mapové podklady. Zákonné pojištění CK proti insolvenci.

Cena nezahrnuje:
Stravu kromě snídaně, event. fakultativní výdaje (vstupy do památek,...). Pojištění léčebných výloh v zahraničí a příp. storna - lze přiobjednat za 66, - Kč celkem anebo obstarat vlastní.

Příplatek za jednolůžkový pokoj 300, - Kč / os. / 1 noc.

Odjezdová místa:
Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Náročnost:
1 / 2 - nízká až střední

Doporučený typ kola:
silniční, trekové

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000