crosssearch

Romantika Rýna a Mosely s plavbou po Rýně

Poznávací zájezdy, Německo

Aschaffenburg - Frankfurt - Cáchy - Kolín - Koblenz - Trevír - Mohuč - Wiesbaden - Heidelberg - císařské dómy ve Wormsu a Speyeru - malebná městečka na Rýně a Mosele = POZNÁVACÍ ZÁJEZD NĚMECKO.

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Aschaffenburg - Frankfurt - Cáchy - Kolín - Koblenz - Trevír - Mohuč - Wiesbaden - Heidelberg - císařské dómy ve Wormsu a Speyeru - malebná městečka na Rýně a Mosele = POZNÁVACÍ ZÁJEZD NĚMECKO

Program

1. den:
Odjezd v ranních hodinách do Aschaffenburgu, prohlídka unikátního klasicistního zámku Pompejanum v ASCHAFFENBURGU, poté FRANKFURT - Römerberg, korunovační katedrála, nábřeží řeky Mohan, rodný dům J. W. Goetha. Přejezd na ubytování, nocleh.

2. den:
Po snídani prohlídka zámku Augustusburg v BRÜHLU (památka UNESCO), poté CÁCHY, sídlo Karla Velikého (prohlídka dómu - jedna z prvních památek UNESCO na světě), odpoledne KOLÍN NAD RÝNEM - prohlídka (katedrála - památka UNESCO, románské chrámy, domy Gürzenich a Overstolz), a volno k návštěvě proslulých muzeí. V KOBLENZI procházka k soutoku Rýna a Mosely se zastávkou u pomníku Viléma I. Návrat do hotelu.

3. den:
Po snídani odjezd do nádherného údolí řeky MOSELY, lemovaného hrady a vinicemi. Vycházka k pohádkovému hradu ELTZ ukrytému uprostřed lesů (jen exteriér). Vyhlídková jízda podél Mosely kolem nejstrmější vinice na světě přes COCHEM (malebné městečko s hrázděnými domy a hradem na kopci) a BERNKASTELKUES (hrázděné domy a gotický špitál založený Mikulášem Kusánským) do TREVÍRU - prohlídka města s cennou katedrálou, arcibiskupským zámkem a unikátní Černou bránou, nejvýznamější římskou památkou na území Německa (UNESCO). Návrat na ubytování.

4. den:
Po snídani cesta romantickým údolím Rýna kolem hradů, žřícenin a vinic, výjezd na skálu LORELEY s úchvatnou vyhlídkou. PLAVBA VYHLÍDKOVOU LODÍ úsekem zapsaným na seznamu UNESCO ze St. Goarshausen do RÜDESHEIMU - vinařského městečka na břehu Rýna (volný čas). MOHUČ (Mainz) - prohlídka města se slavným dómem, kurfiřtským zámkem a kostelem Sv. Štěpána (vitráže Marca Chagalla). V podvečer procházka elegantním lázeňským městem WIESBADEN a přejezd do hotelu.

5. den:
Po snídani návštěva světoznámých románských katedrál ve WORMSU a ŠPÝRU (Speyer). Špýrský dóm platí za největší románský chrám na světě (UNESCO). Prohlídka půvabného centra Špýru, možnost návštěvy Historického muzea (Ulfilův list). Odpoledne prohlídka univerzitního města HEIDELBERGU se slavným zámkem, renesanční zámeckou zahradou, starým mostem přes řeku Neckar a romantickými uličkami starého města. Čas k návštěvě zámku, k vycházce po Stezce filozofů, k nákupum apod. Odjezd ve večerních hodinách.

6. den:
Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000