crosssearch

Romantickým údolím Rýna do Staré Germánie s návštěvou Luxemburgu

Poznávací zájezdy, Německo

Trasa 1:  Opava, Ostrava, Karviná, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha,  Beroun (dálnice), Plzeň  

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1.den: Odjezd z Prahy v časných ranních hodinách přes hraniční přechod Rozvadov a kolem Norimberka k návštěvě pevnostního města Rothenburg ob der Tauber, které si dodnes uchovalo svůj středověký ráz, a kde kromě návštěvy zdejších památek můžeme okusit zdejší cukrářské pečivo. Dále navštívíme Würzburg, historické město ležící uprostřed vinic, které se může pyšnit řadou zajímavých památek, počínaje dominantou pevnosti a konče třetí největší sakrální stavbou Německa, dómem Sv. Kiliána. Zde začíná známá Romantikstraße, spojující řadu významných historických míst. Pokračujeme k ubytování v Rýnském údolí. Fakultativní večeře, nocleh.

2.den: Po snídani navštívíme Wiesbaden, metropoli Hessenska a historické lázeňské město, jehož léčivé účinky byly známy již za římského císaře Claudia. Možnost návštěvy zajímavého lázeňského parku. Nezapomenutelné zážitky slibuje i plavba lodí od Rüdesheimu nádherným údolím Rýna s bezpočtem hradů a malebných vesniček uprostřed zeleně až k St. Goarshausen, místu, kde podle staré mytologie je skryt ve vodách Rýna poklad Nibelungů a kde v soutěsce široké 113m známá Lorelei svým zpěvem láká plavce do záhuby. Dále si prohlédneme město Koblenz, ležící na soutoku Rýna a Mosely, kde kromě návštěvy městského centra a jeho památek můžeme vychutnat i podmanivou chuť pravého Moselského vína. V podvečerních hodinách návrat do místa ubytování. Fakultativní večeře, nocleh.

3.den: Po snídani odjezd k návštěvě Luxemburgu, hlavního města stejnojmenného velkovévodství, jehož historie je nám tak blízká. Dále přejezd do Trier, města, kde na nás na každém kroku dýchne historie díky nespočetnému množství cenných staveb, jakými jsou například monumentální římská brána Porta Nigra, Aula Palatina pamatující Konstantina Velkého, zachovalé římské lázně a amfiteátr i mohutná katedrála. Návrat do místa ubytování romantickým údolím řeky Mosely. Fakultativní večeře, nocleh.

4.den: Po snídani návštěva Bonnu, bývalého hlavního města západní části rozděleného Německa, které se může rovněž pyšnit řadou historických památek, vždyť již za dob římských zde stával významný opěrný vojenský bod. Pokračujeme k návštěvě Aachen. Zdejší katedrála se základy z období Karla Velikého je právem zařazena do seznamu památek UNESCO. Z dalších památek nutno připomenout historickou radnici. Poslední navštívené město bude Kolín nad Rýnem, který se může pyšnit nejen mistrovským dílem vrcholné gotiky, mohutným Dómem, ale i nádhernými měšťanskými domky na Fischmarku, zajímavou radnicí, řadou muzeí i obrovským výstavištěm. Návrat do místa ubytování. Fakultativní večeře. Nocleh.

5.den: Po snídani navštívíme Mainz, město zajímavých hrázděnek, šestivěžového dómu i zajímavého kostela Sv. Štěpána, kde jsou Chagalovy vitráže. Pokračujeme do nejstaršího univerzitního města Německa, Heidelbergu, malebně rozloženého v údolí Neckaru, které se může pyšnit krásným zámkem, patřícím k nejkrásnějším renesančním stavbám Německa, v jehož sklepích je obrovský sud s kapacitou 221 000 litrů. Pokračujeme na hraniční přechod Rozvadov a zpět do Prahy. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000