crosssearch

Okruh Porýním a Schwarzwald

Poznávací zájezdy, Německo

Obrázek není k dispozici

Tentokrát se vypravíme do oblasti kolem Rýna. Příjemným zpestřením pro vás bude plavba jedinečně tvarovaným údolím Rýna, která poskytuje nádherné panoramatické pohledy na množství starobylých hradů. Řeka Rýn, zejména právě romantický úsek mezi Mohučí a Kolínem, je pro mnohé...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Tentokrát se vypravíme do oblasti kolem Rýna. Příjemným zpestřením pro vás bude plavba jedinečně tvarovaným údolím Rýna, která poskytuje nádherné panoramatické pohledy na množství starobylých hradů. Řeka Rýn, zejména právě romantický úsek mezi Mohučí a Kolínem, je pro mnohé ztělesněním turistického Německa. Z přírodního hlediska pro vás jistě bude zajímavé pohoří Schwarzwald s dalekými výhledy i do sousedního francouzského Alsaska.

Program zájezdu:
1.den (pá): Odjezd z Prahy v pozdních večerních hodinách.


2.den (so): CÁCHY – město korunovace římských císařů a německých králů. Dóm s trůnem Karla I. Velikého a osmiúhlou dvoupatrovou kaplí je nejvýznamnější stavbou z karolínského období. Dále ve městě můžeme vidět gotickou radnici, lázeňský park, kolonádu aj. KOLÍN NAD RÝNEM – město se může pochlubit nejslavnější gotickou stavbou v Německu – ohromným Dómem. Dále množstvím dochovaných románských kostelů, malebnými domy na Fischmarktu, radnicí, velkým výstavištěm, muzei a dalšími zajímavostmi. BONN – bývalé hlavní město SRN. Rodné město L. van Beethovena založené Římany v roce 11 př.n.l.


3.den (ne): Možnost plavby lodí z KOBLENZE, města malebně položeného na soutoku Mosely a Rýna, po Rýnu. Z paluby lodi budete moci obdivovat krásné údolí s terasovitými svahy, na kterých se rozkládají vinice a malebné vesničky. Celému údolí Rýna dominují romantické mohutné hrady, např. zámek STOLZENFELS, hrady RHEINFELS, „Kočka“ a „Myš“. Lodí také připlujete k proslulé SKÁLE LORELAI, kde se zrodila slavná legenda o krásné dívce s čarokrásným hlasem. Na závěr dne prohlídka MOHUČE, arcibiskupského města na soutoku Rýna a Mohanu s proslulým dómem sv. Martina, přední stavby v německém románském stylu.


4.den (po): HEIDELBERG – patří k nejkrásnějším německým městům. V 18. století byl vybudován v barokním slohu. Z impozantního starého mostu je krásný výhled na Heidelberský zámek, který dominuje městu. Klášter MAULBRONN byl založen v r. 1147 mnichy z Alsaska. Je jednou z nejzachovalejších ukázek středověké architektury v Evropě. Celý komplex obepínají obranné hradby s věžemi. BADEN – BADEN – elegantní lázeňské středisko s kolonádou, parky, novými lázněmi i zříceninami římských lázní.


5.den (út): ČERNÝ LES (Schwarzvald) – pohoří, které patří mezi nejpřitažlivější v Německu. Svůj počátek zde mají řeky Dunaj a Neckar. Panoramatické silnice, návštěva malebných městeček, pěší procházka. FREIBURG IM BREISGEU – město, které je vstupní branou do Černého lesa. Uvidíte zde Dóm s původním oltářem, Münster Platz, malebné ulice při potoku, kupecký dům aj.


6.den (st): Příjezd do Prahy v časných ranních hodinách.

Cena zahrnuje:

* pojištění léč. výloh a storna
* dopravu autobusem
* průvodce
* 3x ubytování v hotelích (2lůžk. pokoje)

Cena nezahrnuje:

* 3x snídaně - 540,- Kč

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000