crosssearch

Německo - Mohanská stezka na kolech

Poznávací zájezdy, Německo

Obrázek není k dispozici

Jedna z nejlépe vybavených stezek Evropy, která získala v hodnocení Německého cykloklubu (ADFC) jako první prestižních pět hvězdiček, což je nejvyšší počet. Tok řeky Mohanu (Main) měří téměř 600 kilometrů a skoro po celé délce ho lemuje cyklostezka nazvaná Mainradweg, tedy...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Jedna z nejlépe vybavených stezek Evropy, která získala v hodnocení Německého cykloklubu (ADFC) jako první prestižních pět hvězdiček, což je nejvyšší počet. Tok řeky Mohanu (Main) měří téměř 600 kilometrů a skoro po celé délce ho lemuje cyklostezka nazvaná Mainradweg, tedy Mohanská cyklostezka. Začíná u pramene Bílého Mohanu (Weisser Main) ve Fichtelgebirge nedaleko českých hranic a končí u ústí Mohanu do Rýna v Mohuči (Mainzu). Krajinně nejzajímavější scenérie nabízí střední tok mezi městy Schweinfurt a Wertheim. Tady už je Mohan pořádně velkou řekou, prorážející si cestu obřími meandry skrze zalesněnou vrchovinu Spessart, údolí je tu zakleslé, se strmými svahy často pokrytými vinicemi.

Program zájezdu

1.den (čt):V časných ranních hodinách odjezd z Prahy) Kolem poledne přijedeme do WÜRZBURGU, kde je mohutná pevnost Marienberg, Altstadt, středověký most, biskupská barokní rezidence, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Odtud na kole do GEMÜNDENU, zde nocleh (cca 45 km).
2.den (pá):Naložíme kola na vozík a přejedeme busem do WERTHAIMU s pitoreskním hradem na ostré skále nad řekou, odtud na kolech do historického města ASCHAFFENBURG. Zde naložíme kola a vrátíme se zpět na ubytování do Gemündenu (40-50 km).
3.den (so):Ráno busem do lázní BAD BRÜCKENAU, a odtud malebnou krajinou na kole podél říčky Sinn do Gemündenu na místo ubytování (35-45 km).
4.den (ne):Na kole z Gemündenu do LOHR AM MAIN. Vpravo od vás se zvedají kopce zalesněného srdce Spessartu. Jedno z nejmalebnějších míst je Lohr am Main, do jehož centra na pravém břehu řeky se snadno dostanete přes most. Kromě perfektně udržované starobylé architektury vás možná zaujme i nejmenší muzeum celého Německa, vystavující izolátory. Krásnou stavbou v Lohru je zámek, jehož dvě úzké věže v průčelí jsou pro oblast Spessartu typické. Cesta končí ve WERTHEIMU, zde naložíme kola na vozík a pojedeme do ČR, návrat v nočních hodinách (30-50 km).

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000