crosssearch

Nejkrásnější hrady a zámky Duryňska

Poznávací zájezdy, Německo

Trasa 1:  Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava (dálnice), Praha,  Beroun (dálnice), Plzeň, Cheb

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program

1. den: V ranních hodinách odjezd z Prahy do Německa. První zastavení bude u zámku Burgk, který patří k nejstarším a největším zámeckým komplexům ve vrchním Duryňsku; první zmínky o zámku se datují již od r. 1365. Dále budeme pokračovat do Erfurtu – hlavního zemského města Duryňska, kde si nenecháme ujít Kramářský most z r. 1325, nejdelší domy zastavěný most v Evropě či pečlivě restaurované renesanční a hrázděné domy. Podíváme se i na centrální náměstí zvané Fishmarkt s novogotickou radnicí či jedinou městskou citadelu ve střední Evropě – pevnost Zitadelle Petersburg. Erfurtské středověké městské centrum patří mezi jedno z nejlépe udržovaných v Německu. Ubytování na okraji Erfurtu. Nocleh v hotelu.

2. den: Po snídani odjedeme do města Eisenach, kde společně navštívíme světoznámý, více než 900 let starý hrad Wartburg, který je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Inspiroval se jím i šílený Ludvík II. Bavorský při stavbě svého zámku Neuschwanstein a Martin Luther zde přeložil Nový zákon do německého jazyka. Prohlédneme historické centrum včetně Marktu s radnicí ze 16. století. Individuální volno, během něhož lze navštívit muzeum a rodný dům Johanna Sebastiana Bacha či automobilové muzeum, kde kromě sbírky dobře známých východoněmeckých Wartburgů najdeme i předválečné BMW. Dále budeme pokračovat do městečka Gotha, po krátké procházce městem navštívíme pozdně barokní dalekosáhle zachovaný zámek Friedenstein, který leží na pahorku nad městem. Nocleh v hotelu.

3. den: Po snídani navštívíme město německé klasiky Weimar, které je spjato s životem a dílem J.W.Goetha. Projdeme se po Marktplatzu, kde uvidíme novogotickou radnici, historický, několikrát přestavovaný hotel Elefant, který patří k nejluxusnějším v Německu a nádherný Park an der Ilm, kde v letech 1776-82 ve vile žil Goethe. Dochoval se dále i dům, ve kterém bydlel od roku 1782 až do své smrti v roce 1832. Zde se nachází též jeho knihovna čítající 5400 svazků. V jiné slavné stavbě žil v letech 1802 až 1805 další velikán německé literatury F.Schiller. Po návštěvě Weimaru se zastavíme v městečku Apolda, odkud pochází řada slavných zvonů a jejichž výrobu, historii i současnost přibližuje zdejší muzeum. Posledním navštíveným místem bude Jena, historické univerzitní město, v jehož historickém centru se nachází řada pověstných studentských lokálů. Z mnoha slavných osobností, jež zde pobývaly a působily, připomeňme třeba jen Goetha, který se zde věnoval anatomickým studiím a Schillera, který se zde zabýval filosofií. Mechanickou dílnu zde měl Carl Zeiss. Za návštěvu stojí nepochybně zdejší Markt se zajímavou stavbou radnice, chrám Sv. Michala, kde se nachází dřevěná socha tohoto světce - nejstarší dílo svého druhu v Duryňsku. Pro milovníky techniky jistě není třeba připomínat zdejší Zeissovo optické muzeum. V podvečerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000