crosssearch

ŠPÝR - BAD KREUZNACH - KOBLENZ - COCHEM - BERNKASTEL - TREVÍR - BACHARACH - MOHUČ - KOLÍN N. RÝNEM

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

ŠPÝR - BAD KREUZNACH - KOBLENZ - COCHEM - BERNKASTEL - TREVÍR - BACHARACH - MOHUČ - KOLÍN N. RÝNEM

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy a Plzně (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč) do Německa. Odpoledne se zastavíme ve starém císařském městě s tisíciletou tradicí Špýr (Speyer). Podíváme se do císařského Dómu z 11. století, který je na seznamu UNESCO a je nejvýznamnější románskou památkou v Německu. Nedaleko Dómu budeme mít možnost navštívit Historické muzeum Falce s římskými i franckými sbírkami, nálezy z císařských hrobek či dobovým nábytkem. Jedním z největších lákadel pro návštěvníky je však Vinařské muzeum umístěné v suterénu. Mezi jeho největší poklady patří 13 metrů dlouhý hroznový lis z roku 1727 a nejstarší známé víno světa, které ukrývá římská nádoba naplněná ve třetím století. V podvečer se zastavíme na ochutnávku vín a večeři v oblasti lázeňského města Bad Kreuznach, která je proslulá díky vynikajícímu Rieslingu, Silvanu a Müller Thurgau. Na ubytování dojedeme do Koblenze, města na soutoku Rýna a Mosely. Náš hotel 3* se nachází v centru města.

2. den:

Tento den strávíme v krásném údolí řekyMosely, které je lemováno terasovitými vinicemi. Nejprve zavítáme do vinařského městečka Cochem, které se nachází pod siluetou stejnojmenného hradu. V místním nejstarším vinném sklepě ochutnáme 5 vzorků vín. Poté si prohlédneme městečko Bernkastel s hrázděnými domy. Odjedeme do starobylého Trevíru (Trier) snad nejstaršího německého města, které bylo údajně založeno již roku 16 před naším letopočtem samotným císařem Augustem. Dobu římskou připomíná řada památek, např. Městská brána nebo Královská falc. Podíváme se na poutavé hlavní trhové náměstí s křížem a kašnou i k Dómu sv. Petra nebo k sousedícímu gotickému kostelu Panny Marie. Ve vinařství firmy Von Nell si pochutnáme nejen na zajímavém menu, jehož součástí je i polévka a krém z Rieslingu, ale ochutnáme i 7 vzorků místních vín. Po večeři se vrátíme do Koblenze.

3. den:

Po snídani nás čeká plavba lodí po nejkrásnějším úseku reky Rýn. Z paluby lodi můžeme pozorovat romantické zříceniny rytířských hradů (Stolzenfels, Marksburg, Pfalzgafenstein), malebné obce, vinice a sady nebo pověstmi opředenou skálu Loreley. Vystoupíme v historickém Bacharachu pod hradem Stahleck, abychom absolvovali ochutnávku vín v místním vinařství. Poté navštívíme hlavní město spolkové země Porýní-Falc Mohuč (Mainz). Jejím nejslavnějším rodákem je nepochybně vynálezce knihtisku J. Gutenberg a jejím největším klenotem je překrásný na slunci červeně zářící Císařský Dóm, ke kterému také zavítáme. Večer se vrátíme do Koblenze, kde budeme mít volný večer s možností vybrat si k večeři některou z nábřežních restaurací u Rýna.

4. den:

Po snídani odjedeme do města Kolín (Köln), který se mimo jiné pyšní dvanácti románskými kostely a největším německým dómem se 2 věžemi o výšce 157 metrů. Po prohlídce katedrály zamíříme na poloostrov Rheinauhafen, kde nastoupíme na loď, ve které se nachází muzeum čokolády a ochutnávkou horké čokolády (9 ) z fontány v muzeu se rozloučíme s Německem. Do ČR přijedeme v pozdních nočních hodinách, do Brna příjezd po půlnoci.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000