crosssearch

Mnichov A Zámek Nymphenburg

Poznávací zájezdy, Německo

Obrázek není k dispozici

Nový program ideální jak pro začátečníky, kteří se do Mnichova chystají poprvé, tak i pro ty, kdo Mnichov už znají, ale chtěli by vidět některá krásná místa, na která dosud neměli čas: Rezidenci, sídlo bavorských vévodů, kurfiřtů a králů, a Nymphenburg, ,,bavorské Versailles",...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Nový program ideální jak pro začátečníky, kteří se do Mnichova chystají poprvé, tak i pro ty, kdo Mnichov už znají, ale chtěli by vidět některá krásná místa, na která dosud neměli čas: Rezidenci, sídlo bavorských vévodů, kurfiřtů a králů, a Nymphenburg, ,,bavorské Versailles", největší zámecký komplex v Bavorsku. Odjíždíme v pátek večer, abychom měli celou sobotu na prohlídku Mnichova, po nočním přejezdu vám nabízíme možnost vykoupat se v půvabných secesních lázních a v neděli po prohlídce Nymphenburgu se vracíme v rozumnou dobu - do Brna kolem 21.00, do Olomouce kolem 22.00. Program je vhodný i pro klienty, kteří chtějí využít čas k návštěvě věhlasných mnichovských obrazáren Alte Pinakothek, Neue Pinakothek a Pinakothek der Moderne.

1. den:
Odjezd z Olomouce ve 23.00, noční cesta přes Rakousko s pravidelnými zastávkami.

2. den:
Kolem 8.00 příjezd do Mnichova, okružní jízda (klasicistní třída Ludwigsstraße, areál univerzity, Vítězná brána, klasicistní náměstí Karolinenplatz a Königsplatz se slavnými stavbami Lea von Klenzeho, muzejní čtvrť).

Pro zájemce dvě hodiny na koupání a odpočinek po cestě v proslulých Müllerových lázních (Müllersches Volksbad) přímo v centru města na břehu Isary (ráno jsou otevřeny dva hlavní bazény s odlišnou teplotou umístěné v historických secesních halách z r. 1901, později ve volném čase je možné navštívit za příplatek ještě wellness centrum včetně Římsko-irské sauny), ostatní se budou moci vydat na procházku podél Isary k blízkému Maximilianeu, sídlu bavorského zemského sněmu, a k památníku Anděla míru a budou mít čas na snídani.

Dopoledne prohlídka Starého města s průvodcem: Mariánské náměstí s novou a starou radnicí, Síň vojevůdců, theatinský kostel, Frauenkirche, symetrické náměstí Stachus, rokokový kostelík navržený bratry Asamovými, staré sídlo slavného pivovaru Hofbräu, světoznámé lahůdkářství Dallmayr, historická kavárna Tambosi, Dvorní zahrada aj.

Odpoledne volno k procházkám, nákupům, posezení v kavárnách, návratu do Müllerových lázní a hlavně k návštěvě komplexu Rezidence: je možné vidět Antiquarium (největší renesanční prostor severně od Alp, vybudovaný jako galerie bavorských vévodů), barokní reprezentační sály, Cuvilliésovo divadlo (jedno z nejcennějších rokokových divadel na světě) a klenotnici, ve které jsou mj. uloženy bavorské korunovační klenoty.

Večer odjezd z centra do hotelu.

3. den:
Po snídani odjezd na západní okraj Mnichova do zámeckého areálu Nymphenburg. Cestou přes centrum mohou vystoupit ti, kteří by radši zůstali ve městě (v neděli je např. možné navštívit za zvýhodněné vstupné všechny tři pinakotéky: Alte Pinakothek se sbírkami středověkého, renesančního a barokního malířství, Neue Pinakothek se sbírkami moderního umění 19. a 20. století a Pinakothek der Moderne se sbírkami současného umění).

V Nymphenburgu, který ve vévodském a královském Mnichově plnil podobnou funkci jako Versailles ve Francii, si prohlédnete barokní zámek s klasicistně zařízenými interiéry známými např. z Viscontiho filmu o Ludvíkovi Bavorském, tři letohrádky v rozlehlém francouzském parku (rokokový Amalienburg postavený Cuvilliésem, unikátní Badenburg s podzemním bazénem a Pagodenburg inspirovaný čínským uměním), muzeum historických kočárů a muzeum nymphenburského porcelánu (manufaktura v Nymphenburgu byla založena v polovině 18. století, a patří tedy k nejstarším v Evropě). Prohlídky všech objektů jsou volné, bez oficiálního zámeckého průvodce, ale náš průvodce vás doprovodí k jednotlivým zajímavostem v parku. V areálu jsou k dispozici tři restaurace a kavárna v Palmovém skleníku.

Ve 13.00 přejezd z Nymphenburgu do centra, vyzvednutí zbývajících členů skupiny a odjezd do ČR. Kolem 22.00 příjezd do Olomouce.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000