crosssearch

Meklenburská jezera, ostrov Rujána, Berlín, Drážďany - zahrady a paláce

Poznávací zájezdy, Německo

Obrázek není k dispozici

Zajímavý zájezd v jehož průběhu navštívíme Braniborsko protkané hustou sítí řek a jezer, korunní klenot a majestátní sídlo pruských králů zámek Sanssouci, nevynecháme Berlín a Drážďany. V oblasti severního Německa nás čekají jezera a morénové pahorky NP Müritz, křídové útesy a...

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den: Jedno z nejpozoruhodnějších hanzovních měst Baltu STRALSUND, krátká prohlídka historického centra. Přejezd na OSTROV RUJANA, nejkrásnější a nejrozmanitější ostrov Německa. Křídové útesy, písečné pláže, kopcovité vnitrozemí, navštívíme i NP JASMUND – lehká pěší turistika, křídové útesy Königstuhl (Stubbenkammer 117 m), Hochuferweg, překrásné vyhlídky. Odpoledne odjezd do „Florencie severu“ městečka SCHWERIN s malebnou polohou mezi několika jezery. Prohlídka obdivuhodného historického jádra a pohádkového ostrovního zámku a zahrad s oranžerií na Schweriner See.

3.den: Oblast MEKLENBURSKÝCH JEZER - dopoledne strávíme v přitažlivé části jezerní krajiny ledovcového původu v NP Müritz – Meklenburské Švýcarsko s morénovými pahorky, hustá síť plavebních kanálů, jezero Müritz s plochou 115 km2, městečko Waren. Z oblasti podmanivé přírody odejdeme do neméně přitažlivého města POSTUPIM, které stále zůstává jedním z nejpřitažlivějších německých měst. Budeme obdivovat majestátní sídlo pruských králů, zámek a zahrady SANSSOUCI, procházet se po Nové zahradě s Mramorovým palácem a Cecilienfofem.

4.den: Prohlídka BERLÍNA a návštěva významných památek města – okolí Bebelplatzu se známou Unter den Linden, Schlossbrücke – jeden z nejkrásnějších berlínských mostů, Braniborská brána - symbol města, Říšský sněm, Alexanderplatz, BERLÍNSKÁ BOTANICKÁ ZAHRADA např. největší skleník na světě, Botanické muzeum, unikátní sbírka dřevin. Individuálně lze místo botanické zahrady navštívit MUZEJNÍ OSTROV – působivé seskupení muzeí.

5.den: Romantická oblast protkaná říčkami a průplavy – biosferická rezervace SPRÉVSKÝ LES (Spreewald). Nezapomenutelným zážitkem bude projížďka na loďce, překrásná příroda, hejna vodních ptáků a nekonečná řada malých restaurací servírujících jídla přímo z hráze. Odpoledne návštěva městečka CHOTĚBUZ (Cottbus), půvabné náměstí s impozantními barokními budovami, pozůstatky středověkých městských hradeb, poutavý park barokního zámku Branitz. Cestou na ubytování a dle časových možností zastavíme k prohlídce exteriérů slavného loveckého zámku MORITZBURG.

6.den: DRÁŽĎANY Brühlská terasa historické centrum města a především barokní skvost ZWINGER s nádhernými interiéry a uměleckými sbírkami (obrazárna starých mistrů, sbírka porcelánu aj.). Prohlídku města zakončíme ve Velké zahradě – ranně barokní palác, jezero Carolasse, botanická zahrada. Odjezd do republiky, předpokládaný návrat v pozdních večerních hodinách. Číslo záj. Termín

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000