crosssearch

Hansovní města Baltu, Mecklenburská jezera a romantická řeka Spréva

Poznávací zájezdy, Německo

Obrázek není k dispozici

Tento zájezd propojuje návštěvu romantických zámků (zámek Schwerin, Güstrow), významných hansovních měst (Lübeck, Rostock) a pěkných přírodních zajímavostí (ostrov Rujána, Mecklenburská jezera, říční kanály Sprévy).

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Program zájezdu

1.den (čt): Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den (pá): SCHWERIN – město s malebnou polohou mezi jezery, pohádkovým ostrovním zámkem a jedinečně zachovalým historickým jádrem, jehož starobylé budovy přečkaly 2. sv. válku bez újmy. Schwerinu se též přezdívá „Florencie severu“, poněvadž se v minulosti stal Mekkou umělců. LÜBECK (UNESCO) – ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Po 2. sv. válce bylo pěkně obnoveno. Upoutá zde velké množství cihlových staveb (průčelí domů, radnice, brány, kostely aj.), přitahující obdivovatele tzv. cihlové gotiky. Zastávka v BAD DOBERAN – město s významným gotickým cihlovým kostelem ze 14.stol.

3.den (so): OSTROV RUJÁNA propojený s pevninou 2,5 km dlouhým mostem, největší německý ostrov, zalesněné jižní pobřeží, křídové útesy a písečné pláže na východě, rozsáhlé široké roviny otevřené do moře na západě, to vše je Rujána. Křídové útesy STUBBENKAMMER vysoké 117 metrů, idylické místo nad hlubokým modrým mořem. Přímořské lázně WARNEMÜNDE – původně rybářská vesnice, kterou v r. 1323 zakoupil princ z Mecklenburgu, se později stala nejpopulárnějším přímořským letoviskem u Rostocku. ROSTOCK – významné přístavní mšsto s Mariánským halovým kostelem z 15.stol., z jehož věže je nádherné panorama na město i přístav a s astronomickými hodinami z r. 1472 aj.

4.den (ne): GÜSTROW – malebné historické město s romantickým renesančním zámkem z poloviny 16.stol. Zastávka v krajině kouzelných MEKLENBURSKÝCH JEZER – jezero MÜRITZ je 2. největší jezero v Německu. Meklenburská jezera jsou ledovcového původu, jsou propojena hustou sítí plavebních kanálů, která je propojují s řekami Labem i Odrou, první kanály zde začaly vznikat již v 15.stol. Meklenburská jezera patří k nejkrásnějším regionům pro vodní turistiku a sporty.

5.den (po): Romantická oblast SPREEWALD - kraj bohatý říčními kanály a podmáčenými loukami, přirozené i umělé říční kanály mají celkovou délku 970 km, žije zde asi 18 000 živočišných a rostlinných druhů. V r. 1991 byl Spreewald vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO. Možnost zajímavé projížďky loďkami po říčních ramenech, která je zdejší největší rezervací. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000