crosssearch

Drážďany, Berlín a něměcké Versailles

Poznávací zájezdy, Německo

DRÁŽĎANY - BERLÍN - MORITZBURG - POSTUPIM - SANSSOUCI

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

DRÁŽĎANY - BERLÍN - MORITZBURG - POSTUPIM - SANSSOUCI

1. den:

Brna odjedeme v brzkých ranních hodinách (další nástupní místa: Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Ostrava 400 Kč, Frýdek-Místek 400 Kč, Nový Jičín 400 Kč, Hranice na Moravě 400 Kč, Lipník nad Bečvou 400 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč, Kuřim 0 Kč, Tišnov 0 Kč, Blansko 200 Kč, Žďár nad Sázavou 300 Kč, Boskovice 300 Kč) do Německa. Naší první zastávkou budou Dráždany Labská Florencie. Zde budeme obdivovat vrcholy barokní architektury obrazárnu Zwinger, Semperovu operu, Nymphenbad, Residenzschloss, katolický dóm Nejsvětější trojice a evangelický dóm Panny Marie, jenž byl za II. sv. války zničen a nyní je zrestaurován do své původní krásy a projdeme se po Balkónu Evropy Brühlsche Terrasse, vskutku nevšedních a jedinečných terasách. Poté se vydáme navštívit velkolepý barokní zámek Moritzburg, který je známý z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Díky této pohádce se stal zámek téměř poutním místem, které každoročně navštíví tisíce filmových fanoušků. Zámek obklopuje umělé jezírko s přírodním parkem a je považován za jeden z nejpůsobivějších barokních skvostů ve střední Evropě. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování v blízkosti Berlína.

2. den:

Snídaně. Dnešní den věnujeme prohlídce staronové metropole Německa, Berlína (UNESCO). Naše trasa povede bulvárem Karla Marxe s pompézní stalinistickou architekturu, zamíříme do bývalé americké zóny Kreuzberg, pojedeme kolem bývalé berlínské zdi s grafity East Side Gallery, přejedeme novogotický most Oberbaumbrücke se starou linkou metra ze začátku 20. století a dostaneme se až k přechodu do bývalého východního Berlína Checkpoint Charlie. Vydáme se k Braniborské bráně, kde nás přivítá nová atrakce v podobě skleněné kopule Říšského sněmu. Okružní jízda bude pokračovat parkem Tiergarten, kolem zámku Bellevue, kulturního fóra a největší zvonkohry světa. Projedeme novou diplomatickou čtvrť s velvyslanectvími z celého světa, na Potsdamer a Leipziger Platz, kde se projdeme místem s nejmodernější architekturou v Evropě. Dále navštívíme Pergamon muzeum a návštěvu Berlína ukončíme procházkou z proslulé třídy Unter den Linden na anderplatz s 365 m vysokou vyhlídkovou televizní věží. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjedeme do nedaleké Postupimi, která patří mezi nejvyhledávanější německá města. Postupim se skrývá mezi jezery a lesy na řece Havel a je známá především rozsáhlým komplexem zámků, parků a zahrad ve svém okolí. My navštívíme park Sanssouci (UNESCO) s mnoha pohádkovými pavilony, patřící k nejkrásnějším zámeckým komplexům v Evropě. Zájemci mohou individuálně navštívit samotný rokokový zámek Sanssouci. Odpoledne se projedeme lodí po jezerech na řece Havel. Během plavby uvidíme zámky a parky Babelsberg, Glienicke, Pflaueninsel a Cecilienhof, kde byla zpečetěna Postupimská konference. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000