crosssearch

Bodamské jezero a Bregenzerwald

Poznávací zájezdy, Německo

BEZAU - SONDERDACH - BREGENZ - RAPPENLOCH - SCHWARZENBERG - MELLAU - DIEDAMKOPF - FRIEDRICHSHAFEN - KOSTNICE - DAMÜLSER MITTAGSPITZE - SÝRÁRNA SCHOPPERNAU

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

BEZAU - SONDERDACH - BREGENZ - RAPPENLOCH - SCHWARZENBERG - MELLAU - DIEDAMKOPF - FRIEDRICHSHAFEN - KOSTNICE - DAMÜLSER MITTAGSPITZE - SÝRÁRNA SCHOPPERNAU

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna, Prahy, směr Rozvadov (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč, Plzeň 0 Kč, Praha 0 Kč, Jihlava-Pávov 0 Kč, Velké Meziříčí - dálnice 0 Kč, Velká Bíteš - dálnice 0 Kč). Německem projedeme kolem Mnichova do oblasti rakouského Bregenzerwaldu. Večer přijedeme na ubytování, večeře, nocleh.

2. den:

Po snídani vyjedeme lanovkou z městečka Bezau, které proslulo díky svým starobylým šindelovým domům s národopisným muzeem, na Sonderdachznámý horskou florou a jedinečným výhledem na Bodamské jezero. Poté se vydáme podél řeky Bregenzer Ach až do hlavního města Vorarlberska Bregenzu, ležícího na malebných březích Bodamského jezera. Prohlédneme si proslulé letní divadlo přímo na hladině, tzv. Jezerní scénu, Jezerní promenádu a živé Dolní město. Na vodní plochu budeme mít výhled z Martinské věže Horního města, kde kdysi stávala římská pevnost. Pak již na nás bude čekat romantický zážitek při průjezdu kaňonem řeky Dornbirner Ach k soutěsce Rappenloch s největší propastí ve střední Evropě. Na ubytování se budeme vracet přes městečko Schwarzenberg, kde zavzpomínáme na slavnou malířku Angeliku Kaufmann múzu J. W. Goetheho. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den:

Po snídani se seznámíme s oblastí Bregenzerwaldu a podnikneme výjezd lanovkou z nedalekého Mellau. Půjdeme na nenáročnou túru s výhledy na Kanisfluh a Damülser Mittagspitze, oblastí horských luk, kolem pastvin s konmi, obohacenou romantickými výhledy do údolí. Odpoledne vyjedeme lanovkou na Diedamskopf (2.090 m), odkud se nám naskytne nezapomenutelný výhled na celou oblast Bregenzerwaldu až k Bodamskému jezeru. Možnost krátké túry k nižší stanici lanovky a návrat do údolí opět lanovkou. Podle fyzické kondice si lze zvolit pro zpáteční cestu lanovku přímo z vrcholu Diedamskopfu, nebo lze sejít pohodlnou cestou pěšky až přímo do údolí. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den:

Po snídani se vydáme podél severního břehu Bodamského jezera do kouzelného městečka Friedrichshafen, kde budeme moci navštívit muzeum vzducholodí, které zde před více než 100 lety začal konstruovat a vyrábět hrabě Ferdinand von Zeppelin. Z malého městského přístavu se trajektem dostaneme na hranici Švýcarska do města hluboce spojeného s našimi dejinami do Kostnice. Projdeme se kolem historické budovy koncilu, kde byl odsouzen a nedaleko, u tzv. Husova kamene, upálen Mistr Jan Hus. Uvidíme novodobý symbol města sochu Konstanzie, Münster i Husův dům na pěší zóně. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

5. den:

Po snídani nejdříve lanovkou vyjedeme na vrchol Damülser Mittagspitze (2.095 m), kde se pohledem na romantickou krajinu Bregenzerwaldu začneme s touto oblastí pomalu loučit. Naše putování zakončíme v městečku Schoppernau, kde navštívíme zdejší sýrárnu a budeme moci zakoupit nejen místní vyhlášený horský sýr, ale i další mléčné výrobky a horský med. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000