crosssearch

Bavorský les, Šumava a Pasov

Poznávací zájezdy, Německo

KREMSMÜNSTER - SCHÄRDING - PASOV - LOĎ CRYSTAL - ANTÝGL - MODRAVA - ŠPIČÁK - ČERTOVO JEZERO - STEZKA KORUNAMI STROMŮ - LENORA - DOBRÁ VODA

Zobrazit termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

KREMSMÜNSTER - SCHÄRDING - PASOV - LOĎ CRYSTAL - ANTÝGL - MODRAVA - ŠPIČÁK - ČERTOVO JEZERO - STEZKA KORUNAMI STROMŮ - LENORA - DOBRÁ VODA

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjedeme z Brna (další nástupní místa: Žďár nad Sázavou 250 Kč, Jihlava 250 Kč, Velké Meziříčí 250 Kč, Velká Bíteš 150 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 200 Kč, Vyškov 150 Kč) do Rakouska. Naše poznávání zahájíme prohlídkou barokního benediktinského kláštera Kremsmünster, který byl založen již v 8. století. Zdejší zvláštností je šestnáct patetických soch mramorových andělů od Michaela Zirna. Během prohlídky si projdeme císařský sál, který patří ke zdejším nejkrásnějším interiérům, knihovnu čítající více než 100.000 svazků a podíváme se na nejvzácnější poklady klášterní pokladnice, kterými jsou světoznámý Tassilův kalich, svícny a kříž z počátku 12. století. Zastavíme se také v galerii obrazů a uměleckých předmětů a prohlídku zakončíme ve zbrojnici. Jako mezi kulisami se budeme cítit v barokním městečku Schärding. Obklopeni pastelovými domy se budeme toulat uličkami, zámeckým parkem a určitě si nenecháme ujít příležitost vychutnat si šálek kávy v tomto romantickém městečku. Večer přijedeme na ubytování do Železné Rudy do hotelu s bazénem a malými hotelovými lázněmi.

2. den:

Po snídani si pojedeme prohlédnout biskupské město Pasov vystavěné na soutoku tří řek Dunaje, Innu a Ilizu. Pokocháme se pohledem na impozantní Dóm sv. Štěpána, který je sídlem pasovských biskupů již od 8. století a prohlédneme si i varhany, které byly do devadesátých let 20. stol. největší na světě. Dnes jsou třetí největší. Zastavíme se u biskupské rezidence, uvnitr které se nalézá chrámový poklad pasovského dómu. Odtud naše kroky povedou do přístaviště, kde na nás bude čekat výletní loď Crystal, která je vyzdobena z velké části mnoha miliony kameny firmy Swarovski a nachází se zde také největší křišťálový lustr světa. Při dvouhodinovém výletu po Dunaji zažijeme dominanty Pasova, soutok tří řek, okolní vesničky a hlavně mohutnost Dunaje. Během plavby se můžeme občerstvit v krásné restauraci či si dát kávu na horní palubě. Návrat na ubytování, nocleh.

3. den:

Dnešní den se budeme věnovat krásám Šumavy. Nejprve se zastavíme v osadě Antýgl, která je tvořena skupinou roubených i zděných typických šumavských stavení se zvoničkou a kapličkou a je malebně položena na břehu horské řeky Vydry. Nejkrásnější úsek Povydří začíná právě zde a tak i my absolvujeme nenáročnou procházku podél řeky Vydry. Fotografickou zastávku si uděláme v Rechle, kde se nachází replika unikátního historického 72 m dlouhého mostu přes Vydru. Poté pojedeme do samého centra Národního parku Šumava, kde se na soutoku tří potoků nachází kouzelná osada Modrava, místo známé z románů K. Klostermanna. Zastavíme u horské Klostermannovy chaty, dnes hotelu s restaurací. Možnost procházky mezi typickými šumavskými staveními i k nedalekému mini pivovaru Modrava, kde můžeme ochutnat zdejší pivo v místní restauraci. Přes šumavskou Kvildu, českou nejvýše položenou a nejchladnější obec, se odpoledne vrátíme do Železné Rudy. Vyjedeme sedačkovou lanovkou na vrcholek hory Špičák (1.202 m). Z rozhledny, která se nachází na vrcholu, je vidět do všech světových stran na české straně je vidět údolí řeky Úhlavy a Javor, při pohledu na druhou stranu jsou vidět jako na dlani vrcholy v německém příhraničí. Zájemci se mohou vydat na cca 3 kilometry dlouhou turistickou vycházku k Čertovu jezeru, které je bezesporu nejkrásnějším ze všech šumavských jezer. Návrat na ubytování, nocleh.

4. den:

Po snídani se vydáme do Národního parku Bavorský les, abychom navštívili v roce 2009 otevřenou Stezku v korunách stromu Baumwipfelpfad. Během procházky nedotčenou přírodou ve výšce 8 až 25 metrů budeme zaneseni do jiného světa. Po téměř celé délce stezky na nás čekají snové výhledy a z nejvyššího bodu na stromové věži dohlédneme při jasných a pěkných dnech dokonce až na severní hřeben Alp. Stezka je dlouhá 1.320 m a vysoká 44 m a je vůbec největší stezkou v korunách stromů na celém světě. Díky ní poznáme přírodu a charakter Bavorského lesa ze zcela jiné perspektivy. Poté odjedeme do šumavské Lenory, kde si v místním sklářském muzeu připomeneme tradici sklářského umění, které bylo známé po celé Evropě. Náš zájezd zakončíme v Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde si prohlédneme jednu z vrcholných barokních památek jižních Čech, poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie z 18. století. Především díky působení významných pražských umělců patří kostel k nejpozoruhodnějším barokním stavbám v širokém okolí. Příjezd do Brna ve večerních hodinách.

Přehled termínů

Seřadit podle: data | ceny
Všechny zájezdy do tohoto hotelu jsou již vyprodány. Zobrazit aktuální nabídku do DALŠÍCH HOTELŮ »

Z nabídky dalších hotelů

Chci nabídky lastminute
Máte dotazy? zavolejte nám      777 080 000